[AT]AxeL_CZ v rozhovoru: Nikdy jsem klan nebo tým neměl a ted' je to paráda

28.08.2015 12:48

 

    V posledním článku jsme se věnovali jedné ze stálic Vietconga, která si ho ještě dodnes ráda zahraje. Je to dlóholetý člen Alpha Teamu [AT]elBunda_veteran. Nyní přecházíme trošku na opačný pól. A ve větě obsažené slovo ''trošku'' tam není napsáno jen tak pro nic za nic. V dalším rozhovoru, který má zároveň premiéru pro nedávno novou přijatou personu do Alpha Teamu, odpovídal [AT]AxeL_CZ .

Abychom si ještě vysvětlili ten pojem opačný pól, tak je to jednoduché z hlediska členství: AxeL už také nějakou dobu hraje Vietcong, ale v našich sférách obou Coop komunit nebyl známý a teprve až ted' nedávno posílil sestavu a herní aktivitu našich přátel z Alpha Teamu. Jelikož do toho moc dobře nevidím, jak se celá záležitost seběhla, napíšu to trochu odhadem. Snad nebudou následující slova úplně mimo uvažování skutečnosti.

AxeL si moc rád zahraje Coop a tak se zřejmě náhodně potkal na jednom z AT dedicated serverů s místními členy. Po několika hrách svým zápalem pro Coop velmi zaujal a bylo mu nabídnuto členství v tomhle Teamrespawnovému celku. Po pravdě si nepamatuju, kdy hoši naposled někoho přijímali do svých řad, ale jelikož je situace taková, jaká je, tak se rozhodli tým o jednoho hráče rozšířit. A podle prvotních dojmů jim AxeL zapadl nejenom do koncepce, ale i po lidské stránce.

Aktivních členů už opravdu nebylo mnoho. Hodně z nich se vytratilo. Jako taková malá náplast a hlavně již zmíněné posílení je právě tento nový (a ještě můžeme stále napsat čerstvě nový člen), který je novým kolektivem nadšen. Aby také ne, když Alpha Team je dnes už poslední českou komunitou, která je oficiálně pro Coop Teamrespawnová. Kdo totiž kdy TR okusil a byl ochoten se přizpůsobit, musel posléze uznat, že hra dostává jiné rozměry. Především ty, že hráč se drží ve skupince týmu a tak je Coop tím pravým zážitkem.

A to si AxeL pochopitelně podle všeho pochvaluje. Bezpochyby se tato nabídka členství a jeho infiltrování do týmu stala dobrým ternem! Dnes je to už totiž výjimka někoho přijmót, protože hráči se na serverech udržují v malém množství a málokdy se stane, že by v té hrstce někdo byl vhodným potencionálním novým členem. Ale on se jím stal a po pár týdnech vyšel vstříc otázce, zda by s ním bylo možné zrealizovat klasický rozhovor. Stalo se tak a nyní si můžete Vy, čtenáři přečíst s ním rozhovor, který je co se týče počtu otázek docela obsáhlý.

 

 

Vzhledem k tomu, že o tobě nikdy nebylo slyšet a ani tě vidět, tak se mi hned v úvodu nabízí otázka, kdy si vlastně Vietcong objevil, začal ho hrát a jak ses k němu dostal?

Vietcong jsem začal hrát v roce 2008 a hra se ke mně dostala přes syna, který mi ji koupil a ukázal co a kde se dá hrát.

 

Tahle otázka bude asi zbytečná, ale přece jen se zeptám: Absolvoval si už někdy rozhovor při jakékoli příležitosti?

Ne.

 

Zvolil sis nick AxeL. Ale čistě náhodou - nebyl tvůj nick přece jenom AleX; Alex? I když na druhou stranu to vypadá, že to tak máš záměrně, páč znění nicku AxeL je vcelku originální, když se přehodí dvě písmenka...

Za názvem není skryt žádný Alex nebo Alexandr. Tento nick jsme vymysleli s mým synem hned na poprvé, když jsem zjistil, že můžu hrát vietcong po internetu.

 

A byly před touto sóčasnou přezdívkou i nějaké jiné, které si používal?

Ano, používal jsem i jiné přezdívky. Zkoušel jsem hrát pod nicky: bRuTe<30**, SuN[@]<30**, ale vrátil jsem se na začátek a nechal jsem si můj první nick AxeL.

 

Hrál si před Vietcongem i nějaké další hry? A zůstal si u některé z nich i delší dobu?

Hrál jsem i jiné hry, ale u žádné jsem nevydržel hrát tak dlouho jako u Vietcongu. Hrál jsem třeba: Call off Duty, Medal of Honor, Battlefield a GTA.

 

Jaké má tvůj PC Windowsy? A setkal ses třeba s problémy se spuštěním Vietconga at' už ze systémových nebo z nějakých jiných důvodů?

Mám ještě staré Microsoft Windows XP Professional a jsem s nimi spokojen. Vietcong jsem mohl spustit pokaždý. Spíš jsem měl problém spustit multiplayer. Tenkrát zrušili GameSpy a nešlo se připojit na žádný server, než to neznámý machr vymyslel a přepsal soubor Host ve Windows.

 

V okruhu obou Coop komunit, tj. Alpha Team a Elit'ácký Kolektiv tě jistě moc Elit'áků (těch momentálně aktivních) moc nezná. Zkusil by ses přesto všem v pár větách nějak svými slovy víc představit?

Jsem ze Žd'áru nad Sázavou, je mi jen 33 let :D a jsem ženatý. Mám celkem 3 děti, z toho jedno vlastní, zbylé dvě jsem vyženil. Moje práce je u Městské policie tady u nás ve Žd'áru. Hrát Coop mě baví. Dřív jsem nevěděl, co Coop je a je to o 1000% lepší, než hrát CTF. Není tu takový blázinec.

 

Co bylo příčinou, že ses dostal k Alpha Teamu? Co sem já totiž vypozoroval, tak si s nima hrál pár, možná několik her a už tě brali. Asi si hodně zapůsobil, že?

Napsal jsem na Alpha Team, kde jsem se dozvěděl, že už nejsou moc aktivní. :-( Ale zkus se zeptat Petera Shannona. :-) Kdo mě dostal do týmu je Peter, který si mě zřejmě oblíbil (nevím). Myslím si, že je tu dobrá parta.

 

On totiž každý hráč v sobě nemá Coopová kritéria, natož ta Teamrespawnová, aby je mohl splňovat pro nějakou komunitu. No a tobě se to povedlo a seš v českém týmu. Byl si rád, že na tebe [AT] přišli s nabídkou?

Samozřejmě, že jsem rád. :-) Nikdy jsem klan nebo tým neměl. Je to paráda. Spousta hráčů mně to závidí, že mám před nickem [AT].

 

No a jaké to ted' je hrát v organizované skupině? Navíc, když se domluvíte v rámci Vaší Knihy návštěv na stránkách Alpha Teamu a pak se sejdete na TeamSpeaku... je pro tebe osobně lepší se takto sejít a zahrát si pořádnou hru se spoluhráči, které si už poznal nebo ti nevadí i naprosto cizí hráči na serveru, na který se připojíš? 

TeamSpeak je výborná věc. Nemusíš mlátit do klávesnice a dobře si pokecáš. Je lepší si zahrát s lidmi co znáš, než s volama, u kterých vlastně nevíš, co ti můžou naschvál provést.

 

Nejkomunikativnějším zahraničním jazykem je bezesporu angličtina, poté němčina a i semtam se mihne francouzština. Na francouzštinu je asi zbytečné se ptát, nicméně obstojíš na Coop serveru mezi cizincema třeba právě v angličtině?

No... anglicky se teprve snažím naučit. Já se spíše domluvím víc německy. Já na ty jazyky nemám hlavu a nebo se mně spíš nechce učit. :D

 

Máš před hraním nebo při hře nějaký rituál? Popíjíš při tom např. nějaký oblíbený nápoj, kterým si tu veškerou relaxaci a pohodlí u PC víc vychutnáváš?

Rituál žádný nemám. Ale vzpomínám si, že dřív, když jsem hrál s borci (policajty) CTF, tak jsme se pokaždé všichni u toho ožrali. Jinak nechlastám. Přestalo mi to chutnat.

 

Tento rozhovor bude jistě velmi sledovaný hlavně členy AlphaTeamu. Co bys jim v jeho rámci vzkázal s odstupem času poté, co si byl přijat a už si něco odehrál? Sdělit jim své dosavadní pocity...

Vážím si hodně Petra, je hodně dobrý hráč. Zatím jsem s ním hrál nejčastěji a proto nemůžu posoudit ostatní. Nevím, co si ostatní myslí o mé osobě, ale jsem stále nováček v Coopu a učím se hrát. :-)

 

Setkal ses už někdy s nějakým Elit'ákem na jakémkoliv serveru? Byl si už třeba někdy navštívit náš web?

Určitě ano.

 

Co říkáš na to, že dvě Coop komunity udržují přátelské vztahy a na určitých bázích spolupracujou? Přitom každý hraje na svých serverech: Elit'áci hrávají volnější Coop a Alpha Team výhradně na tom nejpřísnějším nastavení serveru - zejména metoda znovuoživení TeamRespawn?

Nevadí mně to. Dokážu se přizpůsobit.

 

Objevil ses ve hře ve chvíli, kdy už dávno přestal fungovat GameSpy (původní provozovatel Vietcong herních serverů). Objevil si taky alternativního poskytovatele Q Tracker nebo sis našel jiný způsob? Případně poradil ti někdo, jak situaci řešit?

Měl jsem ze začátku problém, ale potom jsem se dočetl na internetu, jak mám postupovat.

 

Jak často Vietcong hraješ? Párkrát do týdne třeba?

Jak je čas. Někdy hraji 3x do týdne.

 

Alpha Team se pro hraní většinou schází většinou večer a hraje až do pozdních hodin. Je to tak pro tebe fajn pro noční atmosféru?

Mně je to celkem jedno kdy hraji. Hlavně mě to musí bavit.

 

Musíš dbát doma na to, abys nebyl příliš hlučný a nebudil tak rodinu nebo sósedy? Nebo máš podmínky ideální a nemusíš se nijak omezovat?

Musím být večer docela v klidu. Bydlím v bytovém domu a musím dbát na to, aby se ostatní v klidu vyspali.

 

Jaké jsou mapy, které se ti nejvíc zalíbily a zahraješ si je rád? A co z dílny [AT]? Tam se nějaká ta oblíbená určitě už taky najde?

No mě baví víc mapy, kde jsou města nebo domy. Mapy si z hlavy nepamatuji a hledat to nebudu. Co třeba Stream! :D To je tak asi vše co mě napadlo. Mám výhodu, že pro mě nejsou všechny mapy ohraný. :D

 

Kterou zbraň nejraději používáš? A se kterou tě nebaví střílet?

Rád používám zbraň AK-47 nebo M-16. Nejvíc hraji s Thompsonem.

 

Stalo se ti někdy, že tě někdo omylem zabil granátem a dotyčný se třeba ani neomluvil? Nebo zabil tě drát pasti, kterýho sis nevšimnul?

Jo, stalo. Ale to se stává. Naštve to a hned odezní. Je to hra.

 

Byl si už někdy svědkem toho, jak se dva hráči do sebe pustili, nadávali si a hádali se? A je to třeba legrace takové slovní přestřelky sledovat?

Moc mě to nezajímá. Jen si řeknu: Áá tady někomu hrabe.

 

Vydržíš dlóho hrát sám na serveru s očekáváním a vidinou toho, že se někdo připojí každou chvíli nebo preferuješ server, kde už pár hráčů je, aby se dalo si zahrát?

Jo, vydržím hrát sám docela dlouho. Někdy je lepší si zahrát a zatrénovat sám, než aby to někdo zbytečně kazil a nebo zdržoval. Ale když dorazí někdo z AT je to hned lepší.

 

Je ve společnosti [AT] vidět dlóholetá sehranost? Držíš se někoho ze spoluhráčů při hře a sbíráš tak zkušenosti? Případně může to být o tom, že víš, že ten spoluhráč je spolehlivý a máš pocit bezpečí?

Když neznám mapu, tak se většinou držím za Petrem Shannonem.

 

Podařilo se ti už s týmem projít více map za sebou beze smrti?

Nevím, ale určitě ano.

 

Jsou typy map, které ti vyloženě sedí? Deštivé, denní, ranní, večerní nebo i jiné?

Denní jsou pro mě nejlepší.

 

Hraje se příjemně, když třeba venku po večeru prší a otevřeš si okno na pročištění vzduchu?

Já mám okno otevřené pořád, teda mimo zimního období. Ale když prší, jarní deštík je to určitě o něco lepší.

 

Prošel si celou kampaní Vietconga 1 i Fist Alphu? A co takhle jedna mise z Red Dawnu?

Nevím. Mise jsem kdysi dávno udělal a nejlepší byl trénink, takže si nepamatuji, co v Red Dawnu vlastně bylo.

 

Spósta českých dabérů je slyšet i ve filmech, seriálech, dokumentech nebo rádiu. Někteří z nich hrají i role osobně. Jak se ti zamlóvá zpracování dabingu ve Vietcongu?

Je to dobře nadabovaný.

 

Co říkáš na atmosféru džungle v kampani, která se ve hře má pokusit aspoň trošku příblížit hrůzu přestřelek?

Někdy se fakt leknu, ale to opravdu minimálně.

 

Je něco, čeho sis všiml, že se vývojářům hodně nepovedlo a mohli si to pohlídat?

Určitě je tam spoustu chyb, ale na tu dobu to je fakt pecková hra.

 

Doporučil bys ještě v dnešní době svým známým a kamarádům zkusit zahrát Vietcong?

Jo, už jsem to zkoušel, ale jsou moc náročný na grafiku.

 

Poslední otázka: Jak už jsem psal: Co sem si všiml, tak ve Vietcongu ses objevil teprve ještě nedávno. Jak to osobně vidíš s herní aktivitou všech hráčů téhle hry? Udrží tebe třeba soudržnost s [AT]?

Já doufám, že ano. Přes léto se moc nehraje, protože v těch pařákách se nedá hrát ani v noci a ráno většina z nás chodí do práce.

 

    Díky za tvůj čas, který si věnoval k vyplnění otázek pro rozhovor! Mnoho zdaru ve Vietcongu, spokojenost v Alpha Teamu a taktéž hodně štěstí v pracovním i osobním životě!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku