Charakteristika postav

 

 

    Zde se nacházejí charakteristiky a stručné záznamy hlavních postav týmu A-216, Pěst Alfa.

 

 

Steve R. Hawkins - Štábní Seržant První třídy, zpravodajství / velení

Velitel úderného týmu, také vypracovává operační plány a zpracovává zpravodajské informace.

Narozen 12. října 1939 ve Wilmingtonu, Severní Karolína. Do služby vstoupil v Detroitu, Michigan. V roce 1963 převeden ke Special Forces a převelen do Fort Braggu. Na vlastní žádost zaslán v roce 1967 do Vietnamu, místo určení - škola zvláštních jednotek jihovietnamské armády - LLDB v Nha Trangu. Posléze přeložen do tábora Nui Pek, Tým A-216, 5. skupina SF.


 

 

Le Duy Nhut [ Stopař ] - Seržant, průvodce a překladatel

Seržant LLDB s rozsáhlými vojenskými zkušenostmi. Vybrán jako průvodce a překladatel A-Týmu pro svou znalost angličtiny a krajiny v oblasti. Většinou funguje jako stopař týmu, hledá cestu džunglí a pátrá po nepříteli.

 

 

Peter James Defort [ Radista ] - Seržant Spojař

Spojařský specialista vycvičený v používání, údržbě a opravování komunikačního vybavení, v šifrování a dešifrování.

Narozen 21. prosince 1944 v New Yorku. Přijat na akademii letectva, odkud jako kadet přestoupil na vlastní žádost k armádě v roce 1964. Po základním pěchotním výcviku v Sacramentském náborovém praporu převelen na svou vlastní žádost k Rangers. V roce 1966 zažádal o převelení ke Special Forces, kam nastoupil jako spojař. Skvělé technické znalosti, velmi inteligentní. Pak přiřazen do tábora Nui Pek, Tým A-216, 5. skupina SF.

 

 

C.J. Hornster [ Kulometčík ] - Seržant První třídy, Zbraňový specialista

Vycvičen jako specialista na pěchotní zbraně americké armády i cizí, od pistolí po minomety.

Narozen 18. ledna 1939, Augusta, Maine. Syn armádního důstojníka v záloze, poručíka Thomase Hornstera. Do armády vstoupil v roce 1957. Základní výcvik prodělal v náborovém praporu New England ve Fort Williams. Skvělý střelec. Po základním výcviku byl převelen ke 197. pěchotní brigádě do Fort Benning, de prošel rozšířeným pěchotním výcvikem. O převelení ke SF zažádal v roce 1960, převelen do Fort Bragg v roce 1961. Odsloužil si 2 turnusy ve Vietnamu. v roce 1962 a 1963. Hodnosti seržanta první třídy dosáhl v roce 1966. Přiřazen do tábora Nui Pek, Tým A-216, 5. skupina SF.  

 

 

Joe Crocker [ Doktor ] - Štábní seržant, Zdravotník

Týmový zdravotník, vyčvičený v záchraně životů i v zabíjení.

Narozen 17. května 1943 v San Francisku, Kalifornie. Dva roky studoval na Standfortské univerzitě medicíně, po té odešel a vstoupil v roce 1963 do armády. Základní výcvik prodělal v Sacramentském výcvikovém praporu, zdravotnický výcvik ve Fort Sam Houston. Do Fort Braggu byl převelen v roce 1964, kde se zúčastnil rozšířeného a zdravotnického výcviku. Poté převelen na Okinawu. Hodnosti Štábního seržanta dosáhl 3. prosince 1965. Přiřazen do tábora Nui Pek, Tým A-216, 5. skupina SF.

 

 

Thomas Bronson [ Ženista ] - Seržant První třídy, Ženijní seržant

Specialista na demolice, vycvičený pro používání výbušnin. Bojový ženista, také cvičen v základním používání minometů a dělostřelectva.

Narozen 19. ledna 1936 v New York City. Vstup do armády byl alternativní možností k nástupu do vězení, ale po vstupu do armády neexistují žádné záznamy o porušení vojenských předpisů. Po přestupu ke SF a výcviku ve Fort Braggu byl poslán do Vietnamu. Sloužil 3 turnusy. Přiřazen posléze do tábora Nui Pek, Tým A-216, 5. skupina SF.

 

 

Warren Douglas - Seržant První třídy, zpravodajství / velení

Douglas se vyskytuje jako Hlavní postava v datadisku Vietcong - Fist Alpha.

Warren Douglas byl informačním Seržantem amerických sil (Special Forces) ve Vietnamu velmi brzo a téměř od začátku války. Byl jedním z prvních vojáků ve vojenské základně Nui Pek, která teprve procházela svým úplným vybudováním. Je to zodpovědný velitel, který nijak nehýří hláškami a ani se jako John Rambo nebrodí v krvi a v tom je síla této postavy.


 

 

Kapitán Samuel Rosenfield - Velitel tábora Nui Pek

Kapitán Rosenfield je hlavním velitelem americké základny Nui Pek. Je to zkušený válečný veterán, který si prošel pláží Omahou, Berlínem a Koreou. Posléze byl na základě vojenských zkušeností, vystoupání po žebříčku hodností a osobních vyznamenání povolán do Vietnamu jako velitel amerických zvláštních jednotek (Special Forces).

 

Některé hlášky Kpt. Rosenfielda při nastřelení do něj:

,,Jau kurva dávej si pozor.''

,,Střílej na nepřítele, né na mě, hovado!''

,,Pozor kam střílíš, kreténe!''