Dabéři Vietcongu obrazem ve videích!

22.09.2013 16:48

 

    Našla se jedna z dalších největších novinek! Spósta dabérů je obsazených v různých filmech, seriálech, komentují různé dokumenty o přírodě, zvířatech, historii a někteří z nich se vyskytují i v českém dabingu počítačových her. Jedním z nich je velmi známý pražský rodák Filip Švarc ! Jeho charakteristický hlas je nezaměnitelný, jedinečný, lehce rozpoznatelný a člověk si ho díky jeho zajímavém hlasu hned zapamatuje.

Filip Švarc patří k těm nejúspěšnějším a nejznámějším českým dabérům! Ve hře Vietcong dokonale zapadl svým hlasem do role radisty P.J. Deforta! Mladý dabér daboval mladého vojáka a naprosto si to sedlo. Těžko by si někdo k Defortovi mohl představit jiný hlas. Tento od Filipa Švarce je bezkonkurenční a naprosto legendární. Akorát spósta dabérů nikdy nikde nevidíte, což je přímo zvláštní. Můžete hledat na internetu sebelépe a narazíte maximálně na jejich portréty. A když už na nějaký rozhovor s nimi narazíte, většinou je bohužel jen v písmenkách. Tento dabér mimo jiné fyzicky moderoval a svým hlasem uváděl mnoho pořadů a upoutávek. Působil nebo nejspíš ještě dodnes působí jako moderátor rádia v pražském rozhlase.

Ovšem mně se povedl z mýho pohledu fantastický kósek! A to fakt velký! Přes vyhledávání obrázků v Googlu sem se dostal až na YouTube a našel Filipa Švarce jako hosta ranního pořadu TV Nova ''Snídaně s Novou''. A zde sem poprvé v životě uviděl Filipa Švarce mluvit přes kameru! Takže ačkoliv to není přes naše společné téma Vietcong, tak i přesto si člověk může přehrát video a zaposlóchat se do jeho jedinečného hlasu, který přímo bije do uší a je identický s hlasem Deforta, kterého nadaboval. Jen je dneska dabér Filip Švarc o něco starší, ale přesto se mu hlas o příliš mnoho nezměnil.

K tomu přibyla i další nalezená videa o dalších dabérech Vietcongu. Jsou jimi Jan Maxián, Jiří Prager a Martin Stránský. Videa jednotlivě obsahují úryvek z filmu, jak herec bydlí a poskytnutý rozhovor. Nutno u těchto videí přiznat, že dabéři sou celkem vtipný. Takže se dá konstatovat, že videa bezpochyby pobaví.

Videa s hlasy všech těchto dabérů jsou k dispozici v sekci O Vietcongu, podsekce Dabéři - 1. část a 2. část. Viz. odkazy uvedené níže. Můžete si tedy jejich originální hlasy ve videích vychutnat i Vy! Videa se nacházejí hned pod jejich portréty v podsekci.

 

Odkazy:

O Vietcongu - Dabéři - 1. část

                      Dabéři - 2. část