Kristýnka v rozhovoru: Defort je komický a má fajn hlášky, říká

27.05.2015 20:46

 

    Jedna z mála hráček, které si ještě dodnes zahrajou Vietcong, byla pozvána k rozhovoru. Sóhlasila s ním, udělala si na něj čas a zodpověděla na několik otázek. Řeč je o Angelkrist (Love Ai) . Někteří hráči, co Vietcong hrají již nějaký ten rok, ju mohou znát i pod starším nickem CzKristynkavonSolopysk. Ale zkráceně jí klidně můžeme říkat Kristýnko.

Omlóvám se jí dopředu, jestli jsem ten dřívější nick nenapsal správně. Ale našel jsem ho na stránkách Solopysků a tak jsem vycházel z toho, že tato forma přezdívky bude nejspíš přesný originál. No, tak snad je to v pořádku. Kristýnku, která se s náma stýká, můžeme označit za jednu ze Sluníček v naší oblíbené hře. Už jenom proto, že je to milá mladá dáma a když se s ní dáte do chatování ve hře, hned to sami poznáte.

Není moc ženských, které by hrály PC hry a kór po internetu. Ale naše milá kamarádka Kristýnka patří mezi tu hrstku, kterou to baví. Když má člověk štěstí, může ju potkat na herním serveru a dobře si s ní zahrát. Zkraje můžeme prozradit, že nepatří rozhodně mezi ty hráče (potažmo hráčky), kteří si hru zahrají a zase přesedlají na jinou novější. Ne ne, hraje Vietcong už nějaký ten rok. A kolik let to vlastně je, jaké má ráda zbraně a tak dále? To si můžete přečíst v několika následujících řádcích v rozhovoru. Přejeme zajímavé a příjemné počtení!

 

 

Ahoj. Vítám tě u našeho rozhovoru. Na úvod bych se tě chtěl zeptat, jak si k Vietcongu přišla, v kterém roce a jak ho už dlóho vlastně hraješ (byt' třeba i s přestávkama) ?
Ahoj, taky tě zdravím. Hru Vietcong jsem poprvé viděla u svého staršího bratra Petra, to bylo myslím že v roce 2005. Takže to bude letos asi 10 let co VC hraji. :-)

 

Není moc ženských, které by hrály akční hry po netu. Ty patříš mezi ty výjimky. Čím tě Vietcong vlastně nadchnul? A máš kamarádky, které ho dodnes hrají nebo dřív hrávaly?
Máš pravdu, nikdy nehrálo moc holek. Ale během těch let, co jsem aktivně hrála, tak jsem potkala plno skvělých hráček a pár jich bylo a stále je ještě aktivních. Se mnou občas hrají dvě kolegyně a kamarádky zároveň. Znám se s nima z práce a z fakulty.

 

Absolvovala si už někdy podobný rozhovor v oblasti PC hry, konkrétně kolem našeho Vietconga? Oslovil tě třeba někdy redaktor nějaké VC Fan stránky nebo obyčejné komunity, klanu a tak podobně?
Nikdo mě doposud neoslovil, co se týče nějakého rozhovoru. Ty jsi úplně první. Je to pro mě tak trochu pocta a vážím si toho. :-)

 

Vím o tobě, že ráda hraješ různé herní módy. Konkrétně jaké to tedy jsou a který z nich je tvůj tak jako ze všech nejoblíbenější?
Hraji víc módů (CTF, DM), ale nejvíc poslední roky určitě COOP mód.

 

Jaká je tvoje oblíbená zbraň?
Nejoblíbenější zbraň? Aha, tak to asi bude PPS-43, AK-47 u VC a M16, M14 u US.

 

Tvoje nejoblíbenější postavou je zřejmě P.J. Defort, za kterého po netu hraješ. Proč sis vybrala jeho?
Deforta jsem si asi vybrala pro jeho vzhled. Je komický a má fajn hlášky. ;-)

 

A když už jsme u té oblíbenosti, tak kterou(é) mapu(y) máš nejraději?
Nejoblíbenější mapa asi pro mě neexistuje, ale abych nějakou zde napsala, tak z Coop map mám ráda klasiku Ambush a Bridge. Samozřejmě jich je mnohem více, ale bylo by to zde na dlouhý seznam.

 

Používáš taky granáty? Sou totiž hráči, kteří si s nimi moc ''netykají''.
Moc nepoužívám granáty, neumím to s nima. Raději se chopím pušky! :-D

 

Prozradila bys hráčům Vietconga, návštěvníkům a čtenářům našeho webu, jestli existuje pro tebe mapa, která tě naopak nějak nenadchla a proč by sis ju už víckrát nezahrála? Popřípadě jestli jich je i více...?
Pro mě neexistuje špatná mapa. Záleží, jak jsou mapy náročné na moje PC, to pak občas pocítím při hraní, že se mi seká hra. Tohle je asi pro mě neoblíbené (tzv. sekání hry).

 

Stýkáš se během svého působení ve Vietcongu dodnes s některýma komunitama nebo klanama anebo je to čistě o náhodě, na který server se připojíš?
Poslední rok je to spíš o náhodě. Kde jsou lidi, tak tam zajdu. Nebo naopak někam se jako první připojím a čekám, jestli se někdo přidá.

 

Jaký seš typ hráčky? Komunikuješ se spoluhráčama hodně nebo se spíše více sóstředíš na hru a odpovídáš ostatním spíše z donucení?
Soustředím se hlavně na hru, ale komunikace je samozřejmě taky fajn a proto když hraji s děvčaty někde Coop, jsme na našem vlastním soukromém TS-ku (TeamSpeak 3).

 

Stalo se ti už někdy, že by tě nějaký hráč při hře hodně naštval, protože ju kazil nebo nadával ostatním? Seš v takovéhle situaci konfliktní nebo se opravdu věnuješ hře a provokatérů si nevšímáš?
Jistě se našli hráči co mě fakt naštvali, tak potom si odnesli samozřejmě následky, pokud jsem byla adminkou. Bud'to kvůli chování k jiným hráčům, nebo kvůli cheatům, když se to na 100 procent potvrdilo.

 

Nicméně nevšimnót si nelze cheaterů. Jaký na ně máš svůj osobní názor? A byla si svědkem někdy situace, kdy někdo podváděl ''ve velkém''?
Občas bylo vidět u nějakých hráčů, že nehrajou fér hru. A někdy to byla skupina cheaterů na serverech. A tímto postupně odradili vždy poctivé lidi a raději odcházeli hrát jinam.

 

Zkóšela sis sama pro vlastní pobavení a požitek nějaký ten cheat zkusit?
Nezkusila jsem cheaty nikdy. Ani v jiných hrách, co jsem v minulosti hrála.

 

Viděla si náš Krátký Vietcong Film? Zaujal tě? A co takhle Sestříhané hlášky ze hry zde na webu? Jakou bys i na ně měla odezvu? A neboj se odpovědět i negativně, pokud budeš mít důvod.
Film jsem už viděla a povedl se vám. Pokud uděláte pokračování, určitě se na další díl těším. :-) A hlášky ze hry jsem ještě neviděla, tak nemohu ještě k tomu něco napsat.

 

Jak si přišla k téhle své přezdívce Angelkrist(Love Ai)? Co vlastně znamená to v té závorce?
Ke své přezdívce jsem přišla vlastně dávno, od mala mi rodiče říkali Kiki Andílku. :-) A v závorce mám napsáno Love Ai, to má pro mě velký význam. Je to opatrně zkrácený nick osobní lásky (mého přítele).

 

Myslíš si, že se dá Vietcong zařadit mezi ty nejpopulárnější hry na světě, zvláště pro nás Čechy, protože od nás pochází?
Určitě hra patří mezi historicky nejlepší PC games, o tom není pochyb. A v Česku to byla od samého počátku nejvíce hraná akční hra, aspoň prvních pár let.

 

Bývala si členkou tehdy známého klanu Solopysk. Měli i své stálé dedicated servery. Jak dlóho si tam působila a jaké módy jste hrávali?
K Solopyskům jsem přišla v roce 2006 a klan stále funguje, akorát ostatní členové hrajou i jiné hry. Ale stále ještě funguje server =B=Solopysk.

 

V loňském roce Gamespy ukončil svou online podporu některých (starších) her. Tato věc zasáhla i Vietcong. Jak si to vyřešila po svém? Sáhla si taky po Q trackeru, který poskytuje alternativní možnost dál online hrát? A samotnému koncu Gamespy co říkáš?
Je velká škoda, že Gamespy skončilo - to je samozřejmý. Ale na druhou stranu jsem si věděla rady ihned, Qtracker jsem používala stále jako alternativu ke Gamespy (když nefungovaly servery).

 

Konec Gamespy se bohužel podepsal i s účastí mnoha hráčů. Je z tvého pohledu hodně citelně poznat, že mnoho serverů zeje spíše prázdnotou a počet aktuálně hrajících hráčů je jak na hópačce a příliš mnoho jich už není?
Určitě je to znát na počtech hráčů. Tímto si prostě vyhledám servery, kde jsou lidi a hrajem jako za starých let, když bylo on-line i několik stovek lidí ve hře Vietcong.

 

Co říkáš na český dabing? Který hlas se ti nejvíc líbí? A co postava, je ti nějaká jakožto ženské sympatická a která se ti nelíbí?
Všechny hlasy postav ve hře jsou pěkné a každá postava (osobnost) má svůj charakter. Vysloveně nemám oblíbenou určitou postavu, spíš se mi jako celek hra líbí. Asi tak no. :-)

 

Jak často ty sama v sóčasné době hraješ Vietcong? A jsou nějací hráči, se kterýma si ráda zahraješ?
V poslední době (pár měsíců dozadu) hraji méně. Nejvíc se ted' zaměřuji na studium a složení zkoušek na fakultě v Praze. Plus do toho mám povolání, takže jsem nanejvýš maximálně zatížená. A jak jsem uvedla na začátku rozhovoru: Hrají se mnou občas děvčata, ale to už víte přeci. A samozřejmě nesmím zapomenout na Elit'áky, to bych si udělala ostudu u vás. :-) K vám na server vždy ráda zavítám.

 

Poslední otázka: Jak dlóho ho ještě plánuješ hrát? Hraješ semtam i nějakou jinou hru, které tato legenda konkurovat nemůže, co se týče třeba po grafické stránce? A je pro tebe VC srdcovka?
Hru vždy budu mít ráda a je to jak říkáš: Prostě srdeční záležitost. Uvidíme, jak dlouho ji lidé budou hrát. Čím déle hra vydrží a čím víc lidí ji budou hrát, tím lépe přeci. :-)

 

    S pozdravem Kristýnka :-)

 

    Díky za tvůj čas a ochotu, který si otázkám věnovala! Hodně štěstí do studií, v osobním životě, at' tě Vietcong nadále baví a potkáváš v něm samé fajn lidi!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku