Chyba se střelbou z SVD Dragunova

26.01.2015 13:40

 

    Ze článku zveřejněného 4.5. 2014 (archív sekce Novinky) už víme, že lze v Kampani z kopce nad vesnicí, kde drží Vietcong v kleci Marva, střílet z SVD Dragunova po hlídkách a přitom není hráč prozrazen. Vietcongové sedící kolem ohně, ostatní hlídkující a spící v chatrči nejsou vyplašeni a nezabijou Marva.

Nicméně to ale za předpokladu, že je Vietnamčík od svého spolubojovníka vzdálen hrubým odhadem aspoň 6 až 7 metrů, aby se nespustil poplach. A zároveň je taktéž zajímavé to, že pokud zastřelíte jednoho žlut'áka a další hlídkující těsně kolem něj projde, taky se poplach nespustí. Jako by vůbec neregistroval to, že mu někdo sejmul kolegu a tudíž jsou přítomni Američané, kteří jdou zachránit Marva. Jenže jakoby ''se nechumelilo''. Kong prostě klidu projde dál, což je jedna z dalších chyb ve hře.

Něco jiného je, když jednoho z nich zabijete přímo před očima ostatních nebo v beprostřední blízkosti. To je mise neúspěšná. Kongové tedy zkrátka a dobře neslyší z dálky výstřely z Dragunova. Přitom je jedno, jestli držíte americkou zbraň nebo ruskou, kterou si nacheatujete nebo vezmete od nějaké mrtvoly z předchozí části mise, kde se plóžíte k vesnici bažinou. A nebo vystřelíte z M-79 Granátometu. Ale tato ruská odstřelovačka prostě není slyšet, což je jedna z mnoha chyb vyprodukovaných vývojáři.

Jenže to není vše. V dalších misích, kde se hráč nesmí nechat prozradit (tj. Baterie polních děl a Ohnivé peklo) to tak funguje stejně. Stejně? Cha chá! Funguje to ještě lépe, než sem si myslel. Zatímco třeba na startu Baterií polních děl lze vystřelit třeba z Remingtona a pak Douglas řekne ,,Kůrva, poplach na základně, tak to sme teda posrali!'', je mise neúspěšná. Ale pokud se párkrát vystřelí z Dragunova, nestane se opět vůbec nic. A dokonce se tak nestane ani poté, pokud se dostanete o několik metrů dál k prvnímu zamaskovanému protiletadlovému kanónu, kde většinou sedí dva kongové a jeden tam hlídkuje a chodí sem a tam.

Byl jsem od nich asi tak 15 metrů a střílel z ''SVDéčka'' jako pominutý a Vietnamci na výstřely vůbec nereagovali. Teda kromě toho, který chodí sem a tam, ale musí Vás spatřit. Co je ale ještě více neuvěřitelnější, tak v následující a poslední misi Ohnivé peklo jsem se dostal ke kulometčíkovi, který s Děgtarjevem seděl zády u kraje skály nad kambodžskou základnou. Proplížil sem se k němu opatrně, byl od něj asi 8 metrů a začal jsem zase s výstřelama pryč do prázdna! A opět nic!!!

Teprve tehdy, pokud se k němu přiblížíte ještě víc a on Vás zaslechne, tak se otočí a začne střílet. A taky další hlídač, který sedí na plošině zabudované kolem kmene stromu nad základnou taky nereaguje na Dragunova. Nebo pokud jste od tohoto sedícího Konga s kulometem dál, ale zamíříte na něj optikou a začnete střílet těsně kolem jeho hlavy, takže to kolem něj prosviští, opět se zvedne a je poplach. Domotané a zároveň neuvěřitelné!

Například v normální misi Havárie v džungli tahle haluzová střelba z Dragunova neplatí. A jelikož sem nezkóšel všechny mise, tak se zdá, že chyba se vztahuje pouze na speciální úkolové mise, kde se hráč nesmí prozradit a přitom má paradoxně tu možnost si z této zbraně vesele střílet, aniž by se vystavil riziku objevení. Mimochodem, dokázal sem se v Baterii polních děl takto jako ''po másle'' prostřílet až k rádiu v podzemí.