Fotky z Vietcongu - Red Dawn

25.12.2013 22:13

 

    Je tu pravděpodobně poslední Novinka tohoto roku. Mnozí z Vás jistě hráli datadisk Vietcongu Red Dawn , který obsahuje jednu jedinou misi, což je docela škoda. Jedná se o průzkum tří amerických vrtulníků nad oblastí s mnoha rýžovými poli. Krátce po úvodní videosekvenci vše probíhá v pořádku, dokud jedno z Úháček nedostane zásah ze země a je v problémech. Po krátkých, ale velkých útrapách skončí vrtulník na zemi, kdy spadne do jedné z horalských farem. Z posádky přežije jediný pilot a tak po spojení Rudé Vážky s kapitánem dostane Seržant Steve R. Hawkins od Kpt. Rosenfielda za úkol pilota najít a lokalizovat kóřovým granátem místo k přistání, odkud je Hawkins i pilot sestřeleného vrtulníku evakuován a transportován z oblasti pryč do bezpečí.

O tomhle příběhu se velmi stručně můžeme dočíst v Hawkinsově deníku, kdy píše o tom, jak zachraňoval pilota a jeho postup kryl ze vzduchu vrtulník. Co se samotné oblasti rýžových polí týče, není rozhodně lehké se k pilotovi dopracovat. Všude sou zalehlí snajpři s SVD Dragunovem a ti sou šmejdi skutečně velmi přesní. Pokud zrovna nejste i Vy zalehlí v rýžových polích oddělených vystóplými cestičkami, vystavujete se velké pravděpodobnosti, že Vás odstřelovači sejmou. Nemusí Vám ani pomoct to, že Vy sami máte M1 Garand. Tahle mise je vyloženě o soubojích na dálku. Ale může to být i výhoda, pokud najdete severovietnamské vojáky, kteří odstřelovačky nemají. Ti jsou snadnějším cílem. A po vypotřebení veškeré munice můžete najít Dragunov i se zásobníky, vzít si je a čistka může pokračovat až do konce. Mezitím Vás pilot z Vašeho Úháčka informuje, kde byl přeživší pilot zahlídnut.

Nakonec se Vám podaří pilota najít a Vy si zavoláte vrtulník. Jednou ze srandiček na samotný závěr této mise je, že pokud vlezete vrtulníku do místa, kde chce přistát, pilot Vám okamžitě do Vaší vysílačky vynadá, at' mu tam přestanete lézt, že chce bezpečně přistát! Je to něco podobného, jako Vás piloti v obyčejném Vietcongu naopak vyhazují z vrtulníku při výsadku, když se v něm dýl zdržíte.

Další ze zajímavostí je, že na farmách se pohybují vesničani, které severovietnamští vojáci nevraždí. Člověk by si pomyslel, že nesmí dopustit jejich zabití, ale komunisti si farmářů nevšímají. A ani Vy je nesmíte zabít!

A ještě jedna, že pokud dostanete po druhé nahlášení o pozici hledaného pilota, nepůjde Vám po nějaké záhadné chybě ve hře nastópit do Úháčka. Tohle sem se dozvěděl od našeho Čestného Hosta [AT]Petera Shannona_CZ, po jehož údivu po dvou hlášeních sem mu při hovoru na ICQ oznámil, že mi do vrtulníku nastópit šlo.

    Tolik zhruba popis z mise. Ačkoliv jak sem psal, že někteří tuhle část Vietcongu znají, tak já sem si dovolil z ní udělat pár zajímavých fotek. Jedná se o klasické Intely - dokumenty, které Hawkins moc rád svými slovy komentuje. Pak je zachycena komunikace pilotů, sestřelení Úháčka a odlet z mise. A jako třešničku na dortíčku jedna kuriozita s Úháčkama při pohledu dalekohledem. At' aspoň náhledem těm, kteří Red Dawn doposud nehráli, můžeme ukázat nejen písmenkama zde ve článku, ale i prostřednictvím fotek tuto jedinou misi s cílem zachránit pilota.

Těchto nových fotek je 11 a jsou k dispozici ve Fotogalerii . Kliknutím na přímý odkaz budete přesměrováni na první fotku a všechny fotky týkající se Red Dawnu sou společně seřazeny ve skupince.

 

Odkaz:

Fotogalerie