Konec GameSpy v rozhovoru okomentoval Michal-CZ

27.08.2014 19:36

 

    A je tu další rozhovor. Není tomu tak dávno, co Michal-CZ zaslal dodatečně odpovědi na otázky na téma o Kampani jednoho hráče a část Hry Více hráčů. Nyní má opět v pořadí slovo a to tentokrát v rozhovoru o koncu GameSpy, ke kterému chtěl napsat několik slov. Konec tohoto poskytovatele mrzí jistě drtivou většinu z nás. A Michala nevyjímaje, jak je možné se dočíst v našem rozhovoru, na který Vás zveme k jeho počtení!

 

 

Opět na úvod ta otázka, kterou asi už naši čtenáři přeskakují, ale přesto: GameSpy je už vypnutý. Co na to říkáš ty, zaskočilo tě to oznámení, že mají jeho služby být ukončeny?
Je velice smutné, že něco, co zde bylo tak dlouho už není a nikdy nebude. Ale každý věděl, že jednoho dne tento okamžik přijde. Mě osobně to velice zaskočilo a nevěděl jsem vůbec co mám dělat. Nakonec mě potěšilo, když jsem na našem webu našel alternativní řešení v podobě Q trackeru. Doufám, že na tento způsob hraní online přejde co nejvíce hráčů, kteří nemohou hrát.

 

První zmíněné termíny (tj. 31.5. a pak 30.6.) se nevyplnily, jak uváděl mylně informační dedicated server v seznamu serverů GAMESPY SHUTDOWN a například i web vietcong1.cz. Co sis o tom myslel, zmátlo tě to ještě víc?
O tom, že GAMESPY má skončit jsem vůbec nevěděl až do chvíle, kdy jsem nemohl hrát a tím více jsem byl překvapený tím, co se stalo.

 

Při hře si přes chat docela v emocích projevil velkou nespokojenost, že GameSpy skončí a posléze se i tvá klidnější poznámka objevila v Knize návštěv. Opravdu tě ten konec tak rozčílil? (Pozn. pro čtenáře: Kniha návštěv byla od příspěvků pročištěna pro menší zatížení webu)
Musím říct, že jsem byl velice rozčilený, protože to byla doslova kudla do zad! Spoustě lidí včetně mně to znemožnilo hraní, ale to nejhorší bylo to, že někteří hráči hledání řešení vzdali a tím pádem značně ubylo hráčů na serverech. Měli včas najít nějaké řešení a neničit herní komunitu, která je i po těch letech stále velká.

 

I tebe se zeptám na uvítanou a žádoucí alternativu řešení - na Q tracker. Si spokojen s tím, že stačí jen málo práce k tomu, aby se mohlo hrát dál, kdo se Vietcongu nechce zbavit?
Ano, za toto řešení jsme velice vděčný. Na webu bylo zřetelně popsáno, jak postupovat a co dělat. Nakonec byl tento problém brzy vyřešen, za což velice děkuji. Doufám, že to pomůže i dalším hráčům, kteří hledají řešení vzniklého problému.

 

O nedodělaném prográmku Vietcong Community Hub od rakouského programátora Brchiho si jistě slyšel. Máš na tuto aplikaci nějaký svůj názor?
Myslím, že by to mohlo být dobré, ale uvidíme jak to vše dopadne. Co jsem četl na internetu, tak znělo to dobře.

 

Zkusil bys porovnat, co si myslíš, že je podle tebe lepší? Instalovat tento prográmek a získat tak pár novinek, které měl hráčům poskytnót nebo jednoduše editovat hosts soubor pro Q tracker a prostě hrát dál?
Novinky jsou jistě vždy perfektní a určitě by to mělo své výhody. Já jsem spokojený s Q trackerem, protože je hra opět hratelná a nějaké detaily moc neřeším. Hlavní věcí je, že hraní online je stále možné.

 

Myslíš si, že tento razantní konec by měl aspoň částečně zredukovat ''hráče'', kteří otravují ostatní svým chováním nebo činnostmi, kterými kazí hru?
Doufám, že ano a mám pocit, že se to povedlo. Protože jsem dlouho na nějakého blbce nenarazil. Ale dle mého názoru to velice zredukovalo počet hráčů, kteří běžně hrají, i když se v poslední době k mému překvapení objevuje více lidí online, což je určitě dobrá zpráva.

 

Jak dlóho podle tebe se ještě bude Vietcong aktivně hrát? Přece jen ten úbytek hráčů je docela citelný a né každý v něm hodlá pokračovat nebo se k Vietcongu vrátí.
Dle mého názoru ještě dalších 10 let jistě vydrží. V současné době je spíše větší problém zprovoznit tuto hru na nových počítačích, ale např. WIN 8 běží úplně bez potíží. Každý, kdo má tuto hru rád a neví, jak hrát online jistě hledá cestu, jak tento problém vyřešit. K mé radosti se počet hráčů zvyšuje, tak uvidíme. Pokud mohu mluvit za sebe, tak já osobně budu tuto hru hrát, dokud mi to technika dovolí.

 

Poslední otázka: Ty sám budeš dál hrát Vietcong, zejména s naší komunitou, jak to čas dovolí?
Pokud bude čas, tak určitě budu hrát s naším týmem. Nové hry jsou sice fajn, ale VC má něco, co jiné hry prostě nemají. Nevím, zda je to dabing nebo prostředí či to, že 11 let je dlouhá doba a hra mi prostě přirostla k srdci. Na tuhle hru se prostě nedá zapomenout. Když si vzpomenu, kolik času jsem u ní strávil i kolik veselých okamžiků jsem s ní zažil.

 

    Díky za zodpovězení otázek! Hodně štěstí při hře a snad se brzo uvidíme na serveru!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku