Vysvětlivky

 

 

    V této podsekci se nacházejí vysvětlivky a popisy různých konkrétních položek v seznamu herních serverů ve Více hráčích.

 

 

První modročervená ikonka se žlutou hvězdou označená červenou elipsou značí informativně hráči, že je na tomto herním serveru zapnutý Vietnam mód. Čili žádný ukazatel munice, zdraví, zaměrovač zbraně, kompas. V případě, že je tento mód vypnut, se ikonka v liště herního serveru neukazuje.

 

Druhá ikonka se žlutou žárovečkou je označení pro herní dedicated (stálé) servery. Toto označení se neužívá u dočasně založených uživatelských herních serverů.

 

Třetí ikonka v podobě štítu v elipse ukazuje hráči, že je tento herní server chráněn anti-cheat HradBou (nejčastěji poslední dnes už staronová verze 206). V případě vypnuté HradBy se tento štít hráči nezobrazuje u herního serveru.

 

 

 

 

Zámeček označený v malinké červené elipse vedle ikonky dedicated serveru oznamuje hráči, že je tento server zaheslován a tudíž není přístupný široké veřejnosti. Pro připojení se na známý herní server je proto potřeba znát jeho heslo.

 

 

 

 

Tato červeně označená část seznamu herních serverů poskytuje hráči nastavit si filtrování seznamu podle své vůle.

 

1) Hlavní položka Filtry: Pokud tuto položku hráč odškrtne, budou se mu po kliknutí na tlačítko Obnov objevovat všechny herní servery. Dedicated, uživatelské i všechny zaheslované (tatkéž mohou být dedicated nebo uživatelské)

Po zaškrtnutí této položky může hráč nastavovat filtrování herních serverů podle svého uvážení.

 

2) Položka Více hráčů než - zde se budou zobrazovat servery s maximálně zvoleným počtem hráčů

Max. ping - zobrazují se zde servery do maximální velikosti určeného pingu

Druh hry - zobrazují se všechny herní módy, včetně i dalších uživateli vymyšlených

HradBa - zobrazují se servery chráněné HradBou i bez ní

Hlasová komunikace - zobrazují se i servery s hlasovou komunikací. Zapnutou hlasovou komunikace lze zjistit připojením se na herní server a následného zadání příkazu do konzole tlačítkem  ;  (středník) pod klávesou Esc. Příkaz - zapnutí hlas. komunikace: set clnvoicechat 1 / vypnutí hlas. komunikace: set clnvoicechat 0 

Příkaz pro náhled na seznam hráčů připojených na voicechatu: voicechatstatus

    - další užitečné příkazy pro hostující hráče se kromě voicechatu nacházejí v podsekci

---> Příkazy do konzole

 

 

3) Dedicated Server - zobrazovat pouze dedicated (stálé) servery

Server není plný - zobrazovat pouze servery, na kterých není plný počet hráčů

Je v mých oblíbených - zobrazují se zde i servery, které si hráč označí jako svého favorita do položky Oblíbené

Kompatibilní servery - po zaškrtnutí této položky se na verzi 1.60 objevují i herní servery, které se nehrají pod touto verzí. Na tyto herní servery se však pod stávající herní verzí nelze připojit, pokud hráč nemá staženou příslušnou starší verzi těchto serverů

Bez hesla - zobrazovat seznam herních serverů i se zaheslovanými servery nebo bez nich

 

 

přejít na hlavní stránku Hra Více hráčů

zpět na Úvodní stránku