2 Ankety: Reálnost Coop Teamrespawnových serverů

14.08.2014 10:58

 

    Každý hráč potřebuje ve hře medika nebo ženistu. Na Teamrespawnových serverech, kde se hraje v podstatě jako v reálu jsou tyto specializace hodně zapotřebí. Tito vojáci se zpravidla jako velmi důležitý článek obsluhy týmu drží vzadu, zatímco vojáci v čele s tím, kdo skupinu vede (nejznámější obecný název pro vedoucího této skupiny je anglicky Pointman) čistí oblast před sebou.

Zásadní věcí pro reálnou hru je, že pokud Vás nepřítel zabije, musíte počkat, dokud nepadne poslední člen týmu. A pak se začíná opět nanovo. Hraje se na obtížnost Vietnam a lze schytat kulku přímo do hlavy zničehonic ve chvíli, kdy to hráč nemusí čekat nebo stačí chvilka nepozornosti nebo neopatrnosti. To hráče nutí hrát co nejopatrněji a netrófne si jen tak opustit skupinu spoluhráčů a snaží se hrát týmově.

Také HUD je celý vypnutý, takže nelze vidět svůj stav zdraví, kompas s barevně označenými specializacemi spoluhráčů a kolik zbývá ve zbrani nábojů a počet zásobníků. Jen při přebíjení na okamžik blikne ikonka, kolik zásobníků pro zbraň zbývá. To vše nějak přibližuje realitu, jak to mohlo být doopravdy, i když jak sám Jarek Kolář ze studia PTERODON řekl, že v počítačové hře nelze zachytit válku v plné její autentické hrůze. Což je pravda, pokud se ale budeme bavit o starších hrách, jako je právě náš Vietcong.

Nicméně je to vše, co by mělo vystihovat taktickou a hlavně reálnou Teamrespawnovou hru? Může se zdát, že to tak je. Ale co když není? Přemýšlel někdy někdo nad tím, že i medik se ženistou, pokud teda budeme všechny věci brát vážně a podle reálu, také nemají u sebe neomezenou zásobu obvazů a munice? Jelikož na Teamrespawnových serverech sem kdysi hrával s jednou českou komunitou, tak vím, jak to při hře chodí. S odstupem času nevím, jak to je dnes, jestli se pravidla na některých těchto serverech nezměnily a jestli je tohle někde zavedeno.

Každopádně mě napadla tahle myšlenka, že by jak medik, tak i ženista měli možnost obslóžit bud' celý tým za určitý maximální počet dodání munice nebo by jednotliví vojáci individuálně dostali doplnění munice maximálně (například) dvakrát. I ženista potřebuje sám sobě dodat náboje a tudíž jich nemá u sebe nekonečno. Stejný princip by se týkal i zdravotníka. Kolikrát to koupíte, tolikrát budete ošetřeni. A ted' si vemte, že je v týmu klidně 10 vojáků. No, to náboje a obvazy v průběhu mise hezky rychle zmizí.

Co myslíte, jak by se Vám hrálo za těchto přísných pravidel? Prospělo by to jak hře tak samotným hráčům, jejich disciplíně, šetření nábojů při střelbě a snaha lépe a efektivně zabít nepřítele a navíc přiblížilo by to ještě více k reálnému boji, nebo naopak by je to omezovalo a je to spíše už přehnané? Řekl bych, že tohle téma by mohlo být vcelku diskutabilní.

I proto sem dávám 2 ankety, které se týkají téhle myšlenky. Tedy přesněji řečeno je to o užívání zásob ženisty a medika na Teamrespawnových serverech. Vyjádřete tedy svůj názor v anketě, kam až by měla realita hry s těmito třídami vojáků sahat!