Kuriozita: Hodiny s kukačkami v misi Havárie v džungli

30.11.2013 17:33

 

    Ve Vietcongu se hráč může setkat s kuriózními, legračními a zajímavými situacemi nebo i úkazy. Ale né všechny jsou všude dostatečně viditelné nebo se dají snadno na mapách (lépe napsáno v misích Kampaně jednoho hráče) najít. Jednou z takových kuriozit díky upozornění našeho Čestného hosta [AT]Petera Shannona_CZ jsou obyčejné hodiny s kukačkami umístěné na stromě v misi Havárie v džungli . To by byla jedna zajímavost a možná mnozí z Vás o těchto hodinách ví.

No nicméně druhá zajímavost je ta, že kdo z nás věděl i o tom, že hodiny ukazují systémový-reálný čas? To znamená žádný zásadně ranní čas, kdy americké jednotky provádí vzdušnou ofenzívu ve stíhacích letounech a Úháčkách na známý kopec Po Tlong Karai. Hned zkraje videosekvence o tomto útoku ukazuje v titulkách vlevo dole čas 6:00. Kdo by ale čekal, že čas ve hře bude po několika minutách, kdy je mezitím v džungli eliminován nepřítel, řekněme plus - mínut o půl hodiny na hodinách ukazovat později (podle toho, jak moc se zdržíte a mezitím bude čas plynout), asi se bude hodně divit. Asi tak jako já, páč sem o hodinách věděl dávno.

Ale nikdy sem si nevšiml toho detailu, že v hodinách se protáčí čas, který ukazuje lišta dole s nabídkou START na Vašem PC. Opravdu to tak je. Pokud by někdo měl pochybosti nebo byl zvědavý, tak zde pod článkem je odkaz na Fotogalerii , kde je možné se na tyto hodiny podívat. Dále pak sami si můžete vyzkóšet ten reálný čas. Hodiny najdete na stromě v misi Havárie v džungli blízko kmene stromu, který visí po posledním kontaktu se severovietnamskými vojáky asi metr a půl nad zemí napříč cestou, která vede ke kopcu.

Jako alternativní nápověda, jak hodiny u cesty najít by mohla poslóžit poslední automaticky uložená pozice při opětovném pokusu spojit se s Pěstí Bravo. Takto zhruba je možné navést zvědavce, kteří by se rádi sami podívali, pokud o hodinách doposud neměli žádné ponětí. Lépe se to přes písmenka vysvětlit nedá (nebo aspoň nejsu schopen to lépe popsat a vypisovat tady ve článku dlóhé řádky se mi nechce). Ale každopádně je to u toho znova zmíněného kmenu - značně našikmělého stromu, který je vyrostlý až do hustých keřů po levé straně cesty.

A kdo si příležitostně počká, bude svědkem odbití celé aktuálně uplynulé hodiny a uvidí vytexturovanou dřevěnou kukačku, která hlásí celou hodinu klasickým ,,Ku-ku, ku-ku, ku-ku...'' Nyní si můžete tedy hodiny prohlédnót pod uvedeným odkazem a taky si to vyzkóšet osobně sami. Pokud nemáte poslední uloženou pozici ve své databázi Vietcongu (ve složce pod jménem saves uložené soubory), zapněte si normálně cheat nesmrtelnost, Vietcongy vyvražděte, at' se bez zdržování a v klidu si můžete hodiny prohlédnót.

A obrázek s těmito hodinami je ve Fotogalerii přidán nastálo.

 

Odkaz:

Fotogalerie - Havárie v džungli - hodiny s kukačkou