Další kuriozity z Kampaně Vietconga 1

04.05.2014 21:10

 

    Na upozornění jedné další velmi zajímavé až neuvěřitelné kuriozity od našeho Čestného Hosta [AT]Petera Shannona_CZ sem se rozhodl publikovat článek. Je možné, že někteří z Vás o následujících zajímavostí víte, nicméně pojd'me se o ně podělit i s ostatními. Peter Shannon mě upozornil na zajímavý bug v misi Válečného zajatce ve Vietcongu 1. Občas člověk z nudy dělá v misích vyloženě blbosti. Stačí si tedy nacheatovat SVD Dragunov na kopcu, kde je přistávací zóna a zároveň výhled na vesnici obsazenou severovietnamskými vojáky.

Z tohoto kopce můžete vystřílet všechny hlídkující Kongy pohybující se po vesnici! Jak? Stačí Kongům mířit přímo na hlavu a začít z kopce odstřelovat. Ovšem pozor! Voják, kterého máte na mušce nesmíte zastřelit blízko jiného vojáka, který taky chodí po táboře nebo blízko těch, co sedí u ohně. Kongové spící v chatrčích nic neslyší. Pokud byste udělali chybu, vzbudí na očích zabitý Kong pozornost a celá vesnice se probere a zabijou zajatce.

Takže všechno vystřílet s rozvahou a trpělivostí. No všechno - ono to někdy nevyjde. Kongové sedící u ohně docela dlóho vysedávají a trvá to, než se jeden z nich zvedne a odejde to ústraní, mezitím co další komouš zůstane sedět u ohně. Nebo ono stačí Konga trefit špatně tak, že se chytne za místo, kam ste ho trefili a začne volat o poplach. Čili jinými slovy z této zbraně vystřílíte část vesnice a přitom nikdo ze žlutých výstřely neslyší. Dokonce nereagují na to, že projdou kolem mrtvoly svého kolegy. No koho by tohle napadlo to vyzkóšet, že? Určitě nic podobného ale nezkóšejte s M1 Garandem. Zjistil jsem, že výstřel z této zbraně nepřítel okamžitě registruje a pokus je neuspěšný. Tedy stejně jako mise samotná.

   

    Druhou, možná u některých hráčů taky známou zajímavou věcí je útěk z tábora Nui Pek v poslední části mise ''Poslední boj'' . Zde si stačí opět nacheatovat tentokrát nesmrtelnost, aby vás tank blokující příjezdovou cestu do tábora nemohl zabít. Utíkejte směle naproti tanku NVA, který do Vás zuřivě buší střelbou z kulometu. Na tank vyskočte a snažte se na něm přes něj přeskočit. Dávejte pozor, at' Vás hlaveň neshodí dolů do zákopu. Museli byste to celé obíhat znova od střelnice.

Poté, co se Vám povede přes tank projít, utíkejte dál po polní cestě vyjeté vozidly. Až se dostanete do zelenavé části oblasti, kde se cesta rozdvojuje. Vydejte se tedy po cestě doleva a za běhu byste na kraji obrazovky v dáli měli vidět na obzoru postupně odkrývající se americké stíhačky, které jsou k nevíře zamrzlé ve vzduchu těsně vedle sebe na koncu mapy. Na tomto koncu lze vyskočit dolů z jejího kraje a následně se zabít. Stíhačky jsou tam pravděpodobně připravené pro závěrečnou videosekvenci, kdy bombardují Nui Pek. Je to velmi kuriózní věc takto letadla vidět. A nelze je nijak poničit. Obrázek s těmito stíhačkami je uveden v odkaze do Fotogalerie hned pod článkem.

 

    No a třetí kuriózní věcí opět z tábora Special Forces Nui Peku, tentokrát však z druhého konce hry - tedy ze začátku je opět možnost útěku z tábora. U přistávací zóny, kde nový Seržant První třídy Steve R. Hawkins vystópí z vrtulníku je sklad výbušnin vbudovaný do střelnice, který má na dveřích anglický černý nápis KEEP AWAY i s obrázkem bomby. Zde lze z boku naskočit na kraj střechy a na hraně jít na roh doleva k nápisu, kde to hráče pustí na střechu střelnice. Poté se dá skočit k terčům a lahvím. Následně k bráně tábora, kde hlídkují vojáci z programu CIDG. Zde napravo od brány lze jednoduše přeskočit přes ostnatědrátěnou zábranu a jste venku. Ale nelze se dostat od tábora příliš daleko.

V některých místech mimo cestu lze jít normálně po zemi a ačkoliv je pod Váma půda, můžete se zničehonic propadnót pod zem a zabít se. Ale jako sranda jistě stojí za zmínku to, že napravo po přeskočení ostnáče sou 2 vojáci CIDG, kteří kosí vysoký plevel rostócí u základny. Tyto, stejně tak jako další pochodující vojáky v Nui Peku lze zabít granátem.

Vezměte tedy normálně granát a hod'te ho po každém z nich. Zabijete je tímhle a většinou od nich uslyšíte tichý hlas Hawkinse, dabéra Svatopluka Schullera s pár hláškami:

,,Uáh, kurvá...áu, to bolí.'' - ,,Jaou, dostal sem to.'' - ,,Kurva trefili mě, áh.'' ...

Mimo jiné i tento útěk sem se jako důkaz rozhodl vyfotit ve 2 fotkách a Vy se na ně můžete nyní podívat v odkazech dole!

 

Odkazy:

Stíhačky zamrzlé ve vzduchu na kraji mapy

2 fotky za sebou - Pohled na Nui Pek z neobvyklých míst v misi Přílet

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku