Hraní po nocích mě nebralo, ale trávil jsem na MP hodiny, říká uživatel Michal

12.02.2016 11:50

 

    V následujících řádcích tohoto článku na Vás opět čeká Vaše oblíbená Novinková aktivita - rozhovor. Mezi Elit'áky a členy Alpha Teamu jich bylo už hodně a tak jsem tentokrát oslovil hráče, o kterém jsem se zmínil už v předchozím článku. Je jím vracející se hráč k Vietcongu a uživatel nově založené uživatelské Facebook Fan stránky Vietcong Community CZ/EU , hráč Michal .

V dnešní době je to fajn, že se někdo snaží (a je jedno, kterýmkoliv způsobem) hru aspoň trochu zrestartovat. Když se člověk totiž podívá na seznam herních serverů, tak po několika měsících si už na počet online hráčů zvykl. Lepší už to holt nebude. Ale nicméně právě na této ještě relativně početné hrstce věrných hráčů je vidět, že zrovna tihle budou hrát Vietcong ještě hodně dlóho. I pro našeho hosta, který nám napsal pár slov, je radost být v kontaktu s ostatními lidma, jak sám říká ,,Velice rád si popovídám s hráči a to nejen o hře samotné. Již v minulosti jsem poznal osobně pár hráčů. :-)''

I on propadl tehdejší Vietcongmánii, kdy hrálo doslova stovky a stovky hráčů pár měsíců po vydání hry. Já si například ještě mlhavě pamatuju, když při pozdních večerech bylo na seznamu herních serverů kolem 900 hráčů. A podobně vysoké číslo vydrželo v těch nejlepších dobách až zhruba do druhé, třetí hodiny ranní. ,,To byl perfektní zážitek a požitek ze hry,'' doplňuje Michal.

Svého času vznikalo mnoho uživatelských webů a novinek. Ovšem novinky a hlavně ty oficiální byly spíše dílem webových profi serverů a tedy nikoliv těch amatérských. Možná i mnoho z Vás, co hráli Vietcong celé ty roky nebo dodnes stále hrají, na nějaký ten web zabrósil se podívat, co nabízí. Ovšem pro našeho hosta byl důležitější přímý online kontakt, než prohledávat webové stránky a kontaktovat administrátory a webmastery, což ostatně sám potvrzuje ,,Já jsem nesledoval žádný fan web, vše jsem řešil přímo s hráči ve hře. :-)''

Kdyby tedy někdo pochyboval, že starou a objektivně řečeno už vcelku zašlou hru nelze znova nastartovat, tak to jde. Důkazem je toho sám Michal, který se o to pokouší. Pokud by to mělo sklízet nějaký úspěch, tak všechno je možné, nicméně bude to ''běh na dlouhou trat' ''. Napadlo mě, že by bylo zajímavé udělat rozhovor s někým, kdo si po letech na Vietcong vzpomněl a hned realizuje takovou aktivitu prostřednictvím Facebooku.. Řekněme si totiž narovinu: Kolik je mezi hráči Vietcongu lidí s takovým nápadem?

Čas ukáže, jestli se jeho pokus dočká aspoň malého úspěchu. Řekl bych, že Facebook je pro dnešní dobu a jeho popularitu docela dobře zvoleným místem, kde lidi vyburcovat k udržení, nebo možná lépe by se mělo napsat prodlóžení aktivity ve Vietcongu. Nyní už po úvodu můžeme klasicky přejít k otázkám, kde nám Michal napsal pár slov o sobě a o věcech kolem něj.

 

 

Ahoj! Na úvod bych se tě zeptal jak jinak, jako při ostatních mnoha předešlých rozhovorech zde u nás, než jaké byly tvoje začátky s Vietcongem? V kterém roce si s ním začal a jak ses k němu dostal?

Datoval se rok 2003, kdy byla vydána hra a já ji chodil po škole hrát ke kamarádovi, jelikož můj PC neměl takové HW parametry, jaké byly potřeba. Po půl roce jsem za peníze rodičů upgradoval HW a nainstaloval VC... Od té doby dalších 7 let jsem hrál VC po netu. Mohu s klidným srdcem říci, že jsem si připadal jako přeborník.

 

Byl si sóčástí té největší herní aktivity, když zrovna kdysi ve ''zlatých časech'' měl člověk možnost si masivně zahrát po nocích?

Hraní po nocích mě nikdy nebralo. Ale ano, trávil jsem na multiplayeru dlouhé hodiny.

 

Jak často si ho tenkrát hrával (dejme tomu kolikrát týdně třeba)?

Každý den, minimálně tak 3-4 hodiny.

 

Kde ses dozvěděl o webu Alpha Teamu a našem Elit'áckém, že si zničehonic napsal do obou návštěvních knih?

Zastesklo se mi po hře, tudíž jsem se snažil zjistit informace o aktuálním stavu na multiplayeru a dopracoval jsem se na AT.cz a následně z odkazů k Elitě. :-)

 

Při téhle předchozí otázce se vybízí další, jestli by ses mohl hráčům tak  nějak okrajově představit? Například z jakého regionu pocházíš a tak podobně?

Samozřejmě. Jmenuji se Michal, pocházím z Ostravy a mým hobby je IT oblast.

 

Proč ses rozhodl zkusit oživit Vietcong prostřednictvím své Facebook Fan stránky? Je to tím, že je to v dnešní době velmi dobrá komunikační a populární webová stránka a většina lidí by se mohla chytit?

VC byla moje nejoblíbenější hra. Na AT.cz a Elitě jsem zjistil, že má smysl zase opět začít hrát. Facebook stránka má sloužit pouze jakou shromaždiště všech hráčů. At' minulých, či přítomných a budoucích.

 

Udělal si ji zřejmě i proto, že bys mohl návštěvníky upozorňovat na novinky věcí týkajících se Vietcongu a mohlo by se tam vést i diskuzní fórum mezi hosty, kteří ti tam zavítají?

Diskuzní fórum mám v plánu. Otázka je, jestli to někdo využije a bude to zajímavé.

 

Dle tvého pohledu si myslíš, že by se tento tvůj uživatelský Timeline mohl dřív nebo později rozjet? Nemáš třeba obavy z toho, že by se stránka nijak neujala/nechytla?

Když se neuchytí, tak bohužel... bude mi to líto, ale snahu jsem projevil a to mě bude zase těšit. :-) Není to jen na mně, ale i na samotných hráčích.

 

Pojd'me ted' blíže ke hře samotné. Jaká je tvoje nejoblíbenější zbraň a kterou si nikdy moc rád neměl?

Oblíbená M16, AK-47, M14 s optikou a Škorpión. Neoblíbené jsou těžké kulomety.

 

Který herní mód nejraději vyznáváš? Máš je třeba chronologicky v pořadí ve své oblíbenosti?

V pořadí je nemám, ale nejoblíběnější jsou CTF, ATG a COOP.

 

Taktéž bych se chtěl zeptat na mapy, at' už na klasické základní nebo i uživatelské. Vyjmenoval bys pár?

Určitě. Osgiliath-City, 3SF-Bridge, DustGlass a Stream.

 

Seš nováček v rozhovorech v rámci Elit'áckého webu, takže se tě zeptám: Absolvoval si už dříve nějaké rozhovor at' už v rámci Vietconga, jiné hry nebo úplně v jiné oblasti?

Pár rozhovorů jsem již podstoupil, ale na jiné téma.

 

Když se ted' snažíš Vietcong ''po svém'' oživit, tak to znamená, že je to zřejmě tvoje velmi oblíbená PC hra, možná nejoblíbenější? A můžeš říct našim čtenářům, proč vlastně?

Prožil jsem u této hry mládí. Oslnila mě hlavně komunita hráčů, která byla naprosto TOP!

 

Jak se ti líbí pro drtivou většinu lidí český dabing? Je nějaká postava, která se pro tebe stala oblíbenou třeba právě povedeně zvoleným dabérem?

Nemám co vytknout. :-)

 

Už sis prohlédl web náš a našich přátel z Alpha Teamu? Jsou tam nějaké věci nebo sekce, které tě zaujaly?

Weby procházím, ale spíše prohlížím věci, které mě zajímají. Popřípadě věci, které jsem hledal a nacházím odpovědi.

 

Speciálně pro Elit'ácký web se tě zeptám, jestli ses podíval třeba na Trailer Elity, Krátký Vietcong Film (CZ) a poslechl sis speciálně sestříhané Vietcong hlášky?

Samozřejmě. Hned před tím, než jsem po X letech nainstaloval VC. :-)

 

Prohlédl a poslechl sis videa v podsekcích s dabéry? Je to zvláštní je některé vidět mluvit takto na kameru, protože většinou jsou na netu k dohledání přes fotky?

Popravdě tohle jsem zatím ještě neprohlédl.

 

Které mise v kampani se ti nejvíc líbila ve Vietcongu 1 a Fist Alphě?

To už si nepamatuji, je to X let nazpět. Nejvíce mě bavil multiplayer.

 

Aspoň které z nich byly pro tebe nejtěžší v obou částech?

Co si vybavuji, tak podzemní tunely a záchrana zajatce.

 

A co takhle Red Dawn? Zkóšel sis zahrát tuto těžkó misi v rýžových polích při záchraně pilota?

Nezkoušel.

 

Kdy a odkud ses dozvěděl o tom, že spadl původní provozovatel herních serverů GameSpy? Navíc - docela škoda tohoto ukončení, že?

Je to nějaký rok zpět, co jsem to vyčetl na internetu. Ačkoliv nesouhlasím s ukončenou podporou, ale dalo se to očekávat, nebot' herní komunita rapidně upadla.

 

Podařilo se ti rozjet seznam herních serverů přes alternativního provozovatele Q Tracker? Někteří uživatelé narazili na velké nebo menší problémy k přepisování souboru a podobně...?

Vše bez problému, neviděl jsem nikde žádný problém.

 

Jaký je tvůj názor na užívání bajonetů na zbraních? Například náš kamarád z Alpha Teamu [AT]Peter Shannon_CZ je jeho tvrdým odpůrcem, že je z 99% nevyužitelný a zbytečný. Ztotožňuješ se s tímto jeho názorem nebo máš odlišný?

Bajonet patří ke hře. Líbí se mi na zbrani a kolikrát jsem ho použil. :-) Takže o názoru bychom mohli polemizovat.

 

PC hry hrajou většinou chlapi. Setkal ses ty i s nějakýma hráčkama, co by pařily právě Vietcong?

Zatím ne.

 

Jak se ti líbí příběhy obou kampaní Vietconga 1 i datadisku Fist Alphy? Jsou tam nějaké mise, které mají kvalitní scénář?

Několik misí co jsem hrál byly na svou dobu bez možné kritiky. Já byl spokojen.

 

Podle tvého názoru řekl bys, že je spósta hráčů, kteří přesedlají z jedné online hry na druhou a nevydrží u jedné hry aspoň pár let? Čili jinými slovy na ''srdcaře'' se už příliš moc dnes narazit nedá?

Nechci říci, že srdcař, ale lidé přejdou tam co je momentálně IN.

 

Když sis udělal Fan profil na Facebooku o Vietcongu, doporučuješ to i svým přátelům kolem okusit Vietcong nebo aby se k němu zase vrátili? Nebo spoléháš na širokou veřejnost, že se hra zase aspoň trochu ujme a rozjede?

Samozřejmě se snažím sdílet a propagovat stránku jak to jde.

 

Poslední otázka: V předpředchozí otázce jsem se zmínil o významu slova ''srdcař''. Co se týče Vietconga, tak považuješ se za něj a věrnost této hře pro tebe něco znamená?

Srdcař je silné slovo, ale nazval bych to spíše, že mám rád styl této hry. Vietcong mě zaujal natolik, že jsem se dokázal k němu po X letech zase vrátit.

 

    Díky za rozhovor a mnoho štěstí při znovuobnovování komunit, prožití opětovných zážitků ze hry a připomenutí si ''zlatých časů'' !

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku