Vietcong - Fist Alpha

 

 

Úvodní videa

 

 

    Vietcong Fist Alpha se odehrává několik měsíců před původní hrou Vietcong 1. Tým zvláštních sil (SF - Special Forces, Tým A-216, 5. pluk) vede Seržant První třídy Warren Douglas, který je účastníkem války ve Vietnamu od samého počátku. Se svými dalšími členy Defortem (radista), Crockerem (medik) a Nguyenem (stopař) je na průzkumné patrole. Jednotka se snaží vystopovat nepřítele, který je svou přítomností v oblasti špatnou zprávou pro výstavbu nové základny na kopci Nui Pek jen několik kilometrů od oblasti, kde se tým momentálně nachází.

Plány jejich průzkumu oblasti však změní nečekaně sestřelená americká stíhačka ještě předtím bombardující Ho Či Minhovu stezku, jejíž pilot se ještě před pádem svého letounu stihl katapultovat. Jednotka musí nyní pozměnit své původní plány a velitelství ho posílá na záchranu pilota. Přestože aktivita Vietcongu je v oblasti vysoká a komunisté se snaží pilota ulovit jako první, Tým A-216 pilota nakonec zachrání a poté jsou vrtulníkem všichni odvezeni na základnu. Po této úspěšné akci se vybrané týmy, včetně A-216 pod vedením kpt. Samuela Rosenfielda začnou postupně stěhovat z Plei Ku na od základů rozestavěnou základnu Nui Pek, která bude jejich novým domovem. Před tím však ještě probíhají důležité brífingy.


 

Tým pak bude pověřen postupně několika úkoly, jako je navázání spolupráce a přátelských vztahů v jedné z nejbližších vesnic k táboru Nui Pek. Tuto vesnici obývají domorodci kmene jménem Jarai. Ačkoliv vesnici během návštěvy přepadnou vietnamští komunisté, tak jejich dva útoky za sebou na vesnici jsou vždy americkými silami odraženy. Jednotka posléze projde ještě oblast kolem vesnice a narazí na další skupiny ozbrojených komunistů v oblasti visutého mostu. Nicméně i tato velká skupina je eliminována a tým později vyzvedne přepravní legendární vrtulník pod přezdívkou ''Huey''.

Posléze je velení v jiné misi nuceno vyslat své jednotky do oblasti Ai Tu, kde Vietcong v tamním chrámu uchovává továrnu na munici, zbraně a další nebezpečné materiály, včetně veškerých výbušnin. Tým A-216 je vyslán s další podpůrnou jednotkou LLDB na likvidaci veškeré munice, kterou v chrámu Vietcong má. Po pokropení dvou stíhaček Phantom následuje přepad pomocí vrtulníků a poté přijdou na řadu pozemní přestřelky. Ukázalo se, že nepřítel zde skladuje mnoho vojenského materiálu, včetně munice a těžkého arzenálu raket. Nakonec Vietcong v bitvě padne a Ženijní seržant Týmu A-216 Thomas Bronson podzemí chrámu zaminuje a při odletu obou týmů odpálí a mise skončí úspěšně. 

Samozřejmě se taky mimo jiné žádný tábor nevyhne během svého stavění komplikacím a tak jednoho předpokládaného rána se několik jednotek Vietcongu časně po ránu rozhodne zaútočit na rozestavěný tábor SF Nui Pek a to i s pomocí minometů. Pravděpodobně jako odveta za zničenou továrnu na munici. Jenže tento jejich vytrvalý pokus dobýt, popřípadě zničit celý tábor je pro Vietcong neúspěšný. Minomety jsou posléze Seržanty Douglasem a Bronsonem, po vyslání Kpt. Samuelem Rosenfieldem výbušninou C4 zničeny v lese nainstalované u jezera. Během této protiofenzívy přijde ale jednotka o jednoho z jihovietnamských stopařů Nguyena, který při ustupování nepřítele schytal kulku, na místě umírá a v dalších misích ho nahradí další stopař Le Duy Nhut. Nicméně bezprostředně hned po tomto útoku komunistů dopadl na minometama poškozený tábor SF Nui Pek dělostřelecký granát z polního děla ráže 130 mm, hmotností 33,4 kg a dostřelem dalekým téměř 28 kilometrů!

Velení začalo situaci okamžitě řešit, jelikož děla s touto vysoce nebezpečnou a účinnou municí se nachází zhruba 20 km severozápadně od tábora Nui Pek za hranicemi v Kambodži v husté džungli a na tábor jsou zaměřená. Vietnamští dělostřelci se zatím jen zastřelují. Nicméně - je otázkou času, kdy své zastřelování dopilují k dokonalosti a tábor SF tak celý zničí! Bohužel obrovská džunglovitá základna NVA je i navzdory své velmi obrovské rozloze tak perfektně zamaskovaná, že ji nelze přesně lokalizovat ani z leteckých snímků a ani kvůli těžko dostupnému terénu této husté oblasti provést pozemní průzkum. Tudíž nelze ani odhadnout polohy schovaných Baterií polních děl, které základnu ostřelují.

Velení na řešení celého problému posílá do oblasti celkem čtyři týmy pod krycím názvem Operace: Pěst Alfa. Tím čtvrtým je tým A-216 z tábora Nui Pek vedený Seržantem První třídy Warrenem Douglasem. Každý tým zaujme pozice na jedné světové straně kolem nepřátelské základny a bude plnit své primární úkoly. Týmu A-216 je svěřen nejobtížnější úkol: Nejdříve je potřeba na kraji základny v husté džungli eliminovat spojení se základnou v hlavní cílové oblasti. K tomu komunistům slouží rádio, které se nachází ve vybudovaném podzemí blízko polních děl, jak sdělil zajatý seržant NVA. Úkolem je zničit toto rádio trhavinou C4, aby vietnamští vojáci nemohli varovat své spolubojovníky v primární oblasti o americké přítomnosti!

Obě děla ostřelující základnu SF Nui Pek jsou Týmem A-216 zničena taktéž ''cihlou'' C4 a i přes následný odpor vietnamských komunistů, kteří při zaslechnutí výbuchů dodatečně vpadli znepříjemnit život úspěšně postupující jednotce, se jednotka dostává do cílové oblasti, kde je zapotřebí nejdříve v tichosti eliminovat všechny hlídky kolem základny na skalách a kopcích, včetně kulometčíků.

V základně v jedné z chatrčí je přítomen i jeden z nejschopnějších Severovietnamských velitelů Lu Van Hao. Sekundární cíl této tajně propracované mise je tedy i jeho zabití.

Všechny týmy jsou na svých určených pozicích a tak nic nebrání tomu zahájit čištění. Týmu A-216 ve složení Douglas, Nhut, Defort, Crocker, Hornster a Bronson se podaří lokalizovat základnu pro americké bombardéry B-52 a tak po zničení cisterny pohonných hmot pro vietnamské nákladní automobily a zabití hlavního vietnamského velitele tamního pluku Lua Van Haa již nezbývá, než zajistit zpravodajské dokumenty a dýmovnicemi označit leteckým bombardérům pozici základny. Zlikvidovat ještě většinu nepřátelských příslušníků Vietcongu přítomných v základě a blízko ní a připravit se ke vzdušné evakuaci. 

Během krátké chvilky se nad oblastí objeví dva obři - bombardéři B-52 startující z Thajské základny, kteří díky označením dýmovnic začnou sypat bomby na vietnamskou základnu, velmi hustě zarostlou džunglí. Základna je během několika vteřin zničena! Pravděpodobnost, že někdo z komunistů přežil těžké bombardování amerických letadel je mizivá. Týmy po úspěšné misi odlétají vrtulníky zpátky do svých základen. Seržant Warren Douglas byl později za své hrdinské činy a výtečně odvedenou nebezpečnou práci, která mu byla speciálně svěřena, vyznamenán Stříbrnou Hvězdou.

 

 

,,Po zničení tý Severovietnamský základny aktivita Vietcongu výrazně poklesla. Najednou
už není Charlie za každým stromem. Jenom občas se o něco pokouší ve vesnicích našich
nových horalských přátel a spojenců. Ale to už jim většinou zatrhneme. Jó, milý strýčku
Ho, Zelený barety jsou tady...''

Warren Douglas