Hudba do pozadí webu

03.12.2012 20:32

 

    Jako pomyslná třešnička na dortíčku by mohla tento web okořenit hudba v pozadí. Není těžké ju sem vložit. Nicméně nejdřív je potřeba ji někde uploadovat. Společnost Webnode mi primárně nabízí služby Chirbit.com a Soundcloud.com. Ty sou ale už od pohledu koncové domény v angličtině, což u mě je docela zásadní problém. S mojí úrovní angličtiny se na mnoha anglických subjektech v podstatě nehnu. Hudbu, kterou chcu umístit na web je potřeba do jedné z těchto služeb nejdřív uložit a posléze vygenerovat její kód, který se pak vloží do uživatelského tzv. widgetu.

Widgety jsou malé nástroje, které si uživatel může vložit na svůj web a nabídnót tak svým návštěvníkům (nebo i sobě) něco navíc, nějakou užitečnou funkci, zprávu, nebo alespoň drobný žert. Je jich k dispozici nepřeberné množství. Chtěl bych tímto poprosit kohokoliv, kdo zná nějaké takovéhle stránky, které umožňují stejnou službu vygenerovat na kód každý soubor, aby mi dal echo. Nebo se můžete zeptat svých známých, kamarádů. Nebo kdo by si našel trochu času a zkusil by nějaké stránky v češtině poskytující tuto funkci najít.

Web po svém vývoji a konečného vybudování s mnoha sekcemi dostal svou finální podobu. Vzhledem k jistým omezením nemůžu třeba změnit pozadí webu, nelze dle vyjádření pracovníků společnosti Webnode ani do Knihy návštěv k příspěvkům nastavit i čas, kdy uživatel píše svou zprávu. Nemůžeme zkrátka chtít všechno a navíc ono přesně takto to bohatě stačí. Nicméně chcu se pokusit o vložení hudby, která by měla stránky skutečně oživit, aby na nás web ''mluvil''.

K tomu ale, aby se tato záležitost navíc povedla dotáhnót do konce, potřebuju pomoc od ostatních výše v odstavcích uvedenou. Sám to zkouším čas od času, kdy najdu chut' s tím zabojovat, ale angličtina je opravdu pro mě zabiják. Tak kdo chce opravdu přispět k zrealizování hudby na pozadí webu, at' si ve svém volném čase určitě najde chvíli a podívá se po nějakých těch dostupných stránkách (znova opakuju v českém jazyce nebo webu podporovaném Google překladačem).

Hudba na pozadí webu mě láká už nějaký ten čas a tak by bylo fajn ju tam mít doopravdy a né jen pod představou.