Je to pěkný oživení hry, když neslyším jenom klasické hlášky, hodnotí vylepšení DanyBoyCZ

18.09.2017 11:20

 

    Hned na samotný úvod bych chtěl napsat o tom, že si uvědomuju, že frekvence rozhovorů je v poslední době relativně častá. Asi by bylo záhodno to trochu zmírnit (ono všeho moc škodí). Nicméně i tak se posóváme zas o krůček vpřed. Dělám to pro Vás všechny, kdo je rádi čtete. V Elit'áckých řadách se zaměřujeme v tomto článku po více než půl roce na člena, kterého jsme přijali minulou zimu - na DanyBoyeCZ .

Kdybych měl psát opět o situaci kolem Vietcongu, už bych se jen opakoval. Každý si na hře našel důvody, díky kterým se hraní pořád věnuje. I DanyBoyCZ si našel to své. ,,No, tak jedna z předností Vietcongu je dabing, takže jestli by si někdo chtěl poslechnout super dabing, tak tahle hra je na to ideální. Další, jestli by si chtěli připomenout staré časy. Hodně lidí začínalo s Vietcongem a dnes už hrají novější hry.''

Ale nejenom to pochopitelně. Když už je ta možnost si zahrát online, proč toho nevyužít? Takže tím pádem mám na mysli ostatní dobré lidi kolem. Předpokládám, že nikoho by nebavilo hrát samotného. Dobré známosti ve hře, s kterýma pak plyne dobrá zábava a trávení fajn chvil, tak to má na člověka skutečně dobrý vliv. ,,Ano, V tomhle směru je to pravda :) ,'' usmívá se DanyBoyCZ ,,s některými mám hodně zajímavé zážitky, at' už se to týká zdravení, nebo stylu hry - tohle jsem nikde jinde zatím nepotkal. Sice, jak už možná lidi ví, tak večery trávím u her typu ArmA, Men of War Vietnam, CoD MW série a další. Ale ve všech těchto hrách jsem nepotkal lidi jako hrajou Vietcong. Navíc máme toho hodně společné. Zájmy jako Military, airsoft atd. ...''

Mezi náma se najdou po různu specifičtí hráči. Někteří se výhradně sóstředí na hru, někdo je zas otevřený komunikaci v chatu. A někdo dokonce stíhá i odepisovat jinde, než přímo v chatu na herním serveru. Záleží ovšem na systému dotyčného hráče. Tak zrovna Dany je tím třetím typem hráče. ,,Jelikož všechny hry spouštím přes Steam knihovnu, tak kdykoliv během hraní stačí zmáčknout Shift+Tab a vyjede mi nabídka, jestli chci spustit prohlížeč nebo přehrávač, takže si otevřu v prohlížeči Facebook a odepisuju. Je to výhoda třeba, když se hraje na TeamRespawn, tak mohu odepisovat a zároveň sledovat, zda začalo nové kolo.''

Když se zaobíráme naším tématem kolem Vietnamu i tak nějak všeobecně, tak už padaly v dřívějších rozhovorech zmínky o tom, kdo by chtěl jinou kulturu v této zemi poznat osobně. Asi by na tom měli největší zájem ti, co rádi cestujou po světě, byt' Vietnam je na druhém koncu světa. Ale to by zas takový problém nebyl. Jak se říká: Co není - může být. ,,No to asi ne :) ,'' odmítá Dany nápad, že by se tam zaletěl podívat.

No, vzhledem k jistým věcem, jako je možné jiné klima v podnebí, infikovaná havět', několik druhů jedovatých hadů, jiná kultura, asi ani já bych se do Vietnamu nehrnul. Dost možná tak jednou za život. Na to ale nemusíme takovou nepředstavitelnou dálku létat do míst, kde se odehrávaly nejkrvavější boje druhé poloviny 20. století. Nám bude bohatě stačit povídání, které jsme si pro Vás připravili. Jak se vlastně DanyBoyCZ aklimatizoval v Elitě po několika měsících? Do jakých projektů se pustil a proč? Co pro něj naše nejbližší komunity znamenají? Na to se stačí pohodlně usadit a přečíst pár poznámek a postřehů, které nám náš host v rozhovoru poskytl!

 

 

Vítám tě Dany u rozhovoru! Jaké pro tebe bylo letošní léto z hlediska osobního a hraní Vietconga?

No, o prázdninách jsem hrál velmi často skoro každý den.

 

Jak bys po čase zhodnotil své zabydlení u Elit'áků? Je to něco, co bys třeba doporučil každému hráči, který zapadá do naší kolektivní koncepce?

Nic mě nenapadá.

 

Je podle tebe počet aktivních Elit'áků dostačující nebo bys byl pro to, aby se náš tým rozrostl na větší počet členů?

No, asi je to takhle dostačující.

 

Jaký byl pro tebe premiérový loňský vstupní rozhovor?

Popravdě... nečekal jsem takový nával otázek.

 

Je fajn být členem nějaké komunity nebo být s ní i jako nečlen v kontaktu? Už třeba jenom proto, že se můžeš orientovat po nejznámějších stránkách a zjišt'ovat novinky a aktuality?

Tak jelikož po žádných webech nelistuju kromě Elit'áckého webu a Alpha Team náštěvní knihy. A novinky a aktualizace taky nezjišt'uju.

 

Myslíš si, že ti hráči, kteří jsou čistě na ''volné noze'' a žádné Vietcong weby nesledují, že jsou v nevýhodě? Třeba už jenom proto, že si nevyhledávali informace, jak hrát dál bez padlého GameSpye a nyní tomu hrozilo i Q Trackeru, který ale k podivu většiny hráčů zatím stále jede?

No tak ono stačí, aby to věděl jeden a ten to řekne někomu... a ten zas někomu... takže asi ne.

 

Kde ty osobně bys jako nečlen žádné komunity hledal alternativu, jak hrát Vietcong? Myslíš, že by tě napadlo hledat přes Google nějaké Vietcong webovky, které by snad nějakou tu informaci obsahovat mohly?

Hele, asi bych si ani nemyslel, že by o tom byly nějaké weby. Já si vše zjišt'oval přes Facebook od stránky ,,Vietcong je stále naživu''.

 

Hraje tobě osobně do spokojenosti i ten fakt, že jako pohodlí se všichni pohybujeme v českých vodách? To znamená, že hra byla vyvíjena Čechy, mezi česky rozumějícíma hráčema se pohybujeme. Je tohle lepší a mnohem ''zlatější'', než když bychom hráli hru v angličtině?

Dabing je sice fajn, ale mám rád i anglické hlášky z anglických dabingů! :D Někteří vědí, že je i často používám při hraní. :P

 

Seš v Elit'áckém Kolektivu spokojený i po té stránce, že po vstupu do týmu sis nemusel nijak upravovat svůj nick? Nic do něj připisovat - žádnou klanovou nebo týmovou zkratku?

Nějaká zkratka by mi nevadila, ale občas si Glsem píšeme E.G jako ''Elite Group'', aby bylo vidět, že patříme k sobě.

 

Vlastně z tohohle hlediska je totiž výhodné, že když dojdeš na Elit'ácký dedicated server, tak nikdo nemůže poznat, že znáš heslo na administrátora. Už si někoho kicknul za nějaký prohřešek a dotyčný se divil?

To se mi stává často.

 

Jestli si to dobře pamatuju, tak už si mi jednou psal, že ses připojil na náš od [AT]Homiho_CZ hostovaný herní server a dotyčný už tě ''od vidění'' znal a včas utekl. Řešil si to už tím, že sis nejdříve změnil nick, abys mohl nežádoucího hráče v klidu vyhodit, abys nebyl poznat?

Ne, bylo mi to jedno.

 

Jak často hráváš na herním Elit'áckém serveru?

Velmi málo. Ale až přidá Homi mapy, které jsem napsal do AT knihy, tak tam budeme hrát častěji.

 

Na kterých i jiných serverech (a nejen těch Coopových) v sóčasné době hráváš?

No, většinou na =GONZO= WARSERVERu, >> PLATOON COOP SERVERu <<, Alpha Teamu a 30 minut test.

 

Účastníš se rád i večerních, potažmo nočních pařeb s Alpha Teamem? Která mapa přímo od nich se ti tak líbí nejvíc?

Většinou hraju s Formanem, Glsem, s tebou. To je naše obvyklá sestava během hraní a i na TeamSpeaku. Ale hrají s námi i jiní, jako Guderian, Mr. =Gonzáles= a Mr.Mige.

 

Je nezvyklé si přechodně zvykat na to, když hrajeme třeba u mě Coop s metodou rychlého znovuoživení a pak se přejde na Alpha Team a víš, že i když se snažíš pořád stejně nepadnót po kulce nepřítele, že jedno zabití znamená čekání na celý tým?

Ani ne.

 

Většinou padají otázky i kolem TeamSpeaku. Nejinak tomu je i v tomto případě: Je o to hra a samotná komunikace ještě o to kvalitnější a zábavnější v dobrém přátelském kolektivu?

TeamSpeak... tak to je hlavní zdroj vtípků a všeobecné komunikace. Je tam velmi, ale velmi živo.

 

Myslíš, že v našich komunitách je cítit takový ten pomyslný ''rodiný kruh'', že se už dobře známe nějakou dobu?

Už se známe docela dlouho a je fakt, že se už trochu známe. :D Hodně probíráme zajímavá témata.

 

Stejně jako našeho Elit'áka parmena94[CZ], tak i tebe jsem viděl zkóšet střílet z karabiny M1. Napadlo tě, že když je tak pochvalovaná, že si z ní zkusíš taky párkrát vystřelit?

No, s M1 už mám něco zažito. Občas, když mám funkci doktora, tak si jí vezmu. Není to špatná zbraň, ale má i své nevýhody.

 

M1 je skutečně účinná a přesná puška. Taky se mi z ní dobře střílí třeba v Kampani, i když ju ve své herní profesi jako medik téměř nepoužívám. Z jaké zbraně se ti vlastně vůbec tak nejlépe střílí?

Tak jelikož mám nejčastěji profesi vojáka, tak je to M16. Ale nejlépe se mi z ní střílí, když mám aktivovaný addon ,,back to Nam'', kde má trochu upravená mířidla.

 

[AT]Formana_CZ ještě nedávno trápil špatný počítač. Ted' už dostal novější stroj a je spokojený. Je fajn pro něj a i pro nás, že si může lépe a kvalitnějí zahrát a tím se tak udržuje stálá online účast nás, nejznámějších hráčů?

Je pravda, že mi ho bylo líto, když si furt stěžoval na nízké FPS. Nyní, když už má nový PC, tak si nestěžuje. Sice měl pár problémů, ale s tím jsem mu sám osobně pomáhal. :)

 

Která uživatelská mapa tě v poslední době zaujala natolik, že bys ju doporučil si zahrát společně s ostatníma známýma hráčema?

Asi je to projekt MySon, který mě hodně zaujal a podílel jsem se na jeho rozvoji, hlavně co se týká objektů a detailů výbavy domů.

 

Bylo by podle tebe fajn mít nějaké to VIETCONG tričko na památku - s odkazem na to hezké, co v našem společenství Elit'áků, Alpha Teamu a kolem =GONZOvy= party prožíváš?

Jo, trička by byly super. V kolektivu prožívám velmi mnoho zábavy! :D At' už jde o hraní, vytváření map nebo čehokoliv jiného. Nikdy během mého hraní jsem nepotkal takovou komunitu jako je ted' kolem Vietcongu.

 

Bereš za vděk to, že si můžeme aspoň trošku po netu zahrát, než kdyby jakákoliv online podporu pro Vietcong nebyla k dispozici?

Jo, je super že si můžeme zahrát a za online podporu jsem rád. Hlavně od stránky na Facebooku ,,Vietcong je stále naživu'' mně admin pomohl rozjet Vietcong.

 

Co se týče tvorby do Vietcongu, tak ses pustil do vytváření mapy. Kde nastal ten zásadní zlom v rozhodnutí, že ses do editování pustil?

No, chtěl jsem si to vyzkoušet, ale hned brzo jsem pochopil, že to je fuška. Mě tam baví pouze dělat detaily a zasazovat objekty.

 

Posílal si mi obrázky například toho, jak si zakomponoval Elit'ácké logo na doktorský batůžek. Potřeboval si k tomu nějaký podpůrný program? Bylo tohle umíst'ování těžké?

To právě ne. Jen jsem vzal logo, zmenšil ho a dal na batoh, jako když je keř na zemi.

 

Jak se vlastně takto s editorem učíš? Je to náročné a v jakém jazyce ho používáš?

V částečné češtině. Jelikož verze, kterou používám, není úplně přeložená a něco tam je anglicky.

 

Myslíš, že díky tomu, když ses pustil do téhle činnosti, že tě to bude motivovat se pustit kromě modelování map i do nějakého dalšího projektování? Láká tě touha v tomhle experimentování pro Vietcong se učit?

Když jsem zjistil, jak je to náročný, tak zůstanu u zasazování objektů! :D

 

Konzultuješ nějaké věci třeba i ohledně osobních názorů s [AT]Formanem_CZ, =GONZEm= nebo xhc?

S Formanem rozhodně jo. Ten mě s tím hodně učí a u =GONZA= jsem zase požadoval pomoc při dělání log do map.

 

Láká nebo lákalo by tě udělat vydařenou mapu pro Coop ve vietnamské džungli? Být prostě na určitém ''levelu'' a zlepšovat se?

Džungle mě nikdy moc nelákala. Mám radši zastavěné oblasti. Největší problém je chyba, když nepřítel vidí přes keře.

 

Je nějaká taková mapa, která je pro tebe dobrou inspirací pro vlastní mapu?

Tak ted' si na žádnou nevzpomenu.

 

Jak na tebe zapůsobily rozhovory s vývojářem bývalého PTERODONu ''Shigorem Birdmanem''?

Zajímavě. Nečekal bych, že na rozhovor odpoví.

 

Byly nějaké otázky, které tě v jeho odpovědích zaujaly nebo pobavily?

Asi ani ne.

 

Seš členem uzavřené Vietcong komunity, kterou založil hráč |PanTher| . Chodíváš tam a zjišt'uješ nové dění?

Ano, ta skupina je hodně užitečná pro komunikaci a rady ohledně Vietcongu. Bylo by fajn, kdyby tam byl každý.

 

Povedl se ti někdy skvělý ''zářez' jedním granátem, kdy si pokosil více Vietnamců najednou?

No, jednou se mi povedlo na mapě NVA Base dát asi 9 zářezů jedním granátem. :)

 

A co hlášky od xhc z Kampaně? Jak se ti líbí je používat pro internet? Je to pestřejší a oživení pro hru a hlasy postav, než původní ''heslovité'', které jsou takové fádní?

Jsou super, Je to hodně pěkný oživení hry, když neslyším jenom klasické ,,suché'' hlášky, ale i nějaké to nadávání.

 

Jsou ve tvém okolí ještě kamarádi, kteří se po Vietcongu ptají?

Ne, většina mým kamarádů hraje CS:GO a jiné hry, jako Wow nebo mé oblíbené Call of Duty Moder Warfare. :)

 

Bral bys někdy opravdu organizovaný Coop (třeba na TeamRespawn s Alpha Teamem), kdy by se sešel plný server hráčů a prošlo se pokud možno bez ztrát na personálu?

Někdy bychom to mohli vyzkoušet, ale v současné situaci by to bylo hodně obtížné, jelikož každý už hraje někde jinde.

 

Poslední otázka: Bereš Vietcong jako dobrou výplní tvého volného času? A co tě tak ke hře táhne nejvíce? Ona sama nebo lidi, se kterýma býváš v kontaktu?

Vietcong hraju téměř každý den a už se stalo takovou denní rutinou vždy být v 19:00 na TeamSpeaku a zahrát si s Formanem a ostatními nějaký dobrý Coop nebo CTF, kde je všechno tak trochu ''Cheeki Breeki''. ;)) Jinak moc děkuji za rozhovor a kdyby měl kdokoli nějaký dotaz na mě, tak at' se obrátí do Knihy návštěv, která je pro tohle určená. ;)

 

    Díky za poskytnutí rozhovoru! At' se ti ve hře daří a baví tě nadále i náš kolektiv, který sis našel a to samé platí i o Vietcongu! Věřím, že s náma budeš hodně dlóho!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku

 

poslechnout super dabing, tak tahle hra je na to ideální. Další, jestli by si
chtěli připomenout staré časy. Hodně lidí začínalo s Vietcongem a dnes už
hrají novější hry.''