Anketa: Jaký je Váš názor, zda by měla být anticheat HradBa při hře zapnuta?

11.01.2013 10:27

 

    V poslední době se začalo hrát bez HradBy. HradBa je systémové zabezpečení herního serveru proti různým cheatům. Funguje v podstatě na stejném principu jako brána Firewall. Zkušení hráči Vietconga ale ví, že toto zabezpečení nepůsobí na všechny druhy cheatů. Jelikož HradBa byla vývojáři vytvořená na takové úrovni, že skutečně nepochytá všechny cheaty, které hráč při hře použije. Proto se může zdát, že toto nedostatečné zabezpečení je k ničemu. A po jistých zkušeností HradBa víceméně opravdu k ničemu je.

V našem případě jsme ju vypnuli z důvodů, že občas některým ze Stálých a dalších hráčů se může stát chyba v připojení a HradBa hráče vykopnula z herního serveru ven. A to klidně i vícekrát za sebou. A taky, aby si Více hráčů zahrálo. Zejména ti, kteří hrají pod jinými Operačními systémy Windowsů. Je navíc i fakt, že kdo má jiné Windowsy, než XP a nainstalovaný VC Startér, nemusí honekompabilita Operačních systémů nijak trápit.

Bohužel vypnutím HradBy sice přibylo hráčů na herním serveru, kteří si s náma zahrají, ale zvýšila se pochopitelně i koncentrace různých debilů, kterým jde o provokace, kazit hru ostatním a vyvádějí různé excesy odporující vypsaným pravidlům v sekci O serveru a pravidlech. Tito hráči se dají rozdělit na více skupin. Nebudeme tu rozepisovat všechny, nicméně za příklad jistě stojí čerství nezkušení hráči, kteří po připojení ke hře (ke Coopu) začnou střílet kolem sebe. Často ani nevědí, kterým písmenem na klávesnici se aktivuje chat pro písemnou komunikace s ostatními hráči. Je to písmeno T nebo Z!

Tito hráči místo toho, aby se nejdřív zeptali, co je úkolem hráče v daném herním módu, začnou právě kolem sebe střílet a způsobují tak TeamKilly a rozbouření svých spoluhráčů. A pak úsměvné, že až posléze se zeptají svého okolí, co má dělat. Neznalost v tomto případě neomlouvá! Důležitý je přístup a myšlení hráče! Tito hráči jsou z herního serveru často vykopáváni! Také se bohužel zvýšil počet nebezpečnějších narušitelů, kteří dokonce mají tu neskutečnou drzost speciálním hackem zasekávat servery! Což je opravdu jednoznačně nejubožejší. Nicméně zde se musí poznat, že tady HradBa nehraje žádnou roli, jestli je nebo není zapnutá. HradBa není nijak postupem času aktualizována, takže není možné určitou verzi vylepšovat. (určitě né v poslední herní verzi 1.60)

V následující anketě můžete vyjádřit svým hlasem názor na to, zda je dobré podle Vás mít HradBu zapnutou při hře nebo nikoliv. I když necháváme server v sóčasné době kvůli vyšší účasti hráčů nezabepečený.