Položky Více hráčů

 

 

    Toto je podsekce položek Více hráčů v hlavní MENU nabídce Vietconga, které jsou rozděleny na 4 části:

 

LAN

Internet

Hráč

Přímé spojení

 

 

LAN

Hra po lokální (místní síti). Pro místní hru lze připojit USB kabelem 2 počítače. Počítač, který vlastní internetové připojení, tak může druhému počítači poskytnout přes sebe jako přenosové médium taktéž připojení ke světové síti a umožnit tak hru Vietconga se 2 počítači. V jiném podobném případě lze za pomocí víceportového routeru zapojit i více počítačů ke hře. LAN sít' slouží pro bezpečnou soukromou hru více propojených počítačů.

 

 

Internet

V této celosvětové síti jste propojeni víceméně s celým světem. Je zde možnost hrát na soukromých veřejně přístupných uživatelských herních serverech, ale i stálých dedicated serverech. A pak dále samozřejmě i na soukromých zaheslovaných serverech (taktéž uživatelských nebo dedicated). Hrát hry po této celosvětové síti je v dnešní době vysoce populární, avšak někdy bohužel nese i svá rizika nebezpečí. Je potřeba se mít na pozoru před různými narušiteli, jako jsou například tzv. různí hackeři, kteří se v Online hrách objevují a úmyslně dokáží způsobit mnohem vyšší škody, než klasičtí cheateři. Proto je potřeba se mít na Internetu na pozoru a při případném setkání s cheatrem nebo spíše hackerem herní server opustit a nepouštět se s ním do hádky.

V seznamu herních serverů si můžete vybrat herní server, který vlastní své jméno, aktuálně hranou mapu, herní mód, aktuální počet hráčů a sledování pingu - vzdálenost herního serveru od centrály (Vašeho poskytovatele připojení k internetu). 

Je možné také například vyfiltrovat, které herní servery chcete, aby se Vám v nabídce herních serverů zobrazily. Tuto filtraci je možné provést v pravé části obrazovky pod malým nadpisem Filtry. Krom jiného lze filtrovat i jiné možnosti, které si uživatel nastaví podle svého. Na herní servery s heslem je potřeba znát příslušné heslo (nebo někdo to může nazývat i kód), bez kterého se pro připojení na zaheslovaný herní server neobejdete. Jak už bylo zmíněno, zaheslované herní servery mohou být uživatelské dočasné nebo dedicated stálé servery.

 

Dedicated servery jsou stálé herní servery, které jedou bez přestávky 24h denně. Nicméně i přesto zde není zárukou, že někdy tzv. nespadnou kvůli technickým závadám a díky tomu ze seznamu herních serverů zmizí do dob, než příslušný administrátor zařídí jeho opětovné nastartování.

 

 

Hráč

Zde si může každý hráč vybrat v kolonce Jméno nick (přezdívku) své postavy. Poté si vybrat ztělesnění (postavu), kde si lze vybrat mezi jednotlivými vojáky z kampaně jednoho hráče. Jak postavy US Army, tak i Vietcongu. Dále pak ještě zvolit, zda chcete, aby měla Vaše postava pokrývku hlavy či nikoliv. Posléze Vámi provedené změny tlačítkem dole Potvrdit finalizujte a postupujte dále. Zvolte možnosti bud'to LAN, Internet, funkci Přímého spojení nebo odejděte do Hlavní nabídky Vietconga.

 

 

Přímé spojení

Tato položka slouží pro jednoduché okamžité a přímé spojení s požadovaným herním serverem. Do první kolonky je zapotřebí vepsat IP adresu ve formátu IP.IP.IP.IP:ČÍSLO PORTU herního serveru. Posléze v kolonce Heslo (má-li požadovaný server heslo aktivní) musíte zadat příslušné heslo.

 

Mimo jiné Přímé spojení slouží většinou i pro případy, pokud poskytovatel provozování online her (v našem případě u Vietconga je to online služba GameSpy) se dostane do technických potíží a herní servery, které byt' jsou výjimkou některé aktivní, se v seznamu položky Internet neobjeví, je možnost vyzkoušet připojit se na herní server prostřednictvím rychlého Přímého spojení. A to jak na uživatelské herní servery, tak i na dedicated.

 

    Vzhled těchto všech položek je možné najít v hlavní sekci Hra Více hráčů.