Hlasová komunikace přes Skype nebo TeamSpeak?

11.06.2013 13:16

 

    (poupravený úryvek části z předešlého článku)

 

    Nemám zatím zkušenosti s tím, kolik účastníků Skype pro jeden konferenční hovor zvládne, popřípadě jestli by hovor někomu nevypadával a podobně, ale pokud by to bylo možné, mohli bychom si třeba i na TeamSpeaku (já mám verzi TeamSpeak 2 2.0.32.60) zřídit vlastní Elit'áckou adresu a i místnosti, ve kterých bychom se mohli ve Více hráčích scházet. A nemuselo by to být jenom o hře! Mohli bychom se tam scházet a povídat si, i když se zrovna nehraje nebo se bude hrát v následujících minutách, co by mezitím probíhala naše konverzace na Skypu. A vlastně i prostřednictvím tohoto programu být spolu lépe v kontaktu.

Záleží ovšem na Vás, jak byste se k této věci postavili. Jelikož sem u některých z Vás zjistil, že Vám komunikace přes chat stačí nebo se Vám nechce instalovat příslušné prograny pro hlasovou komunikaci či si pořídit mikrofón. Jako nechcu do teho nikoho nutit, ale pokud budu psát vyhradně za sebe, tak rozhodně to špatný nápad není! Mimo jiné o Skypu nebo TeamSpeaku sem se už zde ve článku před pár měsíci jednou zmiňoval a tak tento nápad znova aktuálně přišel! Opravdu sme si na Skypu užili srandy a to hru jenom zpestří a zpříjemní. Jako Elit'áci bychom se všichni mohli poznat po hlase a bavit se společně prostřednictvím jednoho z těchto dvou programů. Přemýšléte opravdu o tom!

 

POZNÁMKA: Voicechat přímo na herním serveru je v tomhle případě na nic. Sice hra vypadá z hlediska reálnosti věrohodněji, nicméně kvalita zvuku voicechatu se nedá srovnávat právě se zmíněným Skypem nebo i TeamSpeakem. Osobně se příkláním zatím ke Skypu, jelikož sem na netu viděl návod, jak se místnost na TeamSpeaku zřizuje, co se vše instaluje a nepřišlo mi to být zrovna jednoduché. Spíše zbytečně složité. Leda by nám s tím někdo pomohl. Někdo, kdo s tím má zkušenosti nebo zhruba ví, jak na to. Skype při hře zatím používám s parmenem94[CZ] a (DMV)_Cpt-Intwernetem.