Anketa a návrh pro zlepšení komunikace při hře

17.11.2012 12:42

 

    Hrajeme spolu už nějaký ten ''pátek''. Proto mě napadla taková věc, jestli ste ochotni si pořídit mikrofon pro hlasovou komunikaci? Není to ovšem povinné! Nicméně při posledních pár Coopech ve voicechatu se mně osobně potvrdilo, že je to lepší, než nekonečně vypisovat místy dlóhé texty. Některé delší texty se právě nevejdou na jeden řádek a tak musí být Vaše zpráva rozdělena na dvě části.

Z tohoto důvodu navrhuju, aby si každý Elit'ák zkusil pořídit mikrofon se sluchátky. Odhadovaná cena je zhruba mezi 120 - 140 Kč. Na Slovensku vzhledem k převodu na Euro to čítá kolem 5, možná 6 Eur. U této kombinace sluchátek s mikrofonem s ohledem na cenu nehrozí, že se vám do týdne nebo 14 dnů rozbije, když vám párkrát spadne na zem. Tudíž by to chtělo si pořídit kvalitnější matroš.

Ve voicechatu narozdíl od běžných komunikačních programů samozřémě platí, že hráče slyšíte dobře díky tomu, pokud jste co nejblíž k němu. V případě vzdalování se od něj jeho hlas vyšumí do ztracena. Čili i v této věci je pomyslný jakýsi reálnější prvek přímo ve hře. Dále pak záleží taky na stavu mikrofonu a sluchátek a od toho se odvíjí taky kvality sluchu a řeči Vaší postavy.

 

příkazy:
aktivace voicechatu: set clnvoicechat 1 / zrušení: místo 1 číslo 0
seznam hráčů připojených na voicechatu: voicechatstatus

 

při podržení klávesy V může začít hráč mluvit na ostatní

 

    Nevýhoda u voicechatu je ovšem ta, že při pádu herního serveru a následném připojení se zpátky se musíte znova nalogovat v konzole. Naopak, když se Vám mapa přemění v pořádku, po objevení Vaší postavy na mapě se voicechat automaticky zase zapne. (pokud ste ho sami už ovšem ještě předtím nevypnuli)

Takže ještě jednou - je čistě na každém, komu se do toho bude chtít. Někteří z Vašich známých Vám mikrofony budou třeba věnovat. Takže není to rozhodně jen o financích. A v rámci jistých možností je více způsobů, jak si ho pořídit. Mmj. máte znova každý možnost se k této věci vyjádřit sami a to anketou a vlastními slovy i v Knize návštěv.

 

Anketa

Měli byste zájem si pořídit mikrofon se sluchátky pro naši lepší vzájemnou komunikaci?

Rozhodně ano! (78)
92%

Možná ano (2)
2%

Nevím (2)
2%

Asi spíš ne (2)
2%

Určitě ne! (1)
1%

Celkový počet hlasů: 85