Honza |Lord Elity|: Snad vydrží veterán Vietcong ještě roky, přeje si

14.09.2015 19:19

 

    V poslední době mohou hráči debatovat o tom, jak dlóho naše oblíbená hra vydrží? Tedy co se online účasti hráčů týče, kteří pochopitelně jeho životnost ovlivňují. Bud' se ještě relativně nějakou dobu udrží nebo bude odsunut na nepotřebnou kolej. Na takovou otázku a na další ostatní se budeme v následujících několika řádcích bavit s naším hostem v rozhovoru, kterým je Elit'ák Honza |Lord Elity| .

V tomto článku, respektive rozhovoru, Vám čtenářům přináším malou novinku, která bude prozatím zkušební. Jedná se o zavedení přímé citace hosta. Nepůjde nyní tedy jen o klasický formát ''Otázka x Odpověd' '', na který jste byli doposud zvyklí. K popisovanému tématu a konkrétní věci bude host doplňovat svoje postřehy, poznámky. A na základě toho, jak budou citace i přímo v úvodní předmluvě na pohled vypadat a jak se do ní případně zakomponují, bude posléze jasné, zda budou rozhovory touto novou vsuvkou obohaceny a přispějí tak k oživení.

Honza |Lord Elity| v poslední době... no poslední době - již hodně měsíců Vietcong a ani další jiné hry z jistých důvodů nehraje a snad tomu bude pouze dočasně. Nicméně na naše společné pařby plné kvalitních Coopů si vzpomene kdykoliv. ,,Na ty pařby se rozhodně nedá zapomenout. Kolikrát jsme se nasmáli, ale bohužel i navztekali, když se připojil nějaký k**tén (a že jich nebylo málo),'' a jedním dechem dodává ,,Ale jinak ano, moc mě to s našima Elit'ákama bavilo. :-)''

Každý hráč má svou oblíbenou mapu a jakou ji má Honza, tak v tom má sebejistě jasno: ,,O Hamburger Hillu si myslím, že to byla naše TOP mapa. Tam jsme si vždy dobře zahráli. Pro mě tahle mapa bude vždy srdcovka. Teda až na to, že na ní Kongové rozhazují granáty jako cukroví o Vánocích.''

Pravda, na této mapě jsme toho skutečně nahráli dost. A ještě klidně i můžeme, pokud se při hře sejdeme. No a co se týče od něj zmíněných granátů, tak tam je to pravda taky. K tomu cukroví by se to dalo skutečně přirovnat. Protože jakmile má hráč nablízku hodně žlut'áků, kteří mají ve výzbroji hodně granátů, je to dost špatná zpráva, kterou samotný hráč zjistí v zápětí až když to začne bóchat.

Vietcong je pro našeho hosta jasnou hrou číslo Jedna. ,,Když se ohlédnu zpátky a podívám se na nějaké starší hry, tak bych řekl, že Vietcong je nejhranější, na to kolik mu už je.'' konstatuje. ,,Je to multiplayerový veterán. Snad vydrží ještě nějaké ty roky.''

Když se tedy ohlédneme za minulostí, bylo skutečně mnoho skvělých situací, které jsme si jako kolektiv užili. A přitom nás na herním serveru (at' už na mém, který zakládám nebo na Alpha Teamácko-Elit'áckém dedicated) nemuselo být akutně plný počet. Na druhou stranu je pravda, že při plném počtu hráčů je to lidově řečeno největší ''řežba''. Je to největší kooperace pár sehraných členů v týmu.

,,Rozhodně jsme spolu nahráli hodně hodin a vždy na to vzpomínám rád. :-) Zvláště pak ty naše nesmrtelné hlášky. Vid', doktůrku...?'' směje se. Honza byl krom toho hráčem hodně kolegiálním, což si myslím, že o něm mohou potvrdit i další Elit'áci, kteří s ním toho odehráli taktéž dost. No myslím, že předmluvu jsme i s naší malou novinkou (a snad pozitivní) malinko přetáhli, takže se ted' můžeme podívat na klasický rozhovor, který jsme pro Vás připravili. Věříme, že na Vás celý článek udělá dobrý dojem.

 

 

V sóčasnosti už několik měsíců nehraješ. Má to za vinu příliš nízký výskyt dobrých hráčů a nízká aktivita nebo se jedná o věc soukromého rázu, který tvou chut' do hraní ovlivnil?

Nízký počet hráčů byl i předtím, co jsem ještě hrál. Spíš na hraní ted' vůbec nemám chut' a náladu.

 

Zjišt'uješ aspoň novinky, co se týče dění na webu Elit'áckém nebo i Alpha Teamu?

Určitě. Dívám se na náš web i web Alpha Teamu.

 

Vzpomeneš si na nějakou veselou, potažmo legrační chvíli při hře, která se ti v paměti dodnes utkvěla?

Těch bylo hodně... Nejradši vzpomínám na všechny. :-)

 

Taky ses při hře dost přes chat smál. Na to ze zapomenót nedá určitě, že?

Já se směju pořád. U mě to žádná novinka není. :-)

 

Plný server slušných a kvalitních hráčů s kvalitní hrou je vždycky zážitek a zvláště, pokud se tento počet drží na pár map. Sóhlasíš s tím?

Kdo by nesouhlasil, tak nemá všech pět pohromadě. :-)

 

Bohužel hodně hráčů odchází, ale na webu je na počítadle vidět, že ta aktivita na tom ještě není nejhůř. Dá se říct, že tomu tak je, že ačkoliv se mnohem méně hraje, stále se návštěvníci o Vietconga v našich sférách zajímají?

Všiml jsem si, že čísla v počítadle se nějak zvlášt' nemění. Určitě je to dobře, že se ještě najdou lidé, kteří se chtějí něco o ''České legendě'' dozvědět.

 

Míval si při hraní nějaké rituály nebo tradici? Třeba puštěné nějaké písničky, které ti hru zpestřily a podobně?

Jasnýýý. Bez hudby ani ránu. :-)

 

Letos jsem se setkal se dvěma členy Alpha Teamu - S Peterem Shannonem a Sharkou. Je podle tvého názoru dnes spíš už vzácností, že se hráči Vietconga takhle sejdou?

Mně to přijde být velice vzácné. Na druhou stranu je to super, že jste si na setkání našli čas. :-)

 

Viděl si fotky ze setkání v podsekci? A která fotka ti přišla nejhezčí? Mně se líbí ta, jak stojí Peter se Sharkou u břehu a za nima je panorama brněnské přehrady, včetně zastavujícího parníku u přístaviště.

Ano viděl. Jo, tahle fotka se mi moc líbí taktéž. Je parádní. :-)

 

Dal by se z těch fotek udělat pěkný výběr těch nejhezčích?

Řekl bych, že ano. Je to na tobě, jestli takovou anketu chceš udělat.

 

Člověk si fotek hodně váží. Myslíš, že některý fotky by se pro vzpomínky mohly nechat i zarámovat a pověsit někam nebo postavit na stoleček?

Tak fotka na přehradě by měla být ve zlatém rámu už na zdi. Myslím u tebe. :-)

 

Zkóšel si někdy Coop na Teamrespawn? Třeba u lidí z Alpha Teamu?

Ano zkoušel. Než jsem potkal Elit'áky, hrál jsem na vc-coop.eu.

 

A jaký na to máš názor, když se hraje na to nejpřísnější nastavení, včetně toho TR? Má to díky těmhle parametrům mnohem blíže k reálnému požitku patroly, i když jsme stále ve hře?

Ano, má to velmi blízko k realitě. Ale poněvadž je to hra, jsem rád za to, že na Elit'áckém serveru jsme si zahráli trochu volněji. V našem případě pořád týmově. :-)

 

Kdysi jsem navrhoval, že by se nás co nejvíc Elit'áků sešlo na mapě ThreeCanyons (je pro 10 hráčů) a náš Čestný Host [AT]Peter Shannon_CZ nás na památku nás měl vyfotit. Bohužel to asi nebylo reálný se sejít na serveru i po domluvě. Jaký je tvůj názor?

Já jsem s tím souhlasil tehdy a je škoda, že nám to nevyšlo...

 

Je podle tebe více reálnější, když se lidi dohodnou na osobním setkání, než se spoléhat na to, jestli zrovna někdo bude na PC kvůli focení Coop komunity?

No nevím... Když nám to nevyšlo ve hře, jaký úspěch by to mělo v realitě, to těžko říct...

 

Máš v plánu být s náma v budoucnu v kontaktu sem tam aspoň přes webová rozhraní? (Elit'ácký web + Alpha Team)

Na 100% určitě. Nejsem ten typ co odejde a bude ignorovat ty hodiny zábavy s Elit'ákama. :-)

 

[AT]AxeL_CZ byl v rozhovoru tázán, co říká na udržování přátelských vztahů a spolupráce dvou Coop komunit. Myslím, že není potřeba zmiňovat, o koho se jedná. Co si o tom myslíš ty? Pomůže to utužování aktivit?

Řekl bych, že už to funguje skvěle. Někteří hráči Alpha Teamu jdou hrát na náš server a Elit'áci zase na server Alpha Teamu. K tomu už více není co dodat.

 

Když se podíváš na našem webu do sekce Videa na 3. část na klip GrunexTV GX Gaming Vietcong LAN 5, myslíš si, že tito hoši hrající tzv. ''hopsací módy'' (CTF, ATG...) by na Coopu a zvláštně pak na Teamrespawnu s přehledem vyhořeli, jelikož možná hrajou tyto módy pravidelně?

Právě proto si myslím, že hrajou tyhle dva módy jen ti týpci, co chtějí běhat a o týmovou hru jim v žádném případě nejde.

 

Zúčastnil by ses takového turnaje a podstupoval živé rozhovory?

Zatím ne.

 

Která postava a která zbraň pro tebe zůstanou vždy nejoblíbenější?

Douglas, i když v kampani je nemastný, neslaný. A zbraní mám několik. Třeba Thompson, M16, M14 a AK47.

 

Zařadil bys Vietcong mezi ty nejlepší hry, které si kdy hrál? Řekněme dát ho do takového TOP seznamu?

Do TOP 20 by se to určitě zařadilo v mém případě.

 

Ohlasy na naše rozhovory s hráči naši čtenáři kvitují, za což moc díky a za podporu v této iniciativě sem tam s tím pokračovat. Jaký je tvůj názor na jejich realizaci a publikování veřejnosti?

Jde to dobře. Jen tak dál.

 

Nicméně některé otázky jsou možná složité nebo spíše často otravné, že? :-)

Já tě zabiju!! Tohle je ta nejotravnější otázka v dějinách Elit'áckého webu. Proto ji nebudu komentovat! :-D

 

Které Vietcong video se ti kdy nejvíce zalíbilo? Když se rozhlídneš po našem webu nebo sám něco pěkného najdeš na YouTube?

Nejvíce se mi líbí ten náš Vietcong Film od MUKADEho. Ten nemá chybu. :-)

 

A kdyžuž padla tato otázka ohledně videí, jak bys zhodnotil oboje Sestříhané hlášky, které jsme s naším kamarádem MUKADEm-CZ vyrobili?

Jsou parádní. Hlášky ve Vietcongu jsou nesmrtelné. :-)

 

V který čas si nejraději hrával? Ráno, odpoledne, večer nebo sis dával i noční pařbu?

Podle toho, kdy si založil. Vím, že o víkendu to bývalo ráno. A přes týden obvykle večer. A pár nočních pařeb jsem měl taky, ale nebylo jich moc.

 

Seš jednou z nejčastějších stálic Elit'áckého Kolektivu. Hrával si jak jen to bylo možné. Odneseš si z mnoha hodin pařby nějaké vzpomínky?

Jo, dal jsem do toho všechno, abych udržel naši komunitu naživu, když spousta Elit'áků se na to vykašlala... Tehdy nás hrávalo strašně málo. Když se sešli 4 Elit'áci byl to úspěch. Jak už jsem zmínil - mám na co vzpomínat.

 

Poslední otázka: Vzkázal bys na závěr něco veškerému zbytku aktivních hráčů, kteří si tento rozhovor přečtou?

Hodně štěstí při zabíjení Vietnamců, Číňanců a Korejců. :-)

 

    Díky, že sis našel čas na rozhovor a odpověděl si na otázky!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku