Výzbroj vojáka

 

 

    Zde se nachází náhled na výzbroj vojáka a popis v položce Více hráčů - Internet nebo LAN (hra po místní síti).

 

 

    V pravém horním rohu (jak znázorňuje červená elipsa) se vždy objevuje zbrojní vybavení vojáka, které může hráč proti Viet Congu a v dalších herních módech využívat. Při pohybem tlačítka na myši se zobrazuje nabídka výzbroje.

 

Nabídka výzbroje - popis a tipy pro jejich užívání:

1) Nůž:

    Zbraň pro řezání lián, špagátů, slabších i silnějších lan, pro odřezávání poškozené výstroje, která se zasekne v uniformě vojáka. Nůž však slouží i k boji zblízka, kdy je možné nepřítele brutálně ''ukuchat'' k smrti. Pokud je to vzhledem ke zlomku času a situaci možné a došly vám právě náboje, zaútočte nožem!

    kromě nože se dají užívat pro boj zblízka i jiné řezné zbraně: U třídy Odstřelovače (US Army) je to mačeta nebo u VC dýka, popř. také nůž

 

2) Záložní zbraň - pistole:

    Pistole je jednou z nejzákladnějších zbraní vojáka. Je to prostředek k rozsévání litrů krve a smrti v případě, že vám v hlavní zbrani dojdou náboje a ženista je v nedohlednu. Pro nejméně časté použití pistole se doporučuje správně střelecky hospodařit s hlavními zbraněmi. U zbraní, u kterých je možné přepínat na jednotlivé výstřely, zvláště na střelbu do větších vzdáleností proto přepínání režimu střelby správně a rozumně využívejte.

3) Hlavní zbraň:

    Tato zbraň je standardní a důležitou součástí výstroje, protože hlavní zbraně může poskytovat jak střelbu plně automatickou, tak na jednotlivé výstřely. Hlavní zbraň může být jednak obyčejná puška, samopal, kulomet nebo brokovnice s rozptylem nábojů při střelbě. Zejména právě brokovnice jsou velmi smrtící a účinné na krátké vzdálenosti.

4) Granáty:

    Granáty jsou výbušnými zbraněmi navíc. Díky nim se dají čistit prostory, kam zrovna nevidíte nebo kde tušíte, že by se mohl objevovat nepřítel. Při troše štěstí se vám může podařit granátem zabít více nepřátel, nicméně s jejich užíváním nikam předčasně nespěchejte, at' nezraníte nebo nezabijete své spolubojovníky!

5) Mapa:

    Slouží k orientaci hráče na každé jednotlivé herní mapě. V některých uživatelských mapách se kurzor Vaší pozice bohužel neukazuje. Nicméně díky mapě lze určit palebnou podporu letectvu na pozice nepřítele.

 

 

Další rozšířené nabídky

 

1) Obvaz:

    Po zvolení si třídy medika má hráč ve standardní výzbroji může používat i obvaz. K obvazování ostatních hráčů a sebe. Nepřítele pochopitelně obvazovat nelze.

2) Taštička s náboji:

    S třídou ženisty je možné rozdávat ostatním hráčům munici i s granáty a samozřémě taky sám sobě.

    Drát pasti:

    Ženista má ve svém arzenálu výbavy také pasti. Jednou z nich je drát pasti. Jedná se o dvě seřezané klacíky silnějšího průměru propojených drátem. U jednoho z klacíků se nachází plechovka od piva, která v sobě skrývá granát připravený vybóchnót po inzultaci s nepřítelovou nepozorností.

    Mina Claymore:

    Ženista také vlastní velmi populární minu ve Vietnamu, kterou může nastražit na různých místech jako překvapení a odpálit na dálku.

 

3) Mapa pro poskytnutí palebné podpory:

    Mapa může být užitečná nejen ke zjištění vlastní pozice, kde se zrovna nacházíte. Při použití třídy radisty je možné si zavolat leteckou palebnou podporu. Počkejte, až dojede odpočítávaný limit nacházející se u ukazatelů munice vpravo dole a pošlete nálet tam, kam to uznáte za vhodné.

Ovšem pozor!!! Měli byste varovat ostatní spoluhráče, že póštíte nálet a pokud možno je i informovat o bombardovaných pozicích (souřadnicích na mapě)! Pokud této své povinnosti budete nedbat, tak se s 50% jistotou může stát, že neúmyslně zabijete své vlastní spoluhráče a to většinou pak vede k nepokojům mezi hráči! Proto bud'te ve funkci radisty plně zodpovědní!

Zde většinou po ''TeamKillu'' navíc neplatí argument, že je to jejich chyba, že si mají dávat pozor a necpat se moc dopředu. NE! Chyba je to Vaše, pokud se spoluhráči nekomunikujete nebo dokonce komunikovat odmítáte a hrajete jako kariéristi! V tomto případě si specializaci radisty neberte!

 

4) Pokud má hráč nainstalovanou herní verzi v1.60 i pro základní verzi Vietcongu, může používat nasazování bajonetu u některých zbraní, které tuto vychytávku umožňují (červená elipsa uprostřed). Nastavení bajonetu je k nalezení v položce Nastavení -> Rozšířené -> Akce, kde je možné bajonet dohledat a nastavit tlačítko pro nasazování.

Bajonet splňuje v podstatě úplně sténou roli, jako obyčejný nůž ve výzbroji s tím rozdílem, že se nemusí narychlo v blízkosti nepřítele měnit zbraň na nůž, ale stačí protivníka zabodnót velkou silou v obrovské blízkosti na nasazené zbrani, která použití bajonetu umožňuje. Kromě toho bodnutí bajonetem má mnohem větší účinek, většinou při přesném zabodnutí i smrtící, než právě účinek bodnutí nožem.

 

 

Ukazatel munice, zdraví a kompas

 

Ukazatel munice se nachází v pravém dolním rohu a ukazatel aktuálního zdraví v levém dolním rohu. Vpravo nahoře se nachází kompas, kde hráč vidí v Kampani své spolubojovníky z jednotky a také jsou v počátečních písmenech v angličtině vidět světové strany. Díky tomu lze se vydat směrem, kam je v misi hráč velitelstvím poslán v případě potřeby.

Ve Hře Více hráčů slóží opět k nalezení spoluhráčů v okolí. Tentokrát však těch živých reálných a nikoliv ''botů''. (boti jsou všechny postavy vyskytující se ve hře)

 

přejít na hlavní stránku Hra Více hráčů

zpět na Úvodní stránku