Kampaň jednoho hráče

 

 

Hlavní postava

 

       Seržant první třídy Steve R. Hawkins se narodil roku 1939 ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. Téměř rok strávil studiem ekonomie na Státní univerzitě severní Karolíny. Avšak rozhodl se odejít. Částečně z osobních důvodů, částečně proto, že studium ho nebavilo. O několik měsíců později, v březnu 1960, nastoupil v Detroitu k U.S. Army.

Hawkins rychle vystoupal po žebříčku hodností a když byl v roce 1963 přeložen ke Zvláštním silám (Special Forces) , měl již hodnost štábního seržanta. Jeho specializací byla zpravodajská činnost. Po absolvování výcvikového kurzu Special Forces ve Fort Braggu byl přeložen na Okinawu. Rok sloužil v Thajsku a pak ještě jeden ve Vietnamu, poté se vrátil zase zpátky na Okinawu. O rok později byl na vlastní žádost přeložen zpět do Vietnamu, zpočátku jako instruktor do výcvikového tábora LLDB Rangers, později byl přeložen do základny Nui Pek jako náhrada za padlého důstojníka, Warrena Douglase.

 

 

Základna Nui Pek

 

    Nui Pek se nachází několik kilometrů od vietnamsko-kambodžské hranice, v provincii Pleiku. Posádku zde tvoří tým Special Forces A-216 (v té době 6 členů) LDDB tým (jihovietnamští Special Forces) a několik vojáků z jednotek CIDG (místní horalové-Montagnardi, kteří prošli americkým výcvikem).

 

 

TOC (Takticko-Operační Centrum)

 

    TOC je středem a nejdůležitějším místem základny. Zde se plánují a organizují hlídky, akce na pomoc civilistům, cvičení a probírají se problémy spojené se správou a řízením základny. Zde také probíhají briefingy vašeho týmu, které předcházejí každé misi.

 

 

Hawkinsův bunkr

 

    Vaše ''díra'' - zde budete trávit čas, když se zrovna nebudete brodit po pás v bažině nebo škrábat po zarostlých svazích džungle. Místo podlahy je tu udupaná hlína, postel je tvrdá, deka kouše a moskyti nedají ani na chvilku pokoj.

Bunkr je vaše osobní základna: najdete zde předměty a dokumenty, které jste během svého pobytu ve Vietnamu nashromáždili. Zde se můžete vrátit ke všem dříve získaným dokumentům, přečíst si poučení o taktice Vietcongu, prolistovat si deník nebo prostě jenom odpočívat a poslouchat přitom malý tranzistorák s radiostanicí AFVN (American Forces Vietnam Network).

 

náhled na fotky z Hawkinsova bunkru jsou k dispozici v podsekci Hawkinsův bunkr - Nui Pek 

 

 

   Výcvik pro hru jednoho hráče

 

    Výcvik pohybu: Ke zvládnutí základních pohybů ve Vietcongu slouží krátká překážková dráha. Zde se naučíte chodit, běhat, skákat, pohybovat se skrčení a plazit se. Snažte se zavděčit instruktorovi; je znám tím, že s nováčky nemá slitování.

    Střelecký výcvik: Když zvládnete základy pohybu na překážkové dráze, můžete přejít na střelnici. Zde se naučíte, jak přesně střílet, jak mířit, přebíjet, zahodit zbrań (definované tl. na klávesnici), zvednout ze země jinou atd. . Chcete-li dobře pochopit zbraně ve Vietcongu a jejich funkci, absolvujte tuto instruktáž.

    Výcvik v zacházení s těžkými zbraněni: V této instruktáži zavítáte na jinou střelnici, větší, než byla ta předchozí. Naučíte se zde používat miny Claymore, granáty, upevněný kulomet M60 a granátomet M79. Také se zde dozvíte, jak přivolat pomocí mapy palebnou podporu.

    Výcvik bojové taktiky: V této instruktáži se dozvíte, jak účinně bojovat ve skupině.

 

 

Postavy kampaně jednoho hráče

 

 Steve R. Hawkins (zpravodajský seržant první třídy vedoucí tým A-216), Joe Crocker (týmový zdravotník) Peter James Defort (radista), CJ Hornster (kulometčík/zbraňový specialista), Thomas Bronson (týmový ženista/specialista na demolice), Le Duy Nhut (stopař/průvodce/oko týmu)

 Samuel Rosenfield (kapitán týmu A-216; tábora Nui Pek), Warren Douglas (zpravodajský seržant týmu z datadisku Fist Alpha), Nguyen Nhama (stopař/průvodce/oko týmu)

 další 3 postavy amerických vojákú (vedlejší doplňkové postavy ve hře; piloti, kulometčíci ve vrtulnících a vojáci, kteří doprovázejí váš tým v některých misích jako podpůrné jednotky), Seržant Marvin Fisher (nezvěstný radista), výcvikový Seržant a další výcvikový seržant z výcvikového tábora na střelnici, vojín Francis Green a John Thomas Roy (rekruti z výcvikového tábora), vojín Bleems (radista na střelnici těžkých pěchotních zbraní), plukovník ve velitelství v Nha Trangu vedle Rosenfielda, pilot sestřeleného Thunderchiefu, Ming na střelnici (''Přílet'' Hawkinse na Nui Pek), Ong bránící sklad při půlnočním přepadení Nui Peku (Mise ''Půlnoční překvapení'' a Hawkinsův ''Přílet'', kde ho ošetřuje v bunkru Joe Crocker), ostatní LLDB a CIDG

NVA plukovník Lu Van Hao (poslední mise datadisku Fist Alpha) a ostatní nepřátelé - vojáci Vietcongu (Vietcong 1 a Fist Alpha), VC Generál Bong v Ruinách kopce Po Tlong Karai

náčelníci vesnic, lovec Lim (stopař a průvodce v misi ''Operace: Zlatý dar'') a vesničané