Jsou hozené granáty od Vietnamců na hráče někdy řízené?

21.11.2015 10:29

 

    Už samotný nadpis článku naznačuje, že to musí být jednoznačný nesmysl. Nicméně může si každý hráč být tímto naprosto jistý? No já určitě ne. Dokud jistota nebyla aspoň 99%ní. Někdy má totiž hráč pocit, že rozptyl výbuchů granátů, které žlut'áci hážou je až přílíš rozlehlý. Ale já jsem se přesvědčil i o něčem jiném.

Před už několika týdny jsem si zahrál obyčejný Stream. A stala se taková jedna z nesmyslných chyb, kterých je ve Vietcongu hodně a o kterých bylo opět obsáhle dost napsáno nebo opakovaně jen zmíněno. Někdy jsem totiž měl pocity, že počítačem ovládání Kongové (nazýváni výrazem ''boti'') mají jednu z těch naprogramovaných dovedností hodit hráči na hlavu granát a to na sekundu přesně.

Jistě si mnoho hráčů někdy všimlo, že Kongové nesmyslně a hlavně nefér vůči hráči hodí granát stylem, že se jim místo zbraně najednou objeví v ruce granát a bez odjištění pojistky ho ve vteřině na Vás hodí. Pak už je to jen otázka štěstí a reflexu, pokud si toho hráč všimne a stihne před granátem utéct. Jenže.. ani reflexy a uhnutí z dosahu výbuchu granátu kolikrát nepomůže (''poděkujme'' za to vše vývojářům).

Zatímco hráč musí poctivě vzít granáty, odjistit a to ještě s nimi musí mít zažité dovednosti, aby je hodil pokud možno co nejpřesněji na nepřítele. Já to dělávám tak, že si to tak nějak vypočítám s tím, že ho odjistím a podle toho, jak je Charlie daleko, tak nějakou tu vteřinu počkám a ještě musím granát hodit dle trochu správně odhadovaného úhlu tak, aby minimálně nemohl včas uniknót z dosahu výbuchu.

To u našich nepřátel ve většině případů neplatí. Někdy se stane, že ty granáty nedolétnou až k hráči a vybuchnou ještě v docela dobré vzdálenosti tak, že hráče ani trochu nezraní. Ale to sou spíše výjimky. Někdy je na některých mapách doslova masakr, pokud má hráč blízko kolem sebe více Kongů a všichni začnou vyhazovat všechny granáty, co u sebe mají. To je potom mazec a brutální výbušná salva!

Tolik granátů je schopno pozabíjet klidně i všechny členy týmu, pokud se zrovna v té chvíli nacházejí těsně u sebe. Ale tolik by bylo k rozboru ohledně toho, jak to s granáty bohužel často takto bývá.

Takže: Jsou granáty (pro jistotu píšu slovo někdy) řízené od Vietcongů? Su přesvědčený, že jo. Protože na tom Streamu, kde hráč z říčky na startu vyšlape na souš a utíká po pravé straně kolem té vysoké masivní skály na takovou tu terasu, z které je vidět na rozvodí potoka, tak po levé straně leží kmen (nebo chcete-li, tak velká kláda). A tady se stal ten moment. Měl sem konflikt s pár Vietnamcema a když jeden z nich na mě hodil ve vteřině granát, viděl jsem to moc dobře a chtěl jsem reflexivně uskočit na stranu.

Zatímco by granát měl normálně bóchnót na tom místě, kde sem byl při jeho hození a já co nejrychleji utekl, přeskočil kládu a přitom jsem dófal, že zmizím z dosahu výbuchu granátu, tak mně ten šmejd přistál přímo na hlavě. Říkal jsem si, že to není možný, aby ve vzduchu najednou změnil tu svou obloukovou trajektorii, prostě odbočil a spadl na úplně jiné místo, než byl hozen?! Díky této situaci a mému silnému podezření i přesvědčení jsem nabyl dojmu, že se může stát, že ač se hráč může snažit utéct kam chce, tak i když je to včas a jen tak tak, nepomůže to stejně a dostane granátem do hlavy!

Dokud jsem si tím nebyl jistý, nechtěl jsem to zveřejňovat. Nicméně ted' už ten pocit byl natolik regulérní, že jsem chtěl o tom napsat článek. Tak to by teda byla informace o tom, že Vietnamci mají granáty řízené. Asi podle toho, jak se zrovna vyspí, jak jsou ve formě a jak mají připravený svůj arzenál. I když vlastně - oni jsou ti žlut'áci ve formě tak nějak neustále pořád, že?