Kuriozita s nešikovným VietCongem

03.09.2015 20:55

 

    Každý z hráčů se už jistě setkal ve hře s kuriozitami. At' je to třeba klasika v podobě částečně propadajících se těl skrze balvany, padlých kmenů stromů a dalších objektů. Za vinu tohle má samotný použitý Engine ve hře. Podobně jako je tomu u nesmyslného střílení Vietnamců skrz husté keře přímo do hlavy hráče, zatímco samotný ''plejer'' nepřítele pochopitelně nevidí nebo nezahlédne.

Tato záležitost s keříkama je ale zmíněná vícekrát již v předešlých článcích a o ně nyní nejde. Ke zvláštním jevům (abychom neopakovali stále slovo kuriozity) patří i situace, které se stanou bud' v pár vteřinách nebo doslova a do písmene ve zlomku sekundy. Zhruba ve stejném časovém úseku se mi povedlo zachytit nešikovnost vietnamského vojáka v NVA uniformě na mapě HamburgerHill . (Ano, mnozí Elit'áci a známí hráči vědí, že je to moje oblíbená mapa a proto si občas dám sólo bitvu proti Vietnamcům s optickou M14kou s tím, že se snad připojí další hráči a já se tak přepnu na klasického medika z kampaně a normálně si zahrajeme Coop).

Ještě dříve, než popíšu celý moment překvapení s tím uniformovaným žlut'ákem, bych rád připomněl dva případy překvapení, které se v některých Coopových mapách vyskytují. První případ, pokud je na serveru povoleno zobrazování informace o zabití nepřítele se občas objeví hláška '' VC killed himself '' . Nějakým záhadným způsobem se Vietnamci zabijou sami. Pravděpodobně by se mohlo jednat o nešikovnost a pád z vysoké výšky a následné zabití. Ale pozor, naproti tomu to tak zřejmě není! Hráč se totiž běžně může setkat s tím, že Kong, který skočí z velké výšky přímo hráči před oči, se mu většinou nic nestane a ještě Vás zabije! Neskutečná chyba ve hře!

V mapách, kde Kongové velmi rádi házejí granáty (jako je právě HamburgerHill, Stream, ThreeCanyons atd.) se občas může objevit hláška VC killed by VC - TÝMOVÝ VRAH! Co se vlastně stalo? Právě jeden Vietnamec zabil svého spolubojovníka. Nejde o nic jiného, než o chybu v uměle vytvořené inteligenci. Nicméně tato situace nastává opravdu zřídka, ačkoliv v hráči vyvolá spíš smích, protože není to běžné, aby se takto Vietnamci vyřídili sami navzájem.

Nějakým způsobem zkrátka jeden Kong zabije svého. Možná jeden z nich se utrhne z davu směrem k americkým vojákům a vzdálí se až příliš moc od svých spolubojovníků. No a Vietcongové mají ve zvyku vyházet klidně všechny granáty co mají u sebe, je-li to možné. A pokud je hází třeba tři a více vietnamských vojáků, tak to je potom skutečný masakr! Takže se skutečně může objevit tato červená hláška, která je spíše jak se říká raritou. Obyčejně sou to většinou Američané (živí hráči), kteří nechtěně z nešikovnosti, neschopnosti, provokace nebo úmyslu způsobí zobrazení červeného textu o týmovém zabití.

A nyní už zpět k hlavnímu předmětu tématu tohoto článku. Na ''Hambáču'' se tedy stalo něco, co sem nikdy dříve neviděl. Velmi blízko u zákopu a prvního spadlého vrtulníku, kde čekají v kampani dva vojáci z Pěsti Bravo, se Vietnamec zabil před mýma očima sám granátem! Vše se seběhlo ve velké rychlosti, takže pokud bych měl popsat stručně, jak se to celé stalo, bylo by to asi takto:

Byl jsem blízko prvního malinko zatopeného kráteru, který je vlastně u zákopu vedle dvou shnilých kmenů. Vlastně tato díra leží mezi dvěma zákopy, ale to je vcelku jedno. Přiblížil jsem se k uniformovanému Vietnamcovi, abych se ho zbavil. Zničehonic chtěl hodit granát (pozn.: Vietnamci jsou někdy tak neskutečně pitomí, že hodí na člověka granát, když je od něj i 1,5 m...) Ale tento Kong ze vzdálenosti asi 6 metrů ode mě chtěl hodit granát a udělal to tak zvláštně, že se granát odrazil od ležícího kmene zpátky k němu a zabil ho. Granát přitom neletěl směrem ke mně, ale bokem. A to vše se stalo během již zmíněného zlomku sekundy. Opravdu velká rychlovka!

Člověk by s tímhle vůbec nepočítal. Spíše by očekával, že mu granát (který háže ještě dokonce bez odjištění) přistane na hlavě nebo dostane headshot. Následovala tedy hláška VC killed himself. Bohužel nemám logicky žádný důkaz, jelikož celá tato neobvyklá situace proběhla nečekaně a hlavně jak sem už napsal i rychle. Žádný obrázek, prostě nic.

Pokud bych se na závěr ale ještě vrátil ke třetímu odstavcu článku, tak pak by toto informační hlášení o sebezabití dávalo smysl. Kong se nějakou zvláštní nešikovností zabije sám granátem, když se od něčeho k němu odrazí zpátky. Popřípadě jestli ho zabije i nějaká past v uživatelské Coop mapě a tento moment je taky vyhodnocen jako sebezabití a zapíše se to do hlášení? Těžko říct. Například na většině Teamrespawnových serverech probíhá hra bez zobrazování zpráv o zabití, takže tam to ani nelze zaregistrovat. Nicméně určitě se čím dál víc vylučuje ta možnost, že by se Kongové zabili sami skokem ze skály, když i takoví největší drsňáci jako jsou VietCongové s těžkýma kulometama Děgtarjev Vám skočí klidně na hlavu, ještě Vás při tom zabijou a jim samotným se nic nestane? No pěkný nesmysl!