3 Ankety: Udržujeme aktivitu ve Vietcongu

10.08.2013 14:40

 

    O aktivitě hráčů a využití herních serverů

 

    Čas plyne a i když se při pohledu na seznam herních serverů přímo ve hře Vietcong (je jedno, jestli budeme mluvit o hraní po internetu přes Vietcong 1 nebo datadisk Fist Alpha) zdá, že aktivita hráčů je čím dál horší, není tomu tak úplně. Ano, někdo nemůže spát, tak si v brzkých ranních hodinách přivstane a má zrovna chut' si zahrát Vietcong po síti. Následně pak zjistí ze zmíněného seznamu v položce Více hráčů, že hráčů je ani ne (vymysleme si objektivní čísla odpovídající realitě) sotva 15-20 hráčů online hrajících! Kdysi byl Vietcong pro mnohé hráče naprostým šílenstvím. Mnozí ''pařmeni'' hrávali až do pozdních nočních hodin až do rána a tak nebyl problém v jakoukoliv hodinu na jakémkoliv serveru si zahrát. Dnes už je to problém. Dnes už v ranních hodinách a někdy i těch večerních kolem půlnoci.

Nicméně to vše je ale částečně zkreslené. Jelikož je potřeba si uvědomit, že zatímco je aktuálně málo online hráčů, další taková hrstka a možná i dvojnásobná se momentálně na seznamu herních serverů teprve rozhlíží, kam se připojí si zahrát. Jinými slovy tahle čísla sou pouze a víceméně relativní a na serveru ten pocit z aktivity hráčů bývá jinačí, než se na první pohled zdá.

V našem případě to bývá tak, že jednou je server narvaný do plných a po druhé je účast velmi slabá. Je to různorodé a takto se účasti regulují. No a taky je fakt, že kolik těch online hráčů je normálních? V průměru zhruba každý třetí až čtvrtý hráč dělá akorát na serveru nepokoje všeho druhu. To některé jedince může odrazit až do takových rozměrů, že Vietcong prostě přestanou kvůli těmhle debilům hrát. Jiní proti tomu bojují tak, že zatnou zuby a nenechají si tím hru znechutit za žádnou cenu, byt' s těmito kretény se někdy musí vytrpět docela hodně.

Ale nejen, že ubylo hráčů. Ono ubylo taky i hodně těch herních serverů. Zvláště ty Coopové asi nejvíce zaplakaly. A to zejména ty některé dedicated stálé, které mají v seznamu nastavených map samé uživatelské Coop mapy. Tady at' si o tom každý pomyslí svoje, ale ta šance, že by se někteří hráči sešli na serveru zrovna na mapě, kterou náhodou mají ve svých PC postaženou, je velmi malá. A navíc né každý vydrží hrát několik minut sám, než se k Vám někdo přidá. Jistě - ono hrát ty základní mapy od PTERODONu není zrovna odvaz, které už defakto každý zná nazpamět'. Ale všiml si někdo, že paradoxně na těchto mapách se zahraje v podstatě nejvíce? Protože jsou přístupné naprosté většině hráčů a nemusí se nikdo starat o stahování. Někdo třeba s tímto argumentem může nesóhlasit, ale osobně to jinak teda nevidím.

 

 

    Udržujeme aktivitu Vietconga webovým zázemím

 

   Na tomto našem Elit'áckém kolektivním webu je mnoho sekcí a podsekcí, se zajímavostmi, historii Vietnamu v něm a kolem něj, kolem hry Vietcong a tak dále. Mnoho věcí (informací) je doslova překopírováno přímo ze hry a převedeno do webového prostředí. Upřímně si objektivně uvědomuju, že ačkoliv web působí na pohled bohatě svým širokým výběrem a nabídek, někomu se to může zdát být trapné kolik věcí je pouze překopírováno a tak to může vypadat nezajímavě a není v tom žádná originalita. Nicméně já sem si s tím dal pořádnou prácu a chtěl sem to tak, takže z mého pohledu spokojenost a přijde mi to být vhodné. I když... ono trocha sebekritiky neuškodí, že..

Ono jde totiž o to, že čím více se tu najde informací, tím větší důvod je sem pak vracet. Tento web by měl být už sóčástí našich vzájemných kontaktů. A to nás všech. Jelikož web skutečně nepovažuju pouze za svůj ( i když ho spravuju jen já a je to kategoricky osobní stránka ), tak web je už nějaký ten čas čistě kolektivní. Páč těžko by člověk udělal web sám pro sebe, aby si ho mohl pro svou výstavu prohlížet. Web se dělá pro ostatní lidi, kteří svými návštěvnostmi zařizují jeho smysl existovat a správně fungovat. Proto je to web Náš, všech Elit'áků a né jen můj. Tyto kolektivní stránky díky mnoha informacím mají za úkol na návštěvníka zapůsobit velkým dojem.

Web slóží pro náš Elit'ácký kolektiv a nyní také pro známé hráče, jakožto nové potencionální členy Elity. A pak taky pro širokou veřejnost dalších hráčů. Cizích, nicméně především těch slušných samozřémě. Slušných se najde mezi náma už opravdu méně, ale pořád to není nejhorší. Aktivita se pořád drží určitých norem.

Zajímalo by nás, jaký máte názor Vy sami na sóčasnou aktivitu Vietcongu a zda podle Vás tento web splňuje kontakt všeobecně pro všechny zdejší příchozí návštěvníky? A taky, jakým způsobem na Vás Elit'ácký Web působí z hlediska webového zázemí? V tomhle všem máte možnost se co nejúpřimněji vyjádřit ve třech připravených anketách zde pod těmito dvěma rozdělenýma článkama. Hlasovat v nich může naprosto kdokoliv.

 

Hlasujte!

 

Anketa

1. Jak byste ohodnotili sóčasnou herní úroveň Vietconga po síti a s ní spojenou aktivitu?

Výborné i přes rezervy (76)
92%

Velmi dobré (0)
0%

No, je to už slabší (2)
2%

Zdržuju se hlasování (neutrální hlas) (0)
0%

Spíš to jde pomalu do kopru (4)
5%

Je to hrůza (1)
1%

Katastrofální účasti hráčů! (0)
0%

Celkový počet hlasů: 83

Anketa

2. Myslíte si, že tento Elit'ácký web poskytuje skutečné webové zázemí s mnoha rozsáhlými informacemi, zajímavostmi a že splňuje i nadstandartní všeobecné nabídky a ukázky?

Ano, rozhodně! (81)
99%

Myslím si, že jo (1)
1%

Zdržuju se hlasování (neutrální hlas) (0)
0%

Spíš si myslím, že né (0)
0%

Určitě ne! (0)
0%

Celkový počet hlasů: 82

Anketa

3- Působí na Vás tyto kolektivní stránky seriózním (profesionálním) dojmem?

Ano, určitě! (81)
99%

No docela jo (1)
1%

Zdržuju se hlasování (neutrální hlas) (0)
0%

Nevím, asi spíš ne. (0)
0%

No vůbec ne. (0)
0%

Celkový počet hlasů: 82