Doporučené použití zbraní

 

 

    Pro některé mise v Kampani jednoho hráče (Vietcong 1 + datadisk Fist Alpha) je vhodná volba hlavní zbraně a někdy i pistole. A když to vezmeme i z reálnějšího hlediska pro to, kolik Ženijní Seržant týmu Thomas Bronson toho musí tahat s sebou, musí mít vytříděno několik zásobníků, z nichž je zpravidla pár druhů: Broky pro Remington 870 pro Nhuta, náboje v krabičce do M60 pro Hornstera, případně zásobníky do Thompsona nebo M16 a někdy i Karabiny M1 pro zbytek týmu. Jinými slovy aby druhy nábojů k doplnění byly vyvážené, 

Taky je dobrým nápadem si vzít zbraň pro velmi složité mise, při kterých Vás nepřítel nesmí objevit. A nejideálnějším časovým úsekem je noc. V těchto případech lze použít Stena nebo pistoli S & W model 39 s tlumičem. A v některých mapách z hlediska viditelnosti do dálky a přesnosti střelby nejčastěji na režim jednotlivých výstřelů některých zbraní se vyplatí správně využívat. Zde v této podsekci je stručný souhrn vybraných misí, kde jakou zbraň je doporučené nejlépe použít.

 

 

Vietcong 1

 

Lékařský výjezd

Hned v úvodní misi je pro samotný začátek hry důležitý Thompson , který lze vzít ze střelnice v Nui Peku. Thompsonem lze pálit jak dávkou, tak i jednotlivými výstřely. Protože se k nepříteli můžete na úvod dostat blízko, je lepší zmáčknót tlačítko na myši a nechat zbraň automaticky vystřílet třeba i celý zásobník, než mačkat tlačítko vícekrát třeba s Karabinou M1, netrefit se a Vietcongové Vás mezitím sejmou. I když na druhou stranu Karabina M1 je přesná zbraň i na trošku delší vzdálenosti, nicméně vsad'te na jistotu plynulé střelby!

 

Výsadek

V této misi se doporučuje opět výhradně Thompson ! Zde nemáte k dispozici Bronsona k doplňování nábojů a někteří Vietcongové u sebe mají zbraně US-M3, jejichž zásobníky se dají použít právě do Thompsona. Pro ještě větší úsporu nábojů je v této misi dobrým nápadem si ho přepnót na Jednotlivé výstřely. No a v případě vícenásobného kontaktu pálit plnou dávkou.

S Thompsonem v akci po Výsadku v misi ''Zdrhej dál, Charlie!''

 

 

Operace: Plechovka

Zde by měl hráč použít nejlépe pro vyváženost rozdávání druhů munice od ženisty Bronsona Karabinu M1 . Případně alternovat Thompsonem , i když ten mají už Crocker s Defortem. Každopádně M1 umí být docela štiplavá a pokud s ní hráč umí, je docela účinná i na dálku.

 

Podzemní město

V misi Údolíčko se vyplatí ukradnót mrtvolám Vietcongu kulomet Děgtarjev nebo samopal AK-47 . Hráč má pak větší výhodu oproti Vietnamcům, kteří sou v tunelech vybavení pouze Revolverem 38. Samozřejmě pro úsporu nábojů v zásobnících je moudré si Ákáčko přepnót na Jednotlivé výstřely.

 

Po krk v bahně

Pro tuto noční misi pro záchranu radisty, Zeleného bareta Marvina Fishera je nejmoudřejší použít pistoli S & W model 39 s tlumičem , kdy potom vystřílíte v tichosti pochodující hlídky ve vesnici, kde je tento americký radista přes noc zadržován. Bez této speciálně modifikované pistole misi úspěšně uděláte sice taky, ale s mnohem větší obtíží. A jako hlavní zbraň se hodí už od výsadku z Úháčka Thompson , který pochopitelně v samotné misi Válečný zajatec použít nelze minimálně do doby, dokud zajatce nevysvobodíte z klece.

 

Velký bahenní úklid

Pro univerzálnost se hodí do této mise puška M16 . Jednak je to přesná zbraň schopná zabít nepřítele i jediným nábojem do důležitých orgánů v těle (nemusí to být vždycky ''headshot'' do hlavy) a jednak má taktéž 2 řežimy střelby, jako kolega Thompson. Na dálku se s M16 doporučuje pro přesnější střelbu vzhledem ke zpětnému rázu a počet nábojů v zásobníku 18 používat Jednotlivé výstřely a na bližší přestřelky Plně automatickou střelbu. V případě kompatibility Vietconga 1 s Fist Alphou lze nasadit na M16 i bajonet. Takže tato zbraň se stává mnohem užitečnější a stejně tomu je tak například i u AK-47.

 

 

Jízda serpentinami - Pevnůstka

Zde se doporučuje vsadit na Thompson . Je tu pár vojáků majících US-M3, takže od nich stačí zase brát zásobníky. Nemusíte se tedy zbytečně starat o zahazování původní zbraně, kterou ste zvolili a brát si jiné od Vietcongů.

 

Rádiová přenoska

Tohle je ideální mapa pro daleké odstřelování nepřítele! Takže před odletem na kopec Dong Tham Hahn si můžete na střelnici v Nui Peku zvolit M1 Garand s teleskopem a můžete pak z kopce na dálku Vietcongy kropit přímo do hlav! V případě, že se nepřítel přiblíží velmi blízko nezapomeňte si vyměnit zbraň na pistoli. Ono s teleskopickou karabinou se to na malou vzdálenost střílí špatně. Mimo to lze použít i M16 , která je na dálku relativně přesná a účinná. Stačí ju jen přepnót na jednotlivý výstřely a pečlivě z kopce s rozvahou ostřelovat. Naopak důrazně se nedoporučuje použít Thompson, který je na delší vzdálenosti značně nepřesný a taky oproti M16 méně účinný. No a kdo si opravdu hodně trófá, může zkusit M-79 Granátomet ! U něj je ale potřeba užívat šikovnosti pro obloukovou trajektorii jednotlivého střílení granátů při snaze trefit nepřítele. Tip: Čím víc nahoru granátomet zvednete, tím dál dostřelíte. Nicméně pokud ho zvednete až příliš moc směrem k nebi, nedostřelíte moc daleko, ale pouze vysoko. Je potřeba s ním umět zacházet.

 

přejít na hlavní stránku Kampaň jednoho hráče

zpět na Úvodní stránku

 

Let na kopec Po Tlong Karai - Havárie v džungli, Dobývání kopce a Ruiny Po Tlong Karai

Pro vyváženost zásobníků a větší počet nábojů v zásobníku je doporučován Thompson . Popřípadě kdo by si chtěl hodně zastřílet v džungli a potom si užít sado-maso v dobývání rozbahněného kopce, může pomoct Hornsterovi s palebnou podporou a vzít si ze střelnice M60 ! Jako pistoli lze zvolit Colt M1911, ale spíš by bylo lepší si vzít S & W model 39 s tlumičem pro Ruiny Po Tlong Karai, kde můžete v klidu vystřílet pár Vietcongů, než o Vás defitivně ví zbytek základny a to už máte po klidu.

 

Zával

Po Ruinách Po Tlong Karai začínáte ve vstupu do tunelů v kopcu pouze s S & W model 39 s tlumičem . Po tom, co se za Vámi strhne zával a propadne se horní patro chodeb, vlevo ve skladu s municí si vyberte AK-47 a přepněte na jednotlivý výstřely, at' munici ušetříte! Budete tento samopal totiž potřebovat na horší časy. Dříve, než se pod Vámi propadne dole hluboko dřevěná podlaha v tunelech, AK-47 ještě před tím včas odhod'te a na podlahu stoupněte opatrně tak, aby se to pod Vámi propadlo, ale vy ste stále zůstali nahoře nad dírou, která se pod Vámi právě udělala.

Potom vezměte znova své ''vypůjčené'' AK-47 a opatrně seskočte do půl pasu zatopených tunelů a hledejte v tomto labyrintu ty kompletně po strop zatopený tunely, který po proplutí se objevíte v tunelech, které se nacházejí pod vesnicí s několika severovietnamskými vojáky. Tady se bude AK-47 hodit, ale pokud chcete z vesnice odejít v klidu, se Vietnamcům vyhýbejte a v tichosti utečte. Protože do noční džungle půjdete s Hawkinsem naprosto osamocení a čekají Vás v ponuré tmě v husté vegetaci nepříjemná překvapení. Narazíte na asi dvě malé tříčlenné skupinky Vietcongů a na ně použijete Ákáčko! Posléze i na ty dva hlídače, kteří sedí u ohně v chatrči na malém ostrově uprostřed jezera.

Pokud někdo z těchto všech vojáků má AK-47, určitě si vezměte od nich náboje. Budete je potřebovat na závěrečnou přestřelku s Vietcongem v ruinách, kde Vás vyzvedne vrtulník.

Nicméně těmto dvěma hlídačům na ostrově se lze ještě vyhnót, když nepůjdete přes jezero po lávce, ale budete se opatrně brodit vedle ní ve vodě pár metrů od její pravé strany.

 

Vesnice Bahnar

Opět vsad'te na osvědčeného Thompsona , který je pro střelbu v džungli zkrátka zlatý. I když těch jeho 30 nábojů se rychle vystřílí, pořád je to optimální volba. Navíc dost podpoříte tímto klenotem P.J. Deforta a Bronsonovi zjednodušíte rozdělování munice.

 

Most

Tady se bude hodit po vystópení z Úháčka nejlépe M1 Garand , Na dálku odstřelíte všechny Vietcongy, co Vám budou stát v cestě. Hlavně dva odstřelovače: Jeden se nachází vlevo na skále u mostu nad cestou, druhý je přímo na cestě několik metrů za vybouraným džípem. Bohužel zde Vám asi nevyjdou náboje, takže z M1 Garandu toho rychle vystřílíte a pak si budete muset najít jinou Vámi zvolenou zbraň. Nicméně pro začátek čištění je tato odstřelovačka skvělou volbou.

 

 

Přicházejí, Příliš mnoho cílů...

Zde se v podstatě nemusí ani nic doporučovat. Můžete se chopit napevno našroubovaných M60tek, pokud nepřítel sejme jednoho z Vašich kolegů (vedlejší americká postava, která těžký kulomet ve stoje obsluhuje) a zastópit je ve střelbě. Dále se pak může využít sprška min Claymorů a nebo taky přesná M16 se hodí. No, je to na Vás.

 

 

Vietcong - Fist Alpha

 

Operace ''Zlatý dar''

V této misi kvůli vyváženosti nábojů byste měli zvolit Thompsona , i když hráče jako novinky v podobě nových zbraní láká M14. Thompson je pro tuhle misi a pak i na misi Visutý most značka ideál.

 

 

Operace Pandořina skříňka

Pro vyčištění tohoto buddhistického chrámu se vyplatí Thompson , popřípadě M60 .

 

Útok na Nui Pek

Z doporučené nabídky pro obranu Nui Peku v časných ranních hodinách si vyberte: Thompson , M14 nebo popadněte M60 schovanou v bunkru. Pak budete kapitánem Rosenfieldem posláni se ženistou Bronsonem vyhodit nepřátelské minomety do vzduchu v lese u jezírka, takže nouzi o náboje mít nebudete.

 

Operace Pěst Alfa

Na samotný závěr datadisku přichází nejtěžší mise rozdělená na 3 části. Na tuto misi se důrazně doporučuje vsadit na jistotu a vzít si s sebou S & W model 39 s tlumičem a Sten ! Zatímco první část mise v džungli ještě nic zásadního neřeší, ve druhé a tedy v té nejtěžší misi budete potřebovat nejlépe Stena, který má 2 režimy střelby. Režim střelby si nastavte, jak uznáte za vhodné. To stejné platí i pro třetí a poslední část mise Operace Pěst Alfa. V obou těchto 2 misích se nesmíte nechat prozradit!

 

přejít na hlavní stránku Kampaň jednoho hráče

zpět na Úvodní stránku