Domněnky o konci Gamespy

18.06.2014 15:55

 

    Tak jak to tedy je? Gamespy mělo 31.5. ukončit hostování všem hrám, které podporoval. K překvapení mnoha hráčů ale herní servery stále jedou. Měsíc a půl předtím bylo na příslušných webech vyhlášeno, že Gamespy své služby k uvedenému datumu ukončí. Způsobilo to velké obavy u hráčů a nejen u těch, kteří hrají Vietcong. Ale nestalo se tak. Co bude dále s naším Vietcongem? Skončí definitivně hraní po internetu a najde se alternativní možnost? Nebo těch možností náhrady bude víc? Nikdo v té době nevěděl co bude, dokud se nezačaly objevovat první alternativy pro pokračování pařby po internetu.

Četl sem část informací, respektive nepodložených domněnek k téhle věci na www.vietcong1.cz a rozhodl se k celé věci za sebe a částečně i za české a slovenské komunity vyjádřit. Podle už dříve zmíněných spekulací se ohledně celého ukončení Gamespy jednalo pouze o špatný vtip od někoho. Pokud by to tak mohlo být, tak pak je ale zajímavé, že nikdo aspoň náhodou nezjistil - neprokoukl, že se jedná o falešný poplach. Na základě informací z webu vietcong1.cz a dalších subjektů by měl být provoz serverů od Gamespy ukončen o měsíc později - čili 31.6. 2014 , což mimo jiné na webu taktéž zmiňují. Přesněji řečeno, že tento měsíc prý běží lhůta pro náhradní řešení všem hrám od EA-Games před odkópením služeb od Gamespy (nevím, nevyznám se v tom, sám v tom mám pěkné bordel). Nicméně je to ted' solidně domotané, tak čemu se dá věřit?

V podstatě jsme ted' na mrtvém bodě. S tím, že stále hrajeme Vietcong normálně pod Gamespy. Většina hráčů je zmatených a netuší, co bude dál. Každopádně já osobně to ted' neřeším a prostě si počkám na to, co se stane nebo nestane. Dále určitě v případě skutečného definitivního ukončení Gamespy přejdu na Q tracker , který byl prozatím zde na webu zbytečně připraven s návodem pro přepsání - přesměrování adresy na nového hostitele.

Druhou alternativou měl být program Vietcong Community Hub od hráče Brchiho , který na něm začal zapracovávat. Prozatím tedy ale taky zbytečně. Program měl kromě pro pokračování hraní po internetu přinést různé novinky, vychytávky a vylepšení pro hru. A tady nastaly odlišné názory. Né všichni Elit'áci (a nejen oni), ale i další ostatní hráči se staví pro jednoduché a pohodlné přepsání souboru hosts pro server Q tracker. Některé z nich totiž lákají zmíněné vylepšováky. Pokud by bylo jedno, kdo hraje pod Q trackerem a kdo přes Vietcong Community Hub, pak by to bylo čistě o volbě každého hráče. Pokud by tyto alternativy nebyly vůči sobě navzájem kompatibilní (zobrazování herních serverů v seznamu - připojení se na konkrétní server), nastane nejspíš problém.

Každopádně já osobně nehodlám žádný program stahovat jenom proto, že program má nabídnót novinky navíc, které mě opravdu né že by nelákaly, ale nechybí mi a nepotřebuju je. Kdyby Gamespy nekončil, tak o žádných novinkách s Vietcong Community Hubem by nikdo nevěděl a nemusel by o nich uvažovat a zajímat se o ně. Ze svého pohledu to beru tak, že když je k dispozici více alternativ, tak si vyberu tu jednodušší. Su zvyklý ve Vietcongu na to, co je. Nicméně zatím není potřeba předbíhat nebo vytvářet další spekulace a obavy.

 

Joe Crocker_cz