Joe Crocker_cz odpovídal na Vaše otázky

08.10.2012 10:20

 

    Po několika rozhovorech přišel druhý prostor pro Vaše otázky směrem ke mně. Možnost využití pokládání otázek byla zhruba týden a ti, kteří se zeptali, je čeká v tomto článku odměna. Samozřejmě odpovědi patří v první řadě nejen autorům otázek, ale také ostatním, kteří si rádi počtou a jsou taktéž zvědaví.

 

 

Intwernet a Nasch: 1. Tak ja to teda využijem! Tak chcel by som sa spýtať či si si niekedy počas hry o nejakom hráčovi z elity pomyslel napr. že "tento by mohol držať viac s týmom" alebo či sa ti niekedy nepáčil niekoho štýl hry, niekoho koho už spoznáš aj bez toho aby si videl prezývku. Prípadne môžeš napísať aj konkrétne, keď si myslíš že sa dotyčný neurazí :)
Je to zvláštní, ale po objevené hlášce, že se někdo přidal(a) ke hře (US) už jen od pohledu přezdívky zjistím, že tenhle hráč by mohl být v pohodě. Je to prostě jen o pocitu. Pak už je to jen otázka následujících minut, jak se bude chovat a jak bude hrát. A od toho se odvíjejí veškeré ty... sympatie nebo antipatie. Každopádně bych si nikoho nepustil ''k tělu'', kdo mi prostě nepadne do oka a napovídá tomu i jeho způsob hry.

 

Intwernet: 2. Napadla ma ďalšia: nakoľko viem, že niektoré hlášky z Vietcongu vieš naspamať, používaš ich aj v reálnom živote? :) Či si ich v niektorých situáciách nepovieš pre seba alebo aj nahlas.
Hlášky vojáků si myslím znám úplně všechny. A pokud si tím myslel, jestli mi občas něco neujede při hraní nějaká ta hláška, tak občas jo. No nicméně nejčastěji je doma místo těch hlášek slyšet ''do p... a ku...!'' Myslím, že dál není potřeba to rozvíjet. Ale určitě nedělám to, že bych v reálu šel třeba po ulici a hlásal nějaký hlášky... to bych vypadal jak nějaké blázen.

 

3. Chcel by si niekedy v živote navštíviť Vietnam alebo niektorú z krajín naokolo? Ísť do múzea vojny vo Vietname, pozrieť si expozície, ísť do džungle, preloziť tunely, nechať si ukázať pasti, vykopať si nejakú tú nevybuchnutú muníciu, porozprávať sa s veteránmi..
Né, že by to nelákalo, ale Vietnam je příliš daleko. Muzeum už je věc jiná, tak by se klidně dalo zajít a prohlídnót si několik věcí z Vietnamu. S Veterány bych si moc nepokecal, páč moje angličtina není na takové úrovni, abych se sám uměl zeptat a sám bych už tuplem nerozuměl. Myslím, že materiály z Vietnamu, konkrétně z války ve Vietnamu, sou k dispozici všude možně. Už jen ale spíše z obrázků.

 

 

MUKADE-CZ: 1. Jak vypadala tvoje první multiplayerová zkušenost?
Na úvod velmi těžká otázka, protože je to dost let nazpátek. Jednou sem přišel k bráchovi do bytu. Měl nově pořízený internet od UPC. Byl sem zvědavý na Vietcong po netu. Byla to pro mě novinka a obrovské lákadlo, jak to asi musí vypadat mimo kampaň. Shodou okolností ho zrovna hrál, když sem přišel. A dokonce si pamatuju mapu! Byla to Jarai na Coop. Tenkrát svýho času sme byli i ve veřejné herně. Ovšem nepamatuju si přesně místo. Byl to bud' Velký Špalíček v Brně nebo obchodní centrum Olympia pod městskou částí Dolní Heršpice blízko Přízřenic. Spíš se ale přikláním k tomu 1. jmenovanému místu. Pak sem se dostal nějak k zakládání. Abych to ale nemusel vše vypisovat, tak odpověd' velmi konkrétně je rozepsaná v sekci ''O serveru a pravidlech'' pod nadpisem ÚVOD.

 

2. A když už jsme u "Mulťáku": Co tě vedlo k provozu vlastního serveru a kdy se tak stalo?
Brácha si začal zakládat herní server. To byla inspirace, víc si už nepamatuju. Snad pár věcí jen, co bych doplnil bylo, abych si získal nějakou přízeň hráčů a radost z toho, že ke mně hráči chodí a dobře si zahrajeme. Jinak jako to zakládání mě dodnes baví. To né, že né. No ale už ne v takovým měřítku nadšení, jako byly ty první krůčky (zcela pochopitelné). Beru to tak, že to není úplně ta nejdůležitější věc na světě, ale přesto vždy rád založím.

 

3. Nelákalo tě někdy si vytvořit vlastní mapu za pomocí VC Editoru?
Si piš, že lákalo a mnohokrát! Kolikrát k tomu nebylo daleko, ale na čem to vždycky křachlo? Ááno samožřejmě, že na angličtině v editoru, což doted' nepochopím! Už sem jednou měl editor stažený, ale tím sem skončil. Nechápu, jak český výrobce téhle legendární dodnes relativně aktivní hry neudělá pro své hlavní české zákazníky editor v češtině! Proč bych já kurva měl dělat s editorem v cizím jazyce, když bych to mohl mít v češtině??!! Čeština k mání sice byla, ale jen jako návod k editoru... To bych si rovnou mohl přegooglit celý editor jako. No jen, kdyby to šlo. Navíc za dobu, co hraju Vietcong sem slyšel od dost hráčů, jak je těžký dělat nový terén. Takže... mě to ani ve finále nemrzí, že sem nikdy žádnou mapu nevytvořil. S tímhle at' jdou vývojáři laskavě do prdele!

 

4. Tradiční otázka na závěr: Patříš mezi patrioty, co se týče hry. Jak to se svým časem a chutí vidíš do budoucna? Věnuješ Vietcongu ještě pár let?
Díky za označení patriota! No jinak já to napíšu asi takhle: Když mě Vietcong baví bezmála už těch 10 let, tak určitě to není konečná. Ono ale taky hlavně záleží na tom, jak se bude chtít ostatním hrát. A to se týká jak elity, tak i těch cizích hráčů všeobecně. Aby prostě bylo vůbec s kým hrát. Rozhodně nehodlám s Vietcongem jen tak končit a ani nad tím nepřemýšlím. Kór ne po tom, co sem se se zpožděním odhodlal vytvořit tento webík. Ono se to někomu třeba může zdát jako nesmysl, ale díky Vietcongu sem poznal několik fajn lidí, s nimiž sem se i osobně setkal. A ve Vietcongu mám taky jen ty nejlepší vzpomínky, zážitky a vpodstatě mě celý ty roky provázel.

Nejcennější známostí je český Teamrespawnový Tým Squad Baker. Díky této české COOP komunitě jsem se lépe naučil hrát a chápat význam Coopu. Hlavním cílem Bakerů bylo co nejlépe napodobit chování US jednotek v nepřátelském (nebo neznámém, tj. vcelku jedno..) terénu při stopování nepřítele na různých Coop mapách pokud možno bez ztrátách na životech. To byla vždy výzva. Nikdy nebyly uznávány individuální výkony, ale celkové spolupráce celého týmu. No a ve druhé řadě CTF klan War Dogs. To byla tenkrát taky elitní parta hráčů a hodně známá. No a nyní mám Vás - Elitu! A hraje se s váma fajn a dobře si aji rozumíme a to nejspíš díky tomu, že nikdo nemáme (snad) nasráno v hlavě. Díky za Vás! Ještě se zmíním k tomu mému provázení Vietconga po celé ty roky... né nadarmo totiž PTERODON prohlásil: ''Nehrát Vietcong - nežít život!''

 

 

Peter Shannon: 1. Komunitu stálých hráčů ze svého serveru nazýváš hrdě Elitou. Pak ale nechápu, proč tomu neodpovídá i nastavení Tvého serveru. Myslím, že pro skutečně elitní server by mělo být samozřejmostí toto nastavení: Vietnam mód, Vietnam chat mód, obtížnost Vietnam a Teamrespawn. Když se podíváš na seznam běžících serverů, tak všechny lepší servery toto natavení preferují. Elita přeci nemá zapotřebí hrát s nastavením pro sraby. S mnoha stálými hráči z Tvého serveru se potkávám i jinde a jsem přesvědčen, že by jim ostřejší nastavení rozhodně nevadilo. A Ty sám snad "udělátka" jako zaměřovací křížek, kompas či ukazatel taky nepotřebuješ, nebo snad ano?
Ahoj! Určitě se otázky netýkají jen elity. Jinak elita nemá s nastavením kritérií na serveru nic společného. Navíc nésme tou pravou elitou, jakou se domníváš! Takhle je to nazýváno jen tak. Je to jen skupina přátel po netu spolu hrajících Vietcong. A s Teamrespawnovými servery taky nemáme defakto nic společného. Jen pár věcí a to je taktika hry. Vysvětleno v Sekci Ostatní - podsekce 2. části. To, jestli je na ostatních (hlavně těch Teamrespawnových) serverech zapnutý Vietnam mód atd., je čistě na rozhodnutí tamních Administrátorů. A tudíž u mě to není kvůli tomu, že bychom byli srabi, ale aby měli hráči přehled o svém zdraví, o munici a pozici ostatních spoluhráčů.

Jako on není problém to zase změnit a hrát s Vietnam módem. Prostě sóčasně s těma ukazatelama to mám nastavený dle nálady a jak se mi to hodí. Ostatní servery at' to mají, jak chtějí. Mým, resp. naším cílem NENÍ kopírovat jiné komunity, které mají všechny ta stejná nastavení a pravidla... a to je určování TL (pro neznalé Teamleader jednotky - pozn.) My si chceme volněji zahrát s trochou taktiky a spolupráce, vzájemného krytí. Žádný CTF (rambo) styl! Avšak ne tak přehnaně na druhou stranu, jako je tomu na Teamrespawnových serverech. To znamená žádné plazení se v pokleku přes celou mapu. Jinak ty ''udělátka'' bych já os. fakt nepotřeboval, ale prostě to tak mám nastavený.

 

2. Proč máš na svém serveru aktivní HradBu 206, když je to jen věc zbytečně zatěžující server a navíc je v dnešní době dávno překonaná? Cheateři jsou už hezký čas někde jinde a z HradBy mají jen legraci. Opět se odkazuju na seznam serverů. Prakticky všechny coop servery jedou bez HradBy. S ní jedou jen sporadicky se vyskytující non-dedicated coop servery, které si založí nějaká děcka, která ani neví, že HradBu lze vypnout (defaultně je zapnuta), či dokonce, že něco takového vůbec existuje. Já osobně stále tvrdím, že nejlepším anticheatem je bystré oko adminovo. Mimochodem, kolik cheaterů na coop serverech potkáváš? Vždyť v coop módu by mohl podvádět jen naprostý ubožák (i když, pro mě jsou to ubožáci i v jiných módech). Navíc, s aktivní HradBou si u Tebe nezahrají uživatelé Vist a Win7, kteří neznají utilitku VCstarter, nebo ji (jako třeba já) odmítají používat. Aplikace má běžet sama o sobě a ne být spouštěna pod nějakým "emulátorem".
HradBu 206 mám zapnutou řekněme pro takové menší zabezpečení. (pokud z tvého pohledu tvrdíš, že ta poslední nejnovější verze je už méně účinná, asi už je na světě novější verze HradBy, ale nevím o ní...) A jinak tě můžu ujistit, že u nás se nějaký cheater už docela dlóho neukázal. Nepočítam ale ty, kteří se připojí a HradBa je vyhodí nejčastěji za to, že mají jiný Windowsy. A můj server vždy pojede s HradBou! Proč to ještě různým debilům dělat lehčí, když to můžu mít aspoň trochu zabezpečený. Cheatery na jiných serverech nepotkávám, jelikož hraju zasádně na svém herním serveru a dělám moc dobře! Navíc myslím, že svých Administrátorských pravomocí nezneužívám a rozhodně každou mapu nečekám na to, až někdo udělá bordel a já si udělám dobře tím, že ho kicknu nebo zabanuju. Od toho teda rozhodně nezakládám (to jen tak pro info).

A že si u nás (a nejen u nás) nezahrají hráči s jinými Windowsy, tak to je jejich problém. Oni mají možnost si zmińovaný VC Starter stáhnót. Já se nikomu cizímu podřizovat nebudu, tudíž HradBa zůstane zapnutá. A kdo v Coopu podvádí a zjistím to já nebo někdo ze Stálých hráčů, tak má průser a prostě dostane opět kick nebo ban a hotovsson. kdo je linej a nechce si ho stáhnót, fakt jeho problém. Hráčů se připojuje jak kdy relativně hodně, takže nemám důvod nic měnit.

 

Díky autorům za jejich položené otázky a dófám, že odpovědi Vás potěšily!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku