Herní módy

 

 

    Zde se nacházejí popisy jednotlivých herních módů ve Vietcongu

 

 

Deathmatch (DM) - všichni proti všem

Nemáte kamarády a ublížil vám celý svět? DM je mód, ve kterém neplatí žádná pravidla (s výjimkou konkrétních vybraných zákazů jednotlivých administrátorů) a také kromě počtu ''fragů''. Hráč začíná hru s pistolí a hlavní zbraně jsou rozmístěny na různých místech mapy.

 

Team Deathmatch (TDM) - týmy proti sobě

Dva týmy se snaží vybít se navzájem. O něco společenštější varianta Deathmatche. Hráč taktéž začíná pouze s pistolí.

 

Capture The Flag  (CTF) - ukořisti vlajku!

Oba týmy mají svou vlajku. Cílem je ukradnout vlajku nepřítele a vrátit se s ní do vlastní základny. K vítězství je potřeba, aby vlastní vlajka byla stále na svém místě.

 

Assault Team Game (ATG) - týmový útok

Každá základní mapa má jeden ATG mód. Tento mód předpokládá, že každý z týmu má své vlastní odlišné úkoly. Detaily ohledně jednotlivých ATG módů se dozvíte z popisů jednotlivých map.

Příklad: Ochraň pilota!

US tým tu má za úkol ochránit pilota a dovést ho živého na PZ (přistávací zóna). Pilot je vybaven na začátku neprůstřelnou vestou a pistolí. Úkolem Vietcongu je eskort pilota překazit.

 

 

Last Man Standing (LMS) - poslední muž naživu

V tomto módu, podobně jako v DM, bojují všichni proti všem jen s tím rozdílem, že zabití hráči se do konce hry znova nenarodí (respawn). Ten, kdo zůstane poslední naživu, pak restartuje svým přežitím mapu jako hrdina, s M60 v ruce a bonusem zdraví, zatímco ostatní hráči začínají s pouhou pistolí.

 

Real War (RW) - válka jako ve skutečnosti

V tomto módu je potřeba ukořistit všechny vlajky na mapě. Jsou nejméně 3 a k vítězství je třeba získat je všechny.

 

Co-operative (COOP) - kooperace (spolupráce)

V tomto módu utvoříte se spoluhráči US Coop Tým a procházíte mise společně proti umělé inteligenci Vietcongu. Nicméně na některých upravených nebo nově vytvořených uživatelských mapách si lze tento mód zahrát i na straně Vietcongu. 

Mimo jiné lze v některých uživatelských kooperativních mapách nastavit tzv. TourCoop s vedlejšími (primárníni úkoly) jako je například cílem zabít velitele, zničit protiletadlové kanóny, atd. .