Cheaty pro Kampaň

 

   

    Pro zpestření zábavy a ''blbnutí'' slóží v Kampani pro jednoho hráče pomocné příkazy, respektive Cheaty. Tyto lze užívat v případě, kdy už má hráč dost poctivého hraní a chce si užít více legrace a zábavy. Není jistě potřeba dodávat, že některé cheaty jsou vcelku v toleranci a slučitelné s regulérností hry v misích. Např. cheat o obnovení celého zdraví: Pokud v ukazateli zdraví na obrazovce monitoru vlevo dole ošetřená červená část lišty o zdraví je už příliš dlóhá. Ostatní Vaše postavy po vyléčení taky nemají čím dál větší známky ošetřených ran, zranění, ale jejich zdraví medik Joe Crocker vyléčí úplně bez škrábnutí. Tak proč by to tak nemohl mít i sám hráč? Ano, je v tom dávka reálného faktoru, pokud hráč má po kulce bolístku, památku po kulce. Nicméně nic se nemá přehánět a tudíž by se tento cheat mohl brát jako regulérní a měl by být v toleranci.

 

Konzoli pro realizaci cheatů aktivujete středníkem ( ; ) pod tlačítkem Esc (Escape vedle F1)

( po opětovném stisknutí středníku konzole vyjede nazpátek nahoru )

 

 

Příkazy pro cheaty Kampaně jednoho hráče

 

giftfrompterodon     - HLAVNÍ PŘÍKAZ, KTERÝ AKTIVUJE FUNKČNOST CHEATŮ V KONZOLE

 

chtkostej     - nesmrtelnost    

    ( nesmrtelnost se netýká ovšem seskoků z velkých výšek; ohně, po jehož chytnutí  plamenů začne hráč hořet a zdraví se mu ubírá a netýká se taky některých nainstalovaných pastí, což je mimo jiné vcelku nesmysl, pokud má nesmrtelnost plně splňovat svůj význam )

 

chtweap - hráč si může vybrat rychle zbraň: US i pro VC

Příklady - formát příkazu:

chtweap 1     - M16

chtweap 2     - AK-47

chtweap 11     - Remington 870

chtweap 21     - Thompson

chtweap 27     - M-79 Granátomet

chtweap 29     - nůž v americké výzbroji

... a další Vámi zvolená čísla, pod kterými se zbraně skrývají

 

chtgrenades     doplní americké granáty M-26

 

chtheal     - celé obnovení zdraví

 

chthealteam     - vyléčí okamžitě celý tým

    ( pokud Vás nepřítel zabije a ostatní členové týmu jsou taktéž mrtví, tak po zadání tohoto příkazu vojáci povstanou z mrtvých, nicméně už se ani nehnou a tak zůstanou jen nehybně stát. I když tohle už je nepodstatné info, ale to jen tak pro zajímavost )

 

cht3pv 1     - pohled třetí osoby zezadu

    ( pozn.: při tomto pohledu se velmi obtížně i při zaměření strefuje cíl, reálný pohled na Vaši postavu, žádný ukazatel zdraví, munice - zkrátka nic )

cht3pv 0     - zpět na pohled očima hráče

 

chtallqf      - zpřístupnění Rychlých bitek

 

showprof 1     - zobrazení dalších statistik (světlost, pohyby flóry a fauny, vojáků, viditelnost na mapě...)

showprof 0     - vypnutí statistik

 

showfps 1     - zobrazí FPS

showfps 0     - vypnutí FPS

 

chtcannibals     - Vietcongové budou mít na obličejích indiánské masky, které lze z nich sestřelit nebo i nožem sejmót a ačkoliv masky v očích nemají udělané dírky, Vietcongové přes plné masky bez možnosti výhledu do okolí se pohybují stejně, jako by masky neměli. Tento cheat je prostě takovou nepodstatnou blbůstkou navíc.

 

Poznámka: Všechny cheaty, včetně Hlavního aktivačního příkazu giftfrompterodon platí jak pro Vietcong 1, tak i pro datadisky Fist Alpha a Red Dawn.