Anketa: Nové přidané mapy a návrh na vykoušení nedobytné Coop mapy

25.12.2012 11:47

 

    Byly přidány nové další uživatelské Coop mapy. VET_AP_LOC a VET_CAMBODIA. Obě sou docela fajn a náš kolektiv by je mohl vyzkóšet. Nejprve bych chtěl jen tímto zase připomenót, aby ste si tyto mapy postahovali. Samozřémě respektuju i jiné Vaše aktivity a tudíž nemáte pokaždý čas stahovat nové mapy, na které se upozorňuje nad Upoutávacím videem na Úvodní stránce.

Nicméně na druhou stranu když se na mapy upozorňuje, po pár dnech nápis o nových mapách zmizí a tak máte možnost v sekci Mapy tyto nové mapy nastálo najít. A posléze i postahovat. Sekce mapy slouží především pro Vás, abyste měli přehled, které mapy mít k dispozici, abychom si je mohli v dobrém počtu hráčů zahrát, když se slezeme na herním serveru. Proto bych ocenil, kdyby se pokud možno co nejméně opakovaly situace, kdy se na herním serveru se zeptám nebo upozorním na novou mapu, jestli by šla zahrát a objeví se Elit'ák, který má pochybnosti o tom, zda danou mapu má. Takže bych tímto chtěl poprosit Elitu, aby si mapy hlídali. je to otázka jenom pár minut, než provedete stažení, rozbalení souborů a vložení do příslušné složky Vietcongu maps.

A nyní k tématu, které nás zajímá nejvíce. Zkóšel sem velice - nechcu napsat zajímavou, ale dost zvláštní Coop mapu jménem [JPV]HamburgerHillBeta11. Tato mapa by nebyla ničím až tak zvláštním. Ani to nepoznáme z názvu, jaké překvapení by v sobě měla skrývat. Prostě jen další uživatelská mapa na kooperaci, akorát dělaná jednou z mnoha Coop komunit. Ale... skutečně je tomu tak, jak si všichni myslíme? Je možné, že tuto mapu už někdo hrál, takže ho nijak obsah nepřekvapí.

Nicméně tato Coop mapa nejen, že obsahuje spojence v podobě tzv. ''US botů'' (což sou spolubojovníci řízení umělou inteligencí)... ale také docela nepochopitelně se v této mapě blízko startu zjevuje na místě bez hnutí na pár sekund Úháčko, které místo toho, aby poskytovalo palebnou podporu ze vzduchu, střílí na vlastní vojáky a to i na ''boty''. Přičemž zastřelení kulometčíkem z vrtulníku není vyhodnoceno jako TÝMOVÝ VRAH, ale v příklad uvedu ''americký voják killed by americký voják (M60)''. Asi to chlapci nějak nedomysleli... nebo spíše podělali. Kulometčík ve vrtulníku jde sestřelit a poté na chvíli Úháčko zase zmizí, než se objeví znova. Navíc ten vrtulník je tak chytrý, že ví, kdy se má zas objevit. A to zejména ve chvílích, kdy ho hráč nejméně čeká nebo Vietcongové do vás hromadně pálí.

Největší vtip je ale v tom, že tuto mapu (byt' sám za spolupráce s americkými boty) sem nikdy nebyl schopen ju dohrát, resp. tedy dokončit kolo. A to ani v nejjednodušší obtížnosti! O to víc tehle fakt musí hráče lákat. Každý si z Vás musí ted' říct, že není možné na nejlehčí obtížnost neprojít mapu k vítěznému konci. Ale... ona opravdu to není žádná sranda na týhle mapě. Vietcongové sou blízko startu a je jich hodně. Start se nachází blízko nedaleko kráteru, kde v původním HamburgerHillu leží první spadlé Úhačko. V této Beta11 mapě ani jedno ze spadlých Úhaček není.

Navíc v této mapě hráče provázejí neustálé výbuchy z minometů, vzduchem pískání padajících minometných granátů, špatné deštivé tmavé počasí, rachot a US boti mají navíc některé nové hlášky, dosud ve Vietcongu nepoznané a některé z kampaně okopírované. Takže o skutečném atmosférickém pravém ofenzivním masakru se vším všudy není na této mapě nouze! Tato mapa skutečně vyžaduje trpělivost a pevné nervy...

A tímto se Vás ptám, Elito: Měli byste zájem tuto mapu společně vyzkóšet? Hlasujte v anketě!

 

Závěrem tohoto článku bych chtěl jenom ještě zdůraznit, že při soukromém testování této mapy po LANu mi 2x úplně spadla hra až do Windowsů. Pokud by Vám server vypadl při této chybě, počkejte několik minut, než server nahodím znova!    Díky za pochopení!

 

=========================================================

    

    AKTUALIZACE: Po pár odehráních této verze HamburgerHillu sem musím vložit jeden poznatek: Mapa se mi už po 3. sekla. Zcela zamrzla a byl sem nucen opět vypnout celý PC, což opravdu dělám nerad. Něco podobného se už stalo i u VET_DAMLAY. Tyto mapy sou s největší pravděpodobností náchylné k chybám a jsou závadné. Proto váhám, jestli si tedy [JPV]HamburgerHillBetu11 zahrajeme...

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku

 

Anketa

Chtěli byste vyzkoušet si zahrát nedobytnou mapu [JPV]HamburgerHillBeta11 ?

Ano, rozhodně! (83)
99%

No možná jo (0)
0%

Nevím, je mi to tak nějak jedno (0)
0%

No spíš asi ne (0)
0%

Určitě ne! (1)
1%

Celkový počet hlasů: 84