Joe Crocker_cz odpovídal na Vaše otázky

17.07.2012 23:19

 

    Vaše otázky a odpovědi jsou tu! Nicméně musím bohužel napsat, že su z množství otázek docela zklamaný! Kolik hráčů téhle možnosti na něco se mě zeptat využilo, resp. nevyužilo. Vždy nové věci zobrazuju na Úvodní stránce a většina nového obsahu na ní je směřována do sekce Novinek! Tak upřímně nevím, kam jste všichni koukali... nebo jestli jste to nemohli najít, kde se mě můžete ptát. Nechápu to, protože to upozornění na Úvodní stránce sem nechal 4 dny a když vidím v počítadle tu dobrou každodenní návštěvnost a přitom nikdo nejeví žádnou aktivitu. Docela sem se na to i těšil, až na mě vyrukuje několik otázek a já budu moct každýmu udělat radost, odpovědět mu a poté to zveřejnit.

Každý měl možnost tří, max. čtyř otázek s tím, aby více lidí se neptalo na tutéž otázku. Celou tuto záležitost zachránili alespoň částečně MUKADE-CZ a NihilihiN. Uvidím, jestli bude zase nálada, že by se otázky na mě udělaly ještě jednou jako tzv. druhé kolo. Více oficiálních příležitostí dotazů na mě posléze pak už nebude! V tom druhém kole se samozřejmě budou moct znova zeptat i MUKADE-CZ s NihilihiNem. Tentokrát by možnost pokládání otázek na mě mohla být až plus-mínus týden dlouhá, než bude obsah s Vašimi dotazy uzavřen a publikován i s mými odpověd'mi. Otázky dělám pro Vás, jako jsem s Vámi dělal individuální rozhovory. Bylo mi řečeno, že jedna osoba na otázky chybí. Byl jsem to já a taky sem se na to připravoval. Takže příště neváhejte a ptejte se! A nyní k otázkám.

 

MUKADE-CZ
1. Otázka: Co tě vedlo k provozu vlastního serveru a kdy se tak stalo?
Odpověd':
Když sem ještě neměl svůj PC, chodíval sem k bráchovi do bytu si zahrát Vietcong. Brácha ho taky pařil, ale né s takovým zápalem a nadšením, jako to chytlo mě. Hrávali jsme oba po netu a nepamatuju si to přesně a nerad bych kecal, ale brácha si jednou zkusil založit uživatelský server a to se mně pochopitelně tenkrát v mých letech moc líbilo. Takže sem začal zakládat taky a dával sem do názvu herního serveru vždy něco o České republice, abych nalákal krajany. A pak se jméno serveru začalo postupně vyvíjet. A kdy se tak stalo? Když bude mít Vietcong za rok desáté narozeniny, tak zhruba před těmi 8-9 lety to bylo určitě. Posléze jsem pak měl i svůj vlastní PC (ten stejný mám dodnes) a začal zakládat doma. Pak se zakládání zastavilo na nějaký čas kvůli pitomému routeru, se kterým bylo příliš složité něco experimentovat, jako je otevírání portů a podobně. Až u UPC kabelu a obyčejného modemu se zase vše vrátilo do normálu.

 

2. Skin, nick, zbraň, třída a dokonce i hláška. To vše podle týmového zdravotníka. Je to tvoje oblíbená postava nebo sehrálo roli něco jiného?
Šlo to vše postupně. Nejdřív sem si vybíral střídavě postavu hlavně Hawkinse, Deforta a pak i Hornstera. A to pochopitelně nebyly žádné přezdívky o Joe Crockerovi. Hawkinse sem si vybíral, protože to byla hlavní postava a Deforta kvůli známému hlasu Filipa Švarce, který je hercem-dabérem. Ten jeho hlas je fakt zajímavý, možná i zvláštní. Co se nicku týče, tak začalo mě bavit léčení svých spoluhráčů při Coopu. Tudíž sem si vybral Crockera a léčení mi přirostlo k srdci a dělám to rád. A verze přezdívek bylo hodně. Vpodstatě jen to cz bylo v různých závorkách. Hranatých nebo obloukových. Až sem přešel na současnou verzi s podtržítkem. Takže sem se rozhodl, že budu reprezentovat Crockera v Coopu ve Více hráčích. Zbraň moje oblíbená je Thompson, protože su na ni zvyklé. Pak ještě M14 kvůli jejímu pěknýmu rámusu. No a ještě M16, ale nevím, proč vývojáři nedali třídě zdravotníka i tuto zbraň. Jinak ta hláška je jen tak, aby to mělo nějaké grády. A stačí tahle jedna, nebo popř. 2. Není potřeba, abych se před ostatníma předváděl se všema hláškama, který Crocker v kampani mluví.

 

3. Hraješ výhradně COOP, vyjimečně DM. Neměl jsi někdy (teď nebo v minulosti) chuť zahrát si pořádnou řežbu na velké mapě třeba ve 40 lidech?
Coop je nejlepší, protože hráči využívají svých individuální schopností a zkušeností. Zároveň koordinují spolupráci v týmu. A to mě právě na tom nejvíc těší, když můžu ostatní hráče léčit. Snažím se být vždy nápomocný, pokud se k hráči dostanu a taky, jestli zrovna nejsu mimo PC. Co se DM týče, tak ten je jen odpočinek právě od Coopu a je to čistě relax. Aby si člověk bez závazků zastřílel a trošku vypnul. Je to hra, jako každá jiná. Ale myslím si, že i tenhle mód má něco do sebe. Nejde tam totiž něco jen tak zkazit, když každý hraje sám za sebe.

 

4. Jak už bylo zmíněno, COOP je tvoje parketa. Jak se ale díváš na ostatní módy, dá se říct, nejvíce hrané (CTF,ATG,...), prakticky nehrané (TT, RW, LMS) a uměle vytvořené (JUMP, COLT,TourCOOP...)?
CTF je dle mýho názoru jen čistě pro odreagování. Něco jako právě DM. S tím rozdílem, že člověk lítá jak blbec a snaží se získávat body za ukradenou vlajku pro svůj tým. Málokdy se tam dá taktizovat. Možná tak maximálně ve chvílích, kdy je hráč blízko své vlajky, ale je schovaný a čeká, až bude vzduch čistý. Nebo pokud jsou obě vlajky ukradený, tak čeká, až vlajka jeho týmu bude zachráněna a člověk tak může bodovat. TT, RW, LMS a pak JUMP, COLT jsou módy, které mě nikdy nezaujaly a dotkl sem se všech snad jen 2x za celou dobu, co Vietcongu hraju. Tyhle módy - to sou už jen fakt čistá fantazie a různý možnosti. Jsou myslím nejméně využívané a taky nejméně populární. Taky si ještě myslím, že nejsou zrovna zábavné. A TourCoop je vpodstatě normální Coop, akorát jsou v něm přidělený zvláštní úkoly navíc. Tady v tom bych jako nějak neviděl nějaký velký rozdíl oproti obyčejnému Coopu.

 

NihilihiN
Často tě vytočí naprostá kravina, nepřemýšlel jsi sem tam nad váliem?

No... tak nevím sice teda, co to je válium, asi se budu muset podívat do Wikipedie, ale máš naprostou pravdu! Někdy mě dovedou rozčílit naprosté píčoviny! Jako třeba, že přijde nějaký idiot na server, když se hraje Coop a zabije svého. Pak se začne divit, proč dostal výkop nebo po TK na svého spoluhráče se zeptá, proti komu se hraje. A to at' se na mě nikdo nezlobí, tak přesto, že je to jen hra, tak nejdřív se zeptám, co se hraje a až pak teprve konám. Nikomu není příjemné, když ho nějaký začátečník nebo vyloženě blbec sejme. U většiny hráčů a to zejména Stálých jsem ještě neviděl, že by na to nijak nereagoval, když ho někdo killne. Naštve to každýho. Pak jsou ve hře ještě další věci, které taky někdy bývají maličkosti, ale nebudu je vypisovat. Nicméně někdy sou to fakt věci, nad kterýma člověk kroutí hlavou a i když se snažím to brát jedním uchem tam a druhým ven, občas chytnu nerva. Si myslím, že když je ten vztek v normě a není to na úrovni závisláka, že pohár prostě přeteče. Jsme všichni jenom lidi.

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku