Článek o všeobecné aktivitě Elit'áků a ostatních hráčů

28.10.2018 09:05

 

    Zdravím ty nejvěrnější dodnes hrající hráče Vietconga a také ty, kteří z jeho sfér úplně neodešli a aspoň sledujou dění kolem něj, na našem webu i na ostatních, jako je třeba web našeho přátelského týmu Alpha Team, který je zároveń naším nadstandardně dobrým partnerem. A taky bych chtěl mimo jiné vyzdvihnót i jejich knihu, která je podle mě všeobecně přínosná jako velmi dobré komunikační médium. Už jen z toho důvodu, že je a vždycky byla používanější, než naše Kniha návštěv.

Když jsem se rozhodl napsat tento článek, popravdě jsem ani nevěděl, jak úvodem začít. A k prvnímu úvodnímu odstavci bych chtěl navázat na to, že Vietcong se stal takřka už nehratelným. Na první pohled to už dneska není nic nového a jen víceméně opakuju to, co už jsem napsal v předchozích článcích, nicméně je potřeba se na to podívat a položit si otázku, proč tomu tak vlastně je?

Čistě za sebe bych chtěl napsat pohled na věc, že už to není ani dalším (a snad už tím nejposlednějším úbytkem hráčů pro online část hry), ale taky můj pohled na tu věc je takový, že si každý skutečně hraje na ''vlastním písečku'' , tak jak zmínil posledně jeden z těch nejzkušenějších hráčů Vietconga a dodnes Čestný Host našeho Vietcong webu [AT]Peter Shannon_CZ. Jde totiž o to, že pokud si já chcu zahrát na našem Elit'áckém dedicated serveru, tak abych si dobře zahrál S NĚKÝM normálním, musím si najít čas ve večerních, potažmo až nočních hodinách.

A i když spíše ty podzimní a zimní večery se dá lépe zahrát, než v letním období, jelikož se ještě určitě dodnes sejde slabých pár desítek hráčů, tak problém je, že už ten čas se věnovat Vietcongu herně víceméně nemám. Zkrátka už ho nenacházím. Pokud se ke hraní dostanu, tak spíše jen nahodile. Kromě toho za prvé, jak už jsem zmínil ten píseček... před pár měsícama jsem si všimnul, že už každý hraje na svých ustálených oblíbených serverech. Tak jako někdo nechce (jako já) hrát na herním serveru vietcong.tk, někoho zas neláká náš Elit'ácký server, přičemž musím neskromně napsat, že ho považuju v nynějším čase jako jeden z nejlepších už jen z toho důvodu, že metoda znovuoživení hráče byla před pár měsícama pozměněna né na okamžité znovunarození, ale časový limit je nastaven nastálo na jednu minutu.

Důvod je jednoduchý: Abychom eliminovali ''rambo stylaře'' - čistokrevné CTFkaře a ostatní blbečky, kteří na Coop nepatří. Kteří nepatří do toho důstojného a slušného zbytku v kategorii Coop hráčů. Hráč nyní musí být mnohem opatrnější a herní režim je ted' vlastně totožný se stylum Coopů, kde se hraje na Teamrespawn. Takže nikoho nechceme omezovat tím, že Vietnamec hráče zabije a musí se dívat dokud nepadne poslední americký voják. Ale taky na druhou stranu zároveň nechceme, aby si někdo rozpustile pobíhal po mapě. Jasně - dříve jsme odjakživa měli u mě na osobním serveru a taky na dedicatu okamžité znovunarození. Ale jelikož je to ted' jak se říká ,,jedno s druhým'', tak bylo potřeba zareagovat na situaci, kam se Vietcong dostal.

Chceme, aby když už se hraje tak moc málo, aby kvalita hry a kooperace mezi hráčema zůstala pokud možno co nejvíc zachována a aby samotná hra měla všeobecnou kvalitu. Aby se z našeh dedicated serveru nestal holubník, kam si hráč přijde zahrát klidně i na minutu, než ho tretí první žlut'ák a on se zpravidla ihned odpojí, jak tomu tak odjakživa u mnoha hráčů bývalo a dodnes bývá. Takhle to nyní prostě je takové, jaké je a myslím si, že znovunarození až po zhruba 1 minutě je ideál k tomu, aby hráč byl příště o něco opatrnější.

A když jsme se ted' bavili o dedicated serveru. tak z nějakého neznámého důvodu se mně přestal zobrazovat můj osobní herní server. Už jsem o tom napsal [AT]Homimu_CZ jako uctivou prosbu tohle vyřešit a on s tím sóhlasil, ale musím k tomu napsat to, že tahle věc nijak nespěchá. Vždycky mi nějak pomohl s nastavováním portů v systému routeru a dalších věcí, na který si sám fakt netrófnu a za což mu patří obrovské díky za jeho ochotu a pomoc i v tomhle směru! Nicméně opravdu to ted' není priorita číslo Jedna. Můžeme být rádi aspoň za hostování dedicated serveru od Homiho.

A třetí věc, kterou jsem chtěl v tomto článku je, že ze scény Vietconga nehodlám zmizet, ale že tenhle náš Elit'ácký web byl kdysi vytvořen k jistému účelu. Můžu ze svých dojmů napsat, že ten účel byl správný a splnil to, co jsem od něj očekával. Dokonce i nad rámec očekávání - jako například rozhovory s hráčema, včetně s vývojářem bývalého PTERODONU '' Shigorem Birdmanem '' . Web nyní má nadále už plnit funkci jako památka nejen sám na sebe, ale hlavně na Vietcong samotný! Proto ho hodlám dále udržovat a pečovat o něj.

Samozřémě se taky může stát, že se objeví nějaká ta běžná Novinka, na které byli vždy návštěvníci našeho webu zvyklí, třeba ohledně datadisku Vietcong: Hell in the Jungle, na které někteří hráči zvědavě vyčkávají, jestli se někdy dočkáme a bude oficiálně vydán. Ale to se ukáže časem, jestli se tak jednou stane nebo ne.Jenom ty Novinky už opravdu nebudou tak časté nebo občasné. Takže - naše webové zázemí bude i nadále fungovat. Přeju si a taky chcu, aby to tak bylo a zůstalo to tak co nejdéle.