CTFkaři tvoří online aktivitu, ale Coopaři také, má jasno DanyBoyCZ

17.12.2016 08:26

 

    Přesně týden do Štědrého dne se dočkáváme dalšího rozhovoru, který můžeme v tuto dobu už víceméně označit za čistě Vánoční! A taky ho přinášíme i jako v podobě dárku Vám, mlsným čtenářům. :-) Není tomu tak ještě dávno, co bylo před několika dny vydáno vůbec první seznamovací povídání s velmi známým hráčem Coopu Mr. Migem. Nyní se po dlóhé době přesunujeme do řad našich Elit'áků. Kdo by si ale myslel, že bude hlavním aktérem zase některý z našich sóčasných aktivních dlóholetých Elit'áků a to at' už hrajících nebo aspoň navštěvujících náš web, bude možná mile překvapen.

Totiž a taktéž před několika dny byli vůbec poprvé do Elity přijati 2 noví členové sóčasně! Což se jen tak mimochodem nestává u komunit dvakrát často. Těma novýma spoluhráčema, kteří mají aspoň trošku posílit náš Elit'ácký Vietcong tým, jsou DanyBoyCZ a Gls . Co si ještě tak matně pamatuju, tak byla to nová a rychle známá hráčka Petunye********* , která mě přizvala do jedné Facebookové komunity, abych byl jejich členem. Za což jí děkuju. V téhle komunitě můžu na Timelinu psát na ''Zed' '' různé zajímavosti z Vietconga, legrácky a taky informaci o založení mýho herního serveru.

Což taktéž, pokud se příliš nevyčerpávají přenesená data Elit'áckého webu z Vašich prohlížečů na servery Webnodu a já se dostanu do editace, tak tradičně píšu i na Úvodní stránku. Ale zpět k našemu rozhovoru.

V této komunitě se ke mně začali oba naši noví (tehdy né ještě Elit'áci) připojovat. Pravdou ale je, že s Gls sem se začal potkávat o něco dříve u mě na serveru, než byl taky přidán do této komunity. A jak je vidět, tak známost v téhle Facebookové skupině může přinášet ''své ovoce'' v některých směrech.

Pojd'me zpátky k samotnému Vietcongu. Každý hráč, který ho bere jako ''Srdcovku'' a užívá si pohodu a dobrodružství při hře ve společnosti s dobrým týmem. Například nám s velmi známým přátelským a pro nás Elit'áky partnerským Alpha Teamem, což potvrzuje i sám host v našem rozhovoru DanyBoyCZ : ,,Ano, přidává to skutečně na atmosféře celého hraní.''

K samotnému hraní patří pochopitelně i pár zážitků a zajímavých momentů a příhod. ,,Těch příhod je mnoho,'' nastíňuje DanyBoyCZ ,,at' už je to Forman kuchající žlut'áky mačetou, tak taky to, že jsem potkal jednoho spoluhráče, se kterým jsem hrával na staré verzi 1.01.''

A není snad jediný hráč na světě, který by at' už ve Vietcongu nebo v jiné střílečce neměl oblíbenou zbraň. U DanyBoyeCZ nevyjímaje. ,,Tak mojí oblíbenou zbraní je M16A1. Je to moje oblíbená zbraň ve všech FPS hrách, ale při většině případech preferuju M4. Ale ve Vietcogu je to M16A1,'' říká.

Další jedna z mnoha věcí, které vnímavé hráče uchvátí a čeho si všimnou nejspíše na první pohled, je na tehdejší dobu progresivní zpracování džungle. Graficky vzato je na tom dnes Vietcong oproti nejnovějším akčním hrám na zastaralé úrovni, ale to žádném pořádnému fanóškovi a hráči Vietconga nezabraňuje v tom, aby si ho nezahrál nebo ho nehrál pravidelně.

Třeba na mnoha mapách a to i na uživatelských Coopových, vesměs na TeamRespawnových serverech, se člověk může dočkat i takových malých efektů jako jsou třeba motýlci, různé zakomponované zvuky do růzých částí map, atmosféra počasí jako je déšt' a taky pohyb větších zvířat, což oceňuje i náš host. ,,Myslím, že co se grafiky týče, tak hra má na svou dobu velmi solidní zpracování.''

Touto zmínkou o grafickém zpracování a atmosféry ze hry jsme vyčerpali úvodní přemluvu a nyní přichází na řadu tradiční počtení v seznamovacím v rozhovoru se sympatickým hráčem, který tedy posílil nejen Elitu, ale i celkově komunitu pro Vietcong a hlavně v oblasti Coopu. Takže at' je pro vás čtení zajímavé, milí čtenáři!

 

 

Tak tě zdravím, Dany! Ahoj! Pověz hned na úvod našim čtenářům, kdy ses dostal k Vietcongu a čím tě tak oslovil na první pohled?

Tak prvně jsem se dostal k verzi 1.01 od svého bratrance, kterou jsem dlouho hrával. Později jsem přešel na verzi 1.60. Hra mě oslovila velmi pozitivně, hlavně českým dabingem, rádiem, tak i mnohými dokumenty jako byl deník. A informace o zbraních nebo o samotných členech týmu A-216.

 

Který konkrétní zdroj informací tě vlastně k Vietcongu dovedl, než ses k němu dopracoval?

Žádný.

 

Je na Vietcongu narozdíl od ostatních akčních her (stříleček) na první pohled něco znatelně jiné? Popřípadě lepší, revoluční, neobvyklého z tvého osobního pohledu?

Ano, Vietcong má tu svojí reálnou atmosféru, kterou jsem u jiných her moc nezažil. Není nad to, když se v Coopu prodíráte džunglí a číháte na nepřítele. To je to, co mi u některých FPS hrách tak trochu chybí.

 

Bavila tě před Vietcongem nebo i v sóčasnosti hra s úplně jiným žánrem, kterou si taky rád ''střihneš''? Závodní hry, strategie, aj. ?

Před Vietcongem jsem toho moc nehrál, ale v současnosti se věnuji hraním jiných her. Například Call of Duty, World of Tanks... Ale Vietcong je pro mě stále hra č. 1 .

 

Jak pohlížíš na jednotlivé kampaně v obou částech Vietcongu? (čili Vietcong1 původní a datadisk Fist Alpha)? Mám tím na mysli příběhy. Odvedli vývojáři dobrou práci s promyšleným scénářem a posloupností?

Kampaň se dle mě velmi povedla, hlavně svým zpracováním a příběhem.

 

Co se týče kampaní, respektive tedy příběhů samotných, tak by bylo dobré se zeptat na slavný a legendární dabing postav. Jak tebe zaujal a které hlasy na postavách sis oblíbil nejvíc?

Dabing na mě při prvním hraní udělal velmi velký dojem. A u jakých postav jsem si ho nejvíce oblíbil? Tak to bude určitě Defort a Honster, ale všechny postavy jsou skvělé.

 

Pokud přejdeme do hry, jakou mapu a zbraň sis nejvíce oblíbil?

Moje oblíbená zbraň je určitě M16A1, ale to záleží taky na mapě, která se zrovna hraje. Například do uzavřených prostor si beru Sten nebo brokovnici Remington. A moje oblíbená mapa je HelmsDeep_v3.

 

Jakým seš vyznavačem herních módů? Máš tu jejích oblíbenost vyrovnanou nebo je mezi nima jeden, který nade všema ční?

Určitě si moc rád zahraji Coop, jak za Američany tak za Vietcong. Občas si pro zábavu zahraju i CTF, ale pro reálnou atmosféru preferuju Coop.

 

Je třeba nějaká zbraň, kterou když v nouzi nemusíš, tak si ju nebereš?

To je DP2.

 

Na kterých herních serverech tě mohou ostatní hráči nejčastěji potkávat?

Určitě na Elit'áckém servru, pak na =GONZO= WARSERVER a to je asi všechno. Jinak nikam jinam moc nelezu.

 

    Odpověd': No jako počkej, zapomněl si na server Alpha Teamu. :-)

 

Co se týče Coop módu, máš rád volněiší režim, když se po zabití hned respawneš na startu nebo ti nedělá problém hrát TeamRespawn s obtížností Vietnam?

Radši mám volnější režim, protože když ji v TeamRespawnu dostanu hned na začátku, tak je to někdy zdlouhavé čekání, než nepřítel vystřílí zbytek týmu nebo naopak.

 

Seš velkým fanóškem Vietconga v posledních několik letech, respektive měsících, kdy se veškeré komunity aktivně zúčastňují hry online?

Ano, ale nepovažuji se za nějakého velkého fanouška. Jsem tak nějak ve středu.

 

Z jakého nápadu vlastně vznikl tvůj nick DanyBoyCZ?

Původně to bylo ze jména TommyBoy z Vietcongu 2, tak jsem si to jen trochu poupravil. Ale ve verzi 1.01 jsem často střídal jména. Jeden čas to bylo BadDog nebo NoFear, ale bylo jich více. Na více si ale nevzpomenu.

 

Zajímá tě dění kolem Vietcongu natolik, že o něm hledáš na různých webech informace, recenzce a diskuzní fóra?

To zase ne, nijak se o to extra nezajímám.

 

Nedávno si byl přijat do našeho Elit'áckého týmu. Jak ses celkově u nás na webu zabydlel a jak takové přijetí vnímáš?

Jsem moc rád za přijetí. Je super patřit mezi ty, co hrají tuto hru opravdu dlouho a vědí, co se jak má, atd. . A chtějí mezi sebe nové lidi. Opravdu oceňuju přátelský přístup. :)

 

Seš rád i za to, že i díky členství si nemusíš nijak zvlášt' upravovat nick, jako tomu bylo běžně v klanech?

Sice je fajn, že si nemusím nijak upravovat nick, ale na druhou stranu většina ostatních týmů si to upravuje. Ale mně osobně to nevadí.

 

Chodíš se podívat do Návštěvní knihy naší partnerské komunity Alpha Teamu, popřípadě za naším šikovným známým mapařem =GONZEm=?

Občas, ale jen velmi zřídka.

 

Chodíš rád na živou komunikaci při hře na TeamSpeak za lidma, který už ''od sluchu'' znáš? Je to pro tebe dobrá výplň volného času a zejména volného času u komplu obecně, potažmo u Vietconga konkrétně?

Ano, je to určitě lepší, jak normální herní chat. A je navíc fajn, když si takhle s někým pokecáte, i když zrovna nehrajete a máte pauzu.

 

Asi je to takhle mnohem taky lepší pro tebe osobně si takto v pohodlí popovídat, než vše vypisovat do klávesnice, že?

Přesně tak.

 

Spolu s hráčem Gls jste historicky první noví Elit'áci, kteří byli k nám přijati zároveň společně. Jak ty vnímáš tuhle vyjímečnou skutečnost?

Opravdu jsem nečekal, že stanu členem. Myslím, že to samé má i Gls, protože se s Elit'áky neznám moc dlouho.

 

Když se podíváš do sekce na seznam Elit'áků a to i na ty, kteří již skončili, zaujme tě třeba dojem, že jsme byli relativně početní a soudržní? Jinými slovy: Jak na tebe působí členství v Elitě?

Jsem rád za Elitu. Třeba za pár let, co si vzpomenu, že jsem byl v Elitě. Že jsem hrál s těmi posledními hráči a vzpomenu si na všechny ty hodiny hraní a kvalitní zábavy.

 

Jaký preferuješ čas hraní v rámci dne? Dopoledne, odpoledne, večer? A nebo snad i později v noci?

Spíše večer.

 

Abych nezapomněl, tak jakou specializaci vojáka si volíš nejraději a proč? Popřípadě jestli sou ty druhy vojáků klidně i třeba dva...?

Preferuji klasickýho vojáka, ale popřípadě, že bys nebyl Joe přítomen, tak zaskočím i za medika. Nijak mi to nevadí.

 

Jak seš na tom s obsazeností herních serverů? Vyhovuje ti, když se hraje Coop tak ve 4-5 hráčích a tudíž není ve spojeneckých řadách přesycený počet nebo máš právě rád tu vysokou účast, kdy spolu mise procházíte?

Dobrý Coop se nechá hrát i ve třech lidech, ale záleží, co je to za lidi a jak hrajou.

 

Předpokládám, že tohle je tvůj vůbec první oficiální rozhovor v herní počítačové oblasti a konkrétně týkající se Vietconga. Jak se ti na otázky odpovídá a jaký je to pocit, že si tvé odpovědi přečte veřejnost, která se naší hře věnuje?

Ano. je to můj první rozhovor. Na otázky se odpovídalo dobře a bylo taky fajn si zavzpomínat a vylovit nějaké ty staré vzpomínky. Zároveň doufám, že jsem na otázky odpověděl nějak srozumitelně, že je pochopí i Ládík.

 

Je z tvé strany nějaký návrh, kterým bys odkázal na nějaké i sebemenší vylepšení Elit'áckého webu?

Nic mě nenapadá. Myslím, že obsahem je web naprosto v pořádku.

 

Které mapy, co se týká prostředí preferuješ? Džungle, městečka, dešt'ové, ponuré (jakoby zataženo s večerním časem), jasně světlé (jako příklad uvedu třeba Stream, 3 kaňony...) a podobně?

Mám rád všechny druhy. Ale na prvním místě je džungle. Dělá to dobrou atmosféru celé hry.

 

Jak se ti vlastně hraje s Alpha Teamem? Je to z tvého pohledu zajímavé procházet mise s maximální opatrností, rozvahou a jít společně s týmem a při tom komunikovat na TeamSpeaku?

S Alpha Teamem se mi hraje dobře. Sice se většinou hraje na TeamRespawn, ale to zas tak nevadí. Moc se mi líbí jejich uživatelské mapy, které jsou opravdu zajímavé. :)

 

Jaký vzhled postavy, s kterou tě hráči mohou potkat, si zásadně vybíráš? Upravuješ si třeba pokrývku hlavy na svém oblíbeném vojákovi?

Nedávno jsem si změnil postavu na Deforta, ale předtím jsem měl postavu Amerického vojáka, který byl v Kampani jako Sgt. Marvin Fisher.

 

Baví tě hrát Coop i na straně Vietnamců? Co říkáš třeba na mapy TMG-MedicPatrolBetaB5 (mise Lékařský výjezd) nebo VET_RANGDONG (oblast kolem delty řeky Khe Bana) ?

Je rozhodně zajímavé si zahrát za opačnou stranu s jinými zbraněmi. :)

 

Zrovna na těchto mapách je všeobecně známé to, že Američané (Hawkinsova jednotka a vedlejší americké podpůrné postavy) toho vydrží mnohem více, než je hráč zabije. Přijde ti to osobně neférový oproti tomu, jak snadno lze v Coopu na straně za US skolit žlut'áky?

Je mi to jedno - stejně jednou zdechnou! :D Ale jinak je to v pohodě.

 

Jak se díváš na sóčasnou online aktivitu? Připadne ti, že se drží na relativně dobré úrovni? A máš určitou představu, jak musela vypadat Vietcongmánie, když byl Vietcong svého času novým PC a online hitem?

Dnešní online aktivitu tvoří většinou hráči hrající CTF, ale Coopaři tu jsou také. Myslím, že to byl hit. Mnoho lidí z mého okolí jak rodiny, tak přátel ho hráli.

 

Jak dlóho vydržíš Vietcong hrát v kuse za jeden den? Kolik hodin?

Co si tak vzpomínám, jednou jsem ho hrál přes 8 hodin v kuse.

 

Poslední otázka: Četl sis pravidla Elit'áckých serverů na webu? Jaký na tebe udělaly dojem a jejich důsledná zpracovanost?

Ano četl. Přijdou mi být jako standardní pravidla, která jsou třeba. 

 

Okey, takže todle byl rozhovor se mnou. Tak doufám, že se vám líbil. :) Pokud by jste se mě chtěli na něco zeptat ohledně jak Vietcongu, tak osobního života, tak se klidně zeptejte. Budu moc rád. :)

 

    Děkuju, že si přijal uspořádání tohoto rozhovoru jakožto nový Elit'ák! Tímto ti přeju, at' se ti u nás líbí, Vietcong pro tebe zůstane nejlepší hrou jako číslo 1 napořád a hodně herních úspěchů, pohody a zážitků v kolektivu fajn lidí, hrajících tuhle skvělou naši českou legendární hru!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku

 

 že jsem potkal jednoho spoluhráče, se kterým jsem hrával na staré verzi
 1.01.