Anketa: Chtěli byste ještě dodatečně herní verzi 1.70?

25.09.2013 12:37

 

    Nejnovější a zároveň poslední herní verze ve Vietcongu 1.60 se stala tou nejvíce nejhernější. Předchozí verze mívaly vždy nějaké menší nebo i větší nedostatky. A ty nalezneme i v sóčásné verzi - tedy v té 1.60tce. Nicméně těch je mnohem méně do očí bijících. První herní původní verze 1.01 byla řekněme spíše takovou ot'ukávací. Všechny třídy vojáků měly více omezenou nabídku zbraní. Například medik měl k dispozici pouze Thompsona a Karabinu M1. Posléze vývojáři na stížnosti a reakce svých zákazníků (hráčů) různé bugy ze hry odstraňovali. Týkalo se to hlavně hry pro Více hráčů, kde odstranění nedostatků bylo asi nejvíce žádoucí.

Někteří z nás se s některými herními verzemi nesetkali. Například po nainstalování datadisku Fist Alphy většina z nás automaticky přešlo na vylepšenou předposlední verzi 1.51, která byla však dočasně standardní. V jiných případech se mohlo stát, že někdo používal verzi 1.40 a podobně. Tyto verze zase v sobě měly jiné druhy pokroků a vylepšování a byly spíše dostupné z jiných zdrojů a to nejčastěji z doporučených portálů. Pak po vyrobení v1.60 se muselo přecházet prostřednictvím stahování opět z webů nebo vypálením dat na CD, jelikož tato verze neuplatňovala automatický upload. Aspoň co můžu napsat za sebe tomu tak bylo.

Verze 1.60 se stala tou nejvíce lidově řečeno ''zlatou''. Spósta podstatných bugů po vylepšeních zmizely, některé drobné zůstaly. Kdo však hraje sóčasnou verzi už nějaký ten rok, ani si pomalu nevšimne nějaké podstatné chyby v texturách (stromy, stěny, balvany, větve, keře). A u medika a dalších specializací vojáka se rozšířila volba zbraní pro hráče. Konkrétně u medika se tím stala Karabina M14 a britská speciální zbraň modifikovaná s tlumičem Sten. Škoda jen, že vývojáři medikovi a dalším specializacím, jako je i ženista nepřidali nejpoužívanější zbraň M16.

Poslední asi plus-mínus asi 4 roky se spekuluje nad novým uploadem herní verze - v1.70. Mezi diskuzemi hráčů se objevily spekulace, že se tato novinka chystá. Do hry Více hráčů by přibyl Granátomet M-79, což je jistě pro labužníky výbuchů a ničivých destrukcí jistě velké lákadlo. Ve více mapách by se objevilo používání džípů a kulometů M60 na nich v Coopu. Což je další plus pro další možností a zpestření hry. Toto sou pouhé příklady. Vychytávek a vylepšení totiž může může přinést v1.70 více.

Nicméně vyplatí se v dnešní době takové zpestření? Jo, ono to možná může kdekoho zlákat a měl by chut' to vyzkóšet. Ono nimécně hráčů ubylo a počet aktivně hrajících už není takový, jako to bývalo dříve. Na druhou stranu je to celkem logický. Spósta hráčů přechází na jiné a mnohem graficky vyspělejší hry i co se ovládání a univerzálností týče. A jen ti největší Srdcaři zůstali věrní Vietcongu. Neznám lepší akční hru na světě.

Za sebe tedy napíšu, že bych se možná nové verze nebránil, ale zvykl sem si na v1.60, v které sem se pohodlně usadil a některé bugy a nedostatky se dají tolerovat. Každopádně nemůžeme mít úplně všichni stejný názor, že jo. A tak pomocí ankety může každý návštěvník anonymně dát hlas té možnosti, která je mu nejbližší a zjistí se tím pádem, jak se valná většina zúčastněných hlasujících k potencionální inovované verzi 1.70 staví. Anketa je tradičně umístěná pod tímto článkem.

Případně své poznámky a postoje na tohle téma můžete pro ostatní návštěvníky přispět do Knihy návštěv a diskutovat!

 

Hlasujte!