Základna Nui Pek

 

 

    Nui Pek se nachází v Centrální Vysočině Jižního Vietnamu, několik kilometrů od vietnamsko-kambodžské hranice, v provincii Pleiku. Posádku zde tvoří tým Special Forces A-216 (v té době 6 členů) LDDB tým (jihovietnamští vojáci Special Forces) a několik vojáků z jednotek CIDG (místní horalové-Montagnardi. Domorodci, kteří prošli americkým výcvikem a přidali se tak k Programu výcviku CIDG).

Tato základna tvoří stejně jako s ostatními základnami americkou infrastrukturu náboru Montagnardů v celé široké oblasti Jižního Vietnamu. Neboli také jinak řečeno několik místních spojených buněk US Army tvořené Spojeneckými tábory. Nui Pek byl postaven tak, aby se do něj vešlo až 300 vojáků vycvičených jednotek CIDG a několik amerických vojáků z jednotek US Special Forces. Počasí je zde místy hodně teplé a vlhkost vzduchu velmi vysoká. Často zde i prší, což má například za následek rozežírání pytlů plněné pískem umístěné v kulometných hnízdech nebo jako ohraničená zóna těžkých minometů.

Také je zde bývá někdy celý den jasno, doprovázené relativně velkými vedry a tak podmínky na tomto kopci Centrální Vysočiny jižního Vietnamu jsou velmi drsné a hlavně nepravidelně různorodé. Noci bývají po dešti zpravidla chladné a po vysluněných dnech velmi teplé, což způsobuje ve vzduchu extrémní dusno, sucho a může u některých méně odolnějších vojáků docházet i ke špatnému dýchání, což je nejhorší pro jedince s epileptickými záchvaty a pro alergiky.

 

 

Ukázky obrázků tábora Special Forces Nui Pek

 

 

 

Na základně Nui Pek jsou k nalezení 2 heliporty: Jeden hned vedle Takticko-Operačního Centra a druhý jen několik metrů od něj. Druhý je prioritou pro Úháčka se zraněnými nebo nemocnými vojáky a pod ním se nachází malá nemocnice, kde provádí záchranářské a lékařské práce týmový medik Joe Crocker.

 

 

Po příletu vás uvítá radista vašeho úderného týmu Peter James Defort. Budete jím a zbraňovým specialistou CJ Hornsterem navedeni za kpt. Samuelem Rosenfieldem do TOC k úvodnímu rozhovoru. Jděte tedy za ním pro úvodní instrukce.

 

 

Posléze vám kapitán Rosenfield ukáže váš ''domov''. Bunkr, který se stane vaším dočasným zázemím. Není to zrovna žádný hotel na úrovni, nicméně co může člověk čekat uprostřed Centrální Vysočiny, že.. Kapitán vás vyzve, at' se ubytujete. Shod'te tedy svou bagáž, kterou ste si s sebou přivezli. I s plyšovým zajíčkem...

 

 

Po ubytování se můžete rozhlédnót libovolně po táboře. Zajděte si za Hornsterem na improvizovanou střelnici si zastřílet ze zbraní, které tam k dispozici leží. Nebo se běžte seznamovat s ostatními vojáky. Za medikem Crockerem nebo za Ženijním seržantem Thomasem Bronsonem, který se chudák trápí s poróchaným džípem, který opravuje. Snaží se, co může... hodně při tom nadává.

 

 

Jak je vidět, tak vaši noví podřízení, včetně kapitána vás příjemně přivítali a tak se zdá, že první minuty strávené na Nui Peku hned po příletu budou v pohodě. Občas kolem vás projdou hlídky CIDG, což jsou místní horalové trénováni americkou armádou pro boj proti Vietcongu. Můžete i s nimi navázat rozhovor. Nicméně moc si s nima asi rozumět nebudete.

 

 

V Nui Peku se nacházejí dřevěné sruby, kde sou ubytováni vojáci CIDG, vaši noví členové týmu a další vojáci Special Forces. I ty si můžete prohlédnót. Nedaleko heliportu, na kterým jste přistáli, se nachází i malý dřevěný domek a v něm generátor pro výrobu elektřiny pro celý tábor. Na velmi ''vhodném místě'', jelikož ve srubu hned vedle něj, kde je střelnice, se i mimo jiné nachází skladiště pro různé výbušiny a pyrotechniku...

 

 

Ukázka šipkou (obrázek zde výše) pohledu na mapu celé široké oblasti Centrální Vysočiny, kam směřuje vaše aktuální cesta na misi. Pozorně se v mapách orientujte a prohlížejte si je.

 

 

přejít na hlavní stránku Kampaň jednoho hráče

zpět na Úvodní stránku