Brífing z Red Dawn a video s Kpt. Rosenfieldem

01.06.2014 20:03

 

    Po odmlce je tu na řadě další Novinka. Návštěvník Ali ze Slovenska mi poslal odkaz na 2 videa. První se týká Red Dawnu. Jak už většina hráčů ví, tak jediná mise datadisku měla být původně součástí kampaně. Nicméně ju jaksi nestihli podle všeho dodělat a zakomponovat do původní jedničky. Do důvodu, proč to vlastně nestihli nikdo z nás nevidí. Ale to není na druhou stranu nijak zásadní.

Jedná se tedy o Brífing po misi, naplánované ofenzívy na kopec Po Tlong Karai a před vesnicí Ap Toc Lap (obývaná vesničany z kmene Bahnar). Ve videu jsou bohužel zachyceny jen hlasy dabérů. Nicméně není pochyb o tom, že to není jak se dnes moderně říká ''fake'' (podvod). Provedení hlasů dabéry je v originálu. Každopádně kdo tento brífing nikdy aspoň neslyšel, má možnost nyní si ho poslechnót. Upřímně se přiznám, že netuším, kde ho Ali vytáhnul, ale to by musel vysvětlit jedině on sám.

Druhé a docela kuriózní video se týká Kapitána Samuela Rosenfielda . Není moc možností ve hře ho vidět při něčem zvláštním nebo zajímavým. Zde je možné slyšet například jeho nadávky, které sice jsou při některých příležitostech slyšet, nicméně opravdu jen zřídka. Navíc s kapitánem člověk v Kampani mise běžně neprochází. Ve videu je taky s Rosenfieldem dále vidět kuriozita z mise Velký bahenní úklid (někým i běžně nazývané Ambushem). Tady stačí přijít ke kapitánovi, který se s ještě jedním americkým vojákem vrátí na přistávací zónu a jen co vietnamští zajatci na místo dojdou, je někdy možnost podle vygenerované příležitosti provést interakci, akci (kliknót normálně na kapitána, aby něco provedl).

V jedné bez milosti postřílí vietnamské zajatce a při druhé mu má hráč říct jakousi pravdu... na to se Rosenfield rozběhne bokem ke kraji poloostrůvku a mezi stromy a kapradím se odpálí nebo šlápne na minu - je to v podstatě jedno. Nic to nemění na tom, že to kapitána zabije a utrhne mu to většinou i všechny končetiny. A objeví se hláška: Pravda není pro každého. A tahle věc patří ke kuriozitám, o kterých ve Vietcong opravdu není nouze.

No, bylo už dost slov a ted' je možnost se podívat na obě videa. Jelikož jsou podsekce Videa obsazené, rozhodl jsem se obě tyto videa dát jako takovou třešničku na dortu do podsekce, kde se nachází i klip z Vietconga 2, kde v baru běduje ožralý Steve Hawkins. Stačí pro přesměrování kliknót tradičně na přímý odkaz níže. Dobře se bavte a věřím, že někteří z Vás budou překvapeni jak brífingem, tak i řáděním kapitána, jak ste ho možná neměli možnost poznat ve hře.

Na samotný závěr bych chtěl poděkovat Alimu za tyto jeho nevšední příspěvky a snad nevadí, že na ně upozorním a zveřejním je.

 

Odkaz:

Sekce Videa - 6. část