Bronson-Zombie na střelnici v Brífingu 3 Kaňony

20.01.2015 13:52

 

    O tom, že Vietcong v sobě skrývá mnoho nečekaných a kuriózních překvapení v několika podobách, už ani není potřeba se o nich podrobně rozepisovat nebo některé připomínat. Nicméně zmínka o jednom překvapení z nich a poměrně známém je na střelnici, kdy se Seržant První třídy Steve R. Hawkins připravuje na svou vůbec první ostrou misi se svým týmem.

Na první pohled vypadá vše '' v normálu''. Na střelnici si krom vybrání pistole a velké hlavní zbraně lze zastřílet na terče a na láhve vedle nich. Ale před misí 3 Kaňony pod stolem stojí ještě jedna skleněná láhev, kterou když hráč rozstřílí, objeví se v místnosti Ženijní seržant Bronson a začne hrát taková řekněme ponurá hudba, z které běhá mráz po zádech. Divně se třese a na základě tohoto třásotu jsem obecně po internetu četl takový název pro něj, který si veřejností obecně získal, že je to takový ''zombík''.

Hráč do něj může libovolně střílet, bodat ho nožem, bajonetem a házet k němu granáty a nezabije ho. Ale pozor! Nevím, jak je to u jiných PC, ale mně se vždycky stane, že když po Bronsonovi-zombíkovi tady na střelnici hodím granát přímo na něj, Vietcong mi spadne do Windowsů, což bude asi způsobené nějakou chybou.

Podařilo se mi M-79kou Granátometem zombíka Bronsona zabít, o čemž sem dlóhá léta nevěděl, že to jde udělat. Nakonec ho lze i rozkuchat, no rozkuchat... spíš jenom uříznót hlavu, ruce a nohy. Přičemž je ale zajímavé, že právě rozkuchat záda nebo hrudík, potažmo břicho ve Vietcongu u Bronsona nejde. A ono to vlastně nejde (snad nebudu kecat) taky u Deforta, Hornstera, Crockera i Nhuta. Je to opravdu zvláštní, jelikož Vietcongové a vedlejší doprovodné americké postavy (obličej Francise Greena a Johna Thomase Roye z Výcvikového tábora) jdou rozcepovat i na těchto místech.

Navíc při tomhle pokusu jsem si pohledem ze střelnice taky všiml, že Nui Pek, kam může hráč dohlédnót doleva a doprava, je jednoduššeji a malinko skromněji postavený - vytexturovaný. Zdá se totiž, že stromy vlevo stojící vedle Nui Peku sou více přiblíženy k pozicím Hawkinsova bunkru a střelnice, než je původní okraj Nui Peku. A tahle zajímavost je k vidění u všech Brífingů. Ke všemu, když sem poskakoval na místě, abych viděl trošku i dál, tak jsem ani neviděl hlavní vstupní bránu, z které pak vyjíždí džípem Hawkins s Crockerem a kpt. Rosenfieldem.

Tedy jinými slovy si zkušený hráč, pokud svůj zrak na tyto detaily zatrousí a z paměti porovná, jak to vypadá pohledem ze střelnice v Příletu, toho všimne. Vývojáři to tedy provedli tak, že v misi Přílet je pochopitelně Nui Pek rozmanitý a detailnější. Kdežto když se dostane hráč s Hawkinsem ze svého bunkru na střelnici pro výběr zbraní a vyzkóšet si na nich střelbu, okolí kolem ní vypadá poněkud jinak a kraj Nui Peku jako by se víc smrštil ke středu. Jako by vše bylo posunuté a uskromněné.

No, snad jsem tohle popsal co nejdetailněji a nejsrozumitelněji, aby každý čtenář měl představu, páč mi tohle přesné popisování moc vysvětlovat nejde a kór to takto vypisovat. Popřípadě si tohle porovnávání může každý zkusit sám. Fotky Bronsona-Zombie jsem přidal do naší Fotogalerie kuriozit .

 

Odkaz: Fotogalerie kuriozit - Bronson-Zombie (4 fotky)