Dobýváme džungli

 

 

    My, Elit'ácký Kolektiv hrající Vietcong v1.60 hrajeme společně a i s dalšími účastníky Coop (někdy i DM) a udržujeme tím tak komunitu v aktivitě, pohodě a v semknutí. Důvěra a disciplína je pro Coop velmi důležitá. Víte, že ten druhý kolega Vás bude krýt, pokud zrovna měníte zásobník? Tušíte, že je za Vámi Váš odstřelovač a tak bud' se uvolníte z jeho trajektorii střelby nebo radši nebudete z díry vylézat vůbec? Pak děláte vše pro to, aby spolupráce klapala.

Naši ženisté, pokud tomu okolnosti dovolí, Vás rádi obslóží. Dají Vám granáty a doplní taky munici. Kulometčík rozežene svou střelbou z M-60ky Charlieho a poskytne Vám střeleckou podporu. Odstřelovači vymydlí na dálku ty Kongy, kteří se cítí ve své výborné formě být velmi ostří na střelbu z dálky a tak se občas stává, že i z dálky Vás nepřítel citelně trefí z vypálených dávek, kterými komunisté nijak nešetří. Tohle je ten pravý čas na to zavolat odstřelovače, at' je jeden po druhým sundá! A nebo přinejlepším klidně i dva a nebo tři odstřelovače, pokud jsou k dispozici.

 

 

Odvážní vojáci dodržující zásady Coopu nasypou do nepřítele trocha olova, aby se ukázalo, kdo je tu pánem! Pro ně je hlavním cílem vyčistit blízké okolí a uvolnit tak trochu prostoru kolem týmu, aby se hráči mohli lépe neohroženě pohybovat. No a samozřémě tu nesmí chybět ani medik, který se snaží Vás vyléčit, kdykoliv si zamanete. Pochopitelně pokud to ostatní okolnosti dovolí.

U ženistů a medika je potřeba mít na paměti pár zásad. Zatímco Vám ženista v rychlosti může pod mírnou palbou nepřítele dát munici, u složitějšího a o něco málo delšího obvazování medika už musíte být v ústranní v bezpečí nebo se do bezpečí stáhnót. A sebe i medika při obvazování krýt před nepřítelem. A když se ke krytí k Vám přidá další člen týmu, tak tím lépe.

 

 

Člověk by si při hře s námi měl dávat opravdu pozor na to, co dělá. Všichni členové Elit'áckého kolektivu jsou hákliví na to, aby při zamíření na nepřítele jim někdo vběhnul ''před mušku''. Opravdu to není nic příjemného. Nikam ukvapeně nespěchejte a když už musíte udělat rychlý nebo reflexivní přesun, zkuste se nejdříve rozhlédnót kolem sebe, na jakých pozicích se Vaši spoluhráči nacházejí. Samozřémě neříkáme, že se tohle jednou za čas nestane. Jednou se to dá tolerovat. Občas v tomhle zachybují i sami Elit'áci.

Každý ze spoluhráčů si navolí třídu vojáka podle svého gusta. Mezi naše výborné ženisty patří MUKADE-CZ, Honza |Metal Lord|, parmen94[CZ], {*MAS*} BEAR GRYLLS, (DMV)_Cpt-Intwernet a Michal-CZ.

 

přejít na hlavní stránku Hra Více hráčů

zpět na Úvodní stránku

 

 

I pro kulometčíky máme místa: Jsou to parmen94[CZ](DMV)_Cpt-Intwernet. Odstřelovače rádi občas např. obsadí parmen94[CZ], {*MAS*} BEAR GRYLLS a (DMV)_Cpt-Intwernet. Občasný záskok pěšáků MUKADE-CZ, =MaNe=Yenda, parmen94[CZ], {*MAS*} BEAR GRYLLS, {ussf} Fvr(DMV)_Cpt-Intwernet umí komunistům dobře zatápět. Záleží na aktuální formě.

No a v další řadě je tu i člen, jehož práce je pečování o zraněné vojáky. Joe Crocker_cz s pečlivou taktikou, vnímavostí a citlivým zacházením se zraněnýma spoluhráčema obvazuje celý tým, včetně sebe samotného. Taky umí stejně jako ostatní členové kolektivu zacházet s granáty a tak neváhá, podívá se většinou na kompas, kde se nacházejí jeho spoluhráči a začne Kongům pod nohy sypat ''dárečky''. I střelba tohoto medika bývá často dobrá.

 


 

Střílí někdo na Vás? Jste pod těžkou nepřátelskou palbou? Zařvěte si o pomoc! V týmu se vždy najde někdo, kdo se Vašeho problému ujme a společnými silami se pak z průšvihu vysekáte. Opravdu není nic příjemného slyšet ve své blízkosti štěkající Ákáčko. Pokud narazíte na odstřelovače a Váš tým aktuálně také jednoho má, upozorněte celý tým, že se v oblasti nachází. To je potom výzva pro souboj odstřelovačů a není pochyb o tom, že ti naši američtí jsou mnohem lepší, než ti rudí komunističtí pekelníci.

Připravujte jako ženisti pro Charlieho překvapení. Natáhněte drát pasti nebo usmažte svého komunistu na mině Claymore. Případně pokud jste 2 ženisté, zkuste oba zaráz vyházet všechny granáty, co máte. Charlieho čeká velmi nepříjemné a nečekané překvapení! Kousky, které přežijí, už dodělá s chutí kolega kulometčík, nejčastěji v nové době kolega parmen94[CZ]. Nebo pěšáci (třída navolených vojáků) .

 

Dobýváme rozbombardovaný rozbahněný kopec plný mrtvol, kráterů a vypálené zeminy a sejmutých stromů od náletu amerických letadel, v deltách potoků a říček čistíme oblasti od komunistů, snažíme se dobýt obsazený most, který vede přes dlóhou propastnou strž, vyčistit vesnici obsazenou Charliem, vyčistit NVA základnu z ruin a získat tak oblast pod svou moc a tak dále.

 

 

Veškerá spolupráce tedy závisí na celkové schopnosti a soudržnosti kolektivu. Občas se někdy něco nepovede, ale to tak při hře být musí. Nelze být neustále naprosto dominantní hráč. Hráč se vycvičí na velmi dobrý Coop a tak spolupráce při hře často graduje. Je občas zapotřebí svého kolegu chránit - krýt mu záda, zamířit na prostory, kam nevidí a jen v opravdu vyjímečných situacích použít rambo styl a začít kropit nepřítele olovem v případě nějakého zvratu nebo nepříjemného překvapení.

Stávají se i případy, kdy se komunisté zapomenou a nechají nás dojít až k jejich těsné blízkosti. Kdo má na odpovídající zbrani bajonet, může se Charlie rozlóčit se životem. Totéž platí i pro nůž. Kong je během pár vteřin rozkuchán a tak občas se objeví v chatu hláška ''Já vás zmasakruju !!'', ''Ra-ta-ta kurva ra-ta-ta-ta!!'', ''Olověná pochoutka pro Vietcongaa!'' nebo ''Dobrou noc a sladký sny!''

 

 

Jo jo, je to prostě radost hrát s takovýmto stálým přátelským kolektivem. A pokud se najdou další náhodně příchozí hráči kteří ví, o čem je Coop, tak pak není nad dobrou klidnou hru, kdy hráč cítí, jaká v týmu panuje pohoda, vzájemná pomoc a ohleduplnost. A nic na tom nezmění i různí narušitelé, kteří se snaží hru ostatním znechutit.

Krom jiného v sobě džungle skrývá i řadu nebezpečných věcí. Jedovatí hadi, jedovatí mravenci, nesnesitelné vedro, moskyti, a jiná havět' nedá ani na chvíli pokoj. A pak jsou tu různé pasti nainstalované našimi nepřátelskými soudruhy. Drát pasti, punji s bambusovýma ostnama, drátem odjištěná závorka s ostrými bodáky a jiné další.

Při hře je potřeba dávat pozor i na nebezpečí granátů házených od nepřítele. Vietnamci mají rádi jistotu a tak se často stává, že hodí více granátů za sebou. A pokud je více soudruhů nablízku a ti provedou totéž, zkáza je tím pádem na světě. Je opravdu vyloženě brutální být nablízku a sledovat mnoho padajících granátů a poslóchat hromadné výbuchy. Proto se důrazně doporučuje být pozorný, mít oči ''na št'opkách'' a být připraven na reflexivní přesun, pokud letí vzduchem granát. Zkušenější hráči dovedou ve většině případů sami vycítit, že je na čase z místa vypadnót, jelikož brzo přistane k nohám granát.

Věřte, že mrštnost a vnímavost se ve hře vyplácí. A sledování zpráv o zabití a zpráv v chatu taktéž. ;-)

 

přejít na hlavní stránku Hra Více hráčů

zpět na Úvodní stránku