Další navrátilec [AT]Kouba_CZ: K Alphě to mám blízko a jsem rád za její vznik

07.07.2017 18:41

 

 

    Pokračujeme před víkendem v rozhovorech. Poslední dva se povedly a jak napsal náš blízký spoluhráč dalamanek , skutečně rozhovor se '' Shigorem Birdmanem '' byla upřímně bestovní pecka! A já su opravdu moc rád za to, že tato povídání udělala drtivé většině našich návštěvníků webu radost. Ještě jednou Díky Moc za Vaše pozitivní ohlasy! Nyní se však posóváme zase dál.

Nebo dál...... spíš lépe řečeno - zpátky do našich zvyklých zajetých ''kolejí''. Nedávno se k našim přátelům z Alpha Teamu po letech vrátil [AT]Majky_CZ a posílil tak znova řady svého staronového týmu. Nebývá tomu tak často, aby ten návrat byl, jak se dneska říká ''double''. Spolu s ním se totiž sóčasně vrátil taky další dnes už znovuobnovený člen [AT]Kouba_CZ , který taktéž neodmítl pozvání k rozhovoru.

Opravdu, když se vrátí jeden hráč, je to běžná věc. Když se vrátí postupně, taky by se nad tím člověk nijak extra nepozastavil. Ale pokud oba defakto na chlup stejně, to je taky pecka. Když se podíváme na Alpha Team, tak ten v dobách největší slávy Vietconga hrál opravdu vášnivě a co se nahraných hodin do svítání týče, tak to nebylo vůbec nic neobvyklého. Spíš pro AT typické. ,,Hraní do časných ranních hodin byla samozřejmost :) ,'' potvrzuje [AT]Kouba_CZ ,,nepamatuju si, že by se hrálo přes den nebo aspoň já ne. V době, kdy každý spokojeně chrněl, Alpha Team prolejzal nejtemnější kouty vietnamský džungle.''

A to je fakt. Úplně stejně na tom byl bývalý český Coop Teamrespawnový tým Squad Baker. A k tomu toho času nebývalo samozřémostí mít připojení k internetu a někteří lidi vlastní PC vůbec. ,,Já jsem tenkrát neměl eště na čem hrát, takže jsem se dostavil s několikaletým zpožděním. Dostal jsem se do toho, řekl bych, poměrně rychle a byly časy, kdy konkrétně Vietcong byl na denním pořádku,'' vzpomíná host rozhovoru.

Alpha Team se tekrát postupně rozrůstal a byl vcelku početný s tehdejší ''starou gardou'' jako byli například SNAKE, McKay a další. O těch já osobně nevím popravdě vůbec nic. Stejně tak ani Kouba neví, jak dlóho vlastně tihle hráči a členové týmu v sestavě vydrželi... ,,Tohle nepovím, protože když jsem se začal motat kolem AT, tak už se neobjevovali. Tvrdou elitu tvořili Peter Shannon, Václav, Majky a Drago.''

A ted' trošku mimo téma Vietcongu: Když se řekne slovo Kouba, hned se určitě mnoha lidem vybaví filmové příjmení herce Jiřího Langmajera v české komedii ''Copak je to za vojáka?'' . Unikátem v pár těchto případech totiž je, že náš host v rozhovou nic jiného za přezdívku ve hře nepoužil, což se řadí k tzv. ''nepřevlíkačům nicků''.

,,Jiný nick, než Kouba jsem opravdu nepoužíval a vznikl ''x'' let před Vietcongem a používám ho dodnes... To už se nezmění :) , '' zakončuje svoje doplňující věty [AT]Kouba_CZ. No a co já bych tak Vám, našim Vietcong čtenářům tak ještě mohl napsat? Já toho už v těhle řádcích vyčerpal... mě popravdě už nic nenapadá... i když vlastně něco ještě málo jo: Pojd'te si všichni přečíst hlavní část rozhovoru a přeju tradičně zajímavé počtení. :-)

 

 

Ahoj, Koubo! Hned na úvod našim čtenářům prozrad', co tě přimělo se vrátit k Vietcongu, respektive ozvat se svému Alpha Teamu? A z jakého důvodu si kdysi začal téměř trvale absentovat, než ses právě vrátil?

Nebudu tu lhát a na rovinu se přiznám, že mě tenkrát Vietcong trošku omrzel a zároveň jsem přestal s více věcma najednou. Důvodů bylo víc a nemá cenu to tu rozepisovat. Joooo, bylo to těžké období, ale vše jednou končí. :) Důvod, proč jsem se vrátil je to, že Vietcong je srdcová záležitost. Člověk si vyzkouší spoustu věcí, ale jen časem pochopíš, co mělo tu váhu, co tě bavilo doopravdy a grafika moderních her to nepřebije. Taktické kosení Vietcongskejch bastardů s Alpha Teamem ti těžko nahradí. :)

 

Napadlo by tě, že se vrátíš do známých ''sfér'' a budeš během chvilky pozván k rozhovoru?

To mě fakt nenapadlo, kámo. :) Spíš jsem čekal, že budu pozván k rozhovoru ohledně překročení rychlosti v obci. :)) Jsem rád, že sem můžu fouknout pár řádku a tím i děkuji pánovi. :)

 

Myslíš, že i když kdysi dávno padl původní provozovatel herních serverů GameSpy, tak bude sóčasné hraní jako za ''starých časů'', včetně opět s tvými přáteli a týmovými kolegy z ATéčka?

Mňo... podle mě je to úplně stejný. Když otevřu serverlist, tak není tak namlácenej hráčema jako dřív, ale zase co ti elitáři, praví branci a odvedenci, se tam válej' v bahně pořád. Hraješ s ''x'' lidma a to zůstalo tak jako tak stejný. Někteří už nejsou nebo jsou stále ''ztraceni v akci'' a někteří zase přibyli, takže jedeme dál.

 

Jakým způsobem ses dozvěděl o náhradním poskytovateli Q Tracker? Předpokládám totiž, že určitě hraješ přes něj...

Přiznám se, že ani nevím, co je Q Tracker. :)) Vietcong se vším všudy mi zprovoznil týmový kolega Majky. Já se v těhle věcech vůbec nevyznám. Mně dělá kolikrát problém strčit CéDéčko do PC, natož pak instalace a Total Commander, takže tohle bych nevymyslel ani omylem. Majky řekl: fachá, tak fachá..... a fachá. Víc nepotřebuji vědět.

 

K Vietcongu ses vlastně v kterém roce a jakým způsobem? Přes známý, nebo dostal si ho k narozeninám a podobně...?

K Vietcongu mě naverboval Majky, ale už ti asi neřeknu, jak je to dlouho. To už z hlavy nevyštrachám. Už tenkrat jsem o Alpha Teamu slyšel, ale až později jsem zkoušel hrát kampaně a za nedlouho jsem přistál na servru AT. Těžký to začátky. :)

 

Tak, jak se ptávám při těchto seznamovacích rozhovorech všech hráčů, se zeptám i tebe, co sis na Vietcongu ty našel, že tě oslovil a stal se pro tebe třeba i nad míru oblíbeným?

Určitě asi jako každého osloví česká hra s českým dabingem, tak i mě. Je to hned jiný kafe, když tomu rozumíš a víš přesně co máš dělat. Graficky naprosto vyhovující a mělo to tu atmosféru. :) Nevím, co přesně to bylo, ale už tenkrát jsem tomu dával dlouhou životnost. Vzhledem k tomu, že se tu o tom bavíme, tak jsem to diagnostikoval celkem dobře.

 

Zařazení do řad Alpha Teamu se kdysi tenkrát seběhlo jak?

Já bych to nazval klasickou zkušební dobou. :))) Já jsem na Majkyho popud začal pravidelně docházet mezi kluky, postupně jsem dostal kontakt na TS a stal jsem se pravidelným hráčem. Nebyl jsem vyloženě uchazeč o zaměstnání, který čeká, jak to s ním bude. Chtěl jsem, aby to třeba časem vyplynulo samo a aby třeba ten zájem o mě byl. A povedlo se. Po nějaké delší době (už nevím, jak dlouho) proběhlo hlasováni a bylo to... Tak asi tak.

 

Máš oblíbenou specializaci vojáka nebo je ti to jedno, jakou roli zastaneš ve hře?

Není mi to jedno. Od samýho začátku jsem vždycky zastával profesi doktora a pokud mě neomezuje limit, tak jsem zdravotník vždycky. Holt občas přeskočím na vojáka, ale radši se starám o to, aby byli všichni v pohodě bez rozdílu věku a pohlaví. :)

 

Přijde mi být zajímavý, že jste se s dalším navrátilcem AT Majkym objevili tak nějak víceméně sóčasně. To jste navzájem nějak zkontaktovali a domluvili se na tom, že se ozvete na webu AT nebo je tohle čistě dílo náhody?

Náhoda to není. Náš ostrostřelec Majky je můj o 7 let starší bratr. V době, kdy jsem začal docházet ještě jako nečlen AT, měl Majky přísně zakázáno o tom mluvit... víš jak... nechtěl jsem bejt protekční spratek. :))))

 

Ty osobně si ještě tuším hrával za AT ještě v té době, kdy měl tým staré webové stránky. Ted' už mají nějaký ten ''pátek'' jiné - nové. Jak se ti sóčasný web líbí? A co prostředí návštěvní knihy?

Je podle mě přehlednější a jako musím říct, že jo. Líbí se mi. Návštěvka je udělaná bezvadně, akorát co mi tam chybí je nějaká rodinná fotkasoučasnýho Alpha Teamu. :-)))

 

V roce 2012 vznikl Elit'ácký web a s ním i nový Coop náš tým, i když není TeamRespawnový. Byl ses podívat na tomto našem webu?

Jojo, koukal jsem na něj a máte ho pěknej.

 

A co takhle náš herní server, který nám provozuje [AT] Homi_CZ? Jméno serveru je Elit'acky Server. [CZ a SK] . Zahlídl si ho aspoň?

Zahlídl jsem ho, ale nebyl jsem tam zatím.

 

Nějakou tu pařbu s Alpha Teamem máš už jistě za sebou, že? A co komunikace na TeamSpeaku? Býváš tam taky s ostatníma při každé příležitosti?

Já na TS chodím jenom když jdu hrát, takže se jinejch aktivit tam nezúčastnuji. Teda pokud tam nějaký jiný aktivity krom hraní jsou, to já nevím. :) Joooo těch pařeb už pár bylo no... a těch obtisklejch tlačítek na obličeji, když to koupíš jako první a zaspíš to pak. :))))

 

Patříš mezi ty hráče, co hrají stále s tou stejnou postavou? Nebo ted', když ses vrátil, je ti to už jedno?

Já mám na hlavě už ''x'' let helmu s cigárama, M1, zdravotnický brejle a tvář Deforta, takže asi tak... Neměním to od tý doby co jsem začal.

 

Byla v kampani postava, kterou sis oblíbil, at' už to bylo jejím nadabovaným hlasem nebo se ti líbila image?

V tomhle směru jednoznačně ve všech směrech zvítězil Defort...

 

Už si měl možnost poznat i členy, se kterýma ses dříve v Alpha Teamu neznal?

Zatím akorát Sharku. :)))

 

A co [AT]Sharka_CZ? Je dobré mít v týmu takovou šikovnou ženistku, co ráda dělá ohňostroje? Slyšel si už o jejích bombách? :-)

Určitě. Není nad to, když během intenzivního psychicky i fyzicky náročnýho boje uslyšíš přes všechen ten kravál výbuchu něžný ženský hlásek. :))) O to pak lepší, když víš, že ty výbuchy jsou její práce. :))) Zatím jsem ale o tom ani neslyšel. :)) Tak jsem zvědavej a budu se těšit. :)

 

Se kterou hlavní zbraní tak hráváš nejčastěji?

Úplně bez debat M1. Přesná, silná a vzhledově nenahraditelná... ale uvidíš mě i s jinejma zbraněma. S M1 ale nejčastěji.

 

Vzpomeneš si, které mapy si nejraději hrál nebo které si vyloženě preferoval? At' už původní od PTERODONu nebo uživatelské...

Ty mapy jsou všechny docela jak hratelný, tak i pěkně provedený, takže těžko vybírat. Fakt je ten, že mám rád prostředí pro Vietnam typický...Džungle, bažiny atd. . Ale zase neříkám, že si rád nezastřílím na AT Urban Warfare, což je úplně něco jinýho. Těch map je tolik, že ani nevím, čéče. Asi nemám kategorii nejoblíbenějších.

 

Ted', když ses vrátil, jak často hodláš hrát.... řekněme týdně?

To je hrozně relativní. Makám na třísměnný provoz, takže se mi to střídá jak fusekle. Taky se, zdůrazňuji ''chci... néé musím'', věnovat svojí dlouholetý přítelkyni, která je mimochodem v reálu zdravotnice, takže těžko říct. Určitě se čas najde, takže bych se toho nebál. :)

 

Už máš vybraný nějaký server kromě Alpha Teamu #1 , kde budeš trénovat a pilovat své zaprášené zkušenosti ze hry?

Ani ne, kámo. Já rád hraju na domácí půdě, tak chodím k nám na servr, ale kdo ví... třeba někdy mrknu i někam jinam.

 

Pokud si hrál kampaň (Vietcong nebo Fist Alpha), které mise pro tebe byly překvapením? Které si vyloženě nesnášel?

Nesnášel jsem ty z**rvený tunely... boha jeho, to sem byl nervní a na*_anej asi tejden, než sem se odtamtud vyštrachal... překvapení? Že to Douglas koupil. :(

 

Uváděcí videosekvence, kdy přistávají vrtulníky, aby vysadili jednotku na misi, hráče do děje trošku vtáhnou podle tebe? A nejen tyto videosekvence..

Vtáhne tě to hodně moc... bejvá to jedna z nejdůležitějších částí pro celkový efekt.

 

Některé songy nebo hudby z Hawkinsova rádia jsou volně dostupná na netu, třeba na YouTube. Byly některé z nich pro tvoje uši lahodící, že sis je třeba i postahoval nebo konvertoval do audio souborů?

Jojo... eště nedávno jsem měl na ploše složku nazvanou Vietnam... krom celýho soundtracku k VC tam bylo asi 500 songů z dob, kdy válka ve Vietnamu probíhala. Ale bestovky jsou Creedence clearwater Revival - Fortunate Son a Stooges - I wanna be your dog. :))

 

Mají podle tebe své kouzlo noční pařby, kdy už je klid a všude tma a ty seš se spoluhráčema na TeamSpeaku?

Jasan, že jo... sluchátka s mikrofonem... nikdo ti do toho nekecá a jak na tebe z tý tmy svítí jenom ten Vietcong, tak je to paráda. Nesmí ti ovšem zaklepat na rameno máma s otázkou ,,Nechceš už jít spát?'' ... to leknutí je faaakt super! Prima bašta. :))

 

Míval si dříve i jiné přezdívky, než jenom Kouba? A proč padla konečná volba na něj?

Kouba vzniknul a už zůstal... na jinejch online střelbách jsem třeba používal překvapivě KoubaCZ nebo KoubaCzech... to aby mě nikdo nepoznal. :))

 

Krom toho, divil ses po návratu na stránky AT, že je tento váš tým stále aktivní, vlastně už úctyhodných 10 let?

Vůbec ne. U Alpha Teamu víte, že jen tak nezmizí. Tušil jsem jen to, že se asi změnila trochu sestava. :)

 

Když ses zas objevil na TeamSpeaku, cítil si doslova, že se staré ''Zlaté časy'' Vietcong pro tebe po letech vrátily?

Jo... pustil jsem to a hned mi tam přistála ta věznice... nevzpomenu si na název... první výstřel z M1 spustil euforickou vlnu nostalgie a to fakt joo. Zdůrazňuji, že jsem tam byl sám. Tenhle nádhernej pocit mi vydržel až do chvíle, než mi ten hnusnej drzej šmejdskej Vietcongáč narval skrz dveře Loveckou brokádu do držky a na_ral to do mě... ha/zl. :)))

 

        Odpověd': S největší pravděpodobností to bude mapa VET_NHUGIAM.

 

Ještě jedna otázka k tomu tvému návratu: Je na delší úvazek nebo je krátkodobě dočasný?

Nad touhle otázkou jsem přemejšlel, než jsem se rozhodl k Vietcongu vrátit. Nechtěl jsem se objevit, ohřát se a zase zmizet. Takže určitě zůstanu déle.

 

Jak bys ohodnotil Vietcong, třeba ve srovnání s jinýma střílečkama? Je pár věcí, které se ti na hře speciálně moc líbí, čeho sis třeba všiml, co je dobrou vychytávkou?

Vietcong se nedá srovnávat s ostatníma... každá hra je originální, ale spousta her si je dost podobná. Je to víceméně všechno na stejný brdo. Vietcong je jinej. Je to specifická záležitost. Řekněme, že můžeš jet Counter Strike, Call of Duty a zkušenosti z nich uplatnit v Battlefieldu, ale na Vietcongu jsi pak stejně v p_deli... tady musíš, i když se to nezdá, trošku přemejšlet, než uděláš krok vpřed.

 

Taky si často blódil v tunelech? Jo a hledal si svou svítilnu, jak se aktivuje na které klávese? Hodně jsem totiž četl na netu, že někteří hráči o baterce vůbec nevěděli a píchali třeba nožem do stěn, což se takto tunely upřímně řečeno procházet nedají v takovéhle totální tmě...

O tunelech mi nemluv... nesnáším je, ale taky by to bez nich nebylo ono. Prostě k tomu patřej... baterku jsem pravda hledal taky. :))) A zářezy jsem dělal taktéž, takže asi tak. :) Po*raný tunely!

 

Podle tvého názoru byl a je Vietcong jednou z her, které kdy byly jedněmi z těch nejhranějších akčních her, hlavně co se po internetu týče? Má nějakou konkurenci nebo může konkurovat nějaké hře ještě dodnes za dobrých okolností?

Jistě že byl jednou z nej nej... dneska ale těžko může konkurovat. Řekl bych to spíš tak, že dnešní mládež je přeBattlefieldovaná. Vietcong není pro každýho to pravý ořechový si myslím. Klasickej příklad ti povím... kolega z práce mi položil otázku ,,Proč jako hraješ Vietcong, když máš našláplej PC a můžes tam hrát nejnovější hry?'' Já mu na to odpověděl, že by to nepochopil. A nepochopil, protože jak sem psal... Vietcong je specifická záležitost a je to srdcařina pro opravdový válečníky. :)

 

Poslední otázka: Si rád za to, že kdysi vznikl dnes už poslední aktivní, jediný a oficiální Váš tým Alpha? Jak bys svůj tým svými slovy ohodnotil nebo ho nějak popsal, co se kolektivu týče a podobně?

Jistě že jsem rád. K Alpha Teamu mám blízko a rád bych někdy i viděl ty jejich střepinama ošlehaný ksichty naživo. :))) Je to dobrá parta, která tě nikdy nenechá ležet postřelenýho někde ve křoví. Je s nima p_del a vzhledem k tomu, že už s nima mám něco za sebou, jsem rád, že stále fungujeme a že jsem se sem vrátil. Takže přeji Alpha Teamu dalších úspěšnejch deset let existence. :))

 

    Díky moc za poskytnutí rozhovoru! Mnoho štěstí jak v osobním životě, tak i v tom herním! Zpětná aklimatizace do týmu at' jde jak ''po másle'' a členství šlape jak hodinky! Střel si v blízké době svého zlatého žlut'áka! :-)

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku

 

 hrálo přes den nebo aspoň já ne. V době, kdy každy spokojeně chrněl, Alpha
 Team prolejzal nejtemnější kouty vietnamský džungle.