Kuriozita v Kampani z tunelů - mise Tunelová krysa

23.05.2015 20:09

 

    Ve Vietcongu lze narazit na spóstu kuriozit, což už z mnoha předešlých článků víme. Nicméně mezi nimi existuje i jedna taková, která se nachází nedaleko začátku části mise jménem Tunelová krysa ( Pozor! Neplést si s Podzemním městem, které následuje po krátkém džunglovitém úseku ''Údolíčko'' ! ) .

Hráč začíná misi o patro níž, kdy Steve Hawkins seskočí z vyšší úrovně tunelů. Pronese dvě věty: ,,Zatracený tunely. Jak se sakra dostanu zpátky?'' Poté se hned hra uloží. Nejideálnější je, pokud si člověk tuto misi načte v MENU z položky Jednotlivé mise a jako pistoli si navolí hlučný Revolver .38 . Když začnete postupovat tunelem kupředu, po několik metrech Hawkins řekne ,,Z těhle úzkejch tunelů mě fakt brzy jebne'' nebo ,,Proč se krucifix namáhali s kopáním tak zatraceně dlouhejch tunelů?''

No a pokud se po vyřknutí těchto hlášek zastavíte, začne vygenerovaně hlavní hrdina hry říkat: ,,Tady na tomhle místě už jsem jednou byl.; Tady už jsem určitě byl.; Tady jsem už sakra byl! ; Mám pocit, že jdu blbým směrem...'' Pak postupujete dále, když o dalších několik metrů dál narazíte po levé straně na vykopanou místnost a přijde hláška ,,Ááá, copak to tady je? ... Prázdný...'' Ale nemusíte tam vůbec lézt a zdržovat se tak komunikací s rádiem.

Když půjdete totiž dál, budete se blížit k dalším dvěma malým místnostem a v pravé jsou bedny. Dokonce i jedna z nich v sobě skrývá americké granáty M-26. Hawkins něco uslyší a ve vteřině řekne ,,Doprdele. Někdo je blízko.'' a pak se v povzdálí ozve vietnamský hlas a zvuk posunutí nějaké truhly. A nyní pozor! Normálně by hráč opatrně postupoval dál a dostal se k těmto místnostem, kde je přes cestu nastražená past - natažená struna od granátu vloženého v plechovce (klasická past, na kterou lze narazit venku).

Hráč by se natočil na past a při zobrazení interakčního textu by drát zneškodnil. Pak by si člověk mohl vzít s sebou i pro posílení úplně nové americké granáty ze zmíněné bedny. Ale pokud hned po hlášce ,,Doprdele. Někdo je blízko.'' vystřelíte pár ran z Revolveru, tak granát v plechovce vybuchne a Seržant První třídy Steve R. Hawkins pronese tichou hlášku ,,Nažer se olova, svině''. V místnosti si totiž předtím povídají 2 Kongové a pravděpodobně jeden z nich leknutím po výstřelu z pistole zavadí o drát, který odjistí granát a oba Vietnamce zabije.

To ale není vše. Poté, co dojdete na místo výbuchu k místnostem vykopaných napravo, měli byste na zemi vidět jen památky po obou žlut'ácích a sice jejich Revolvery Třicetosmičky. A samotná těla tam v tunelu neleží. Až po několika mnoha metrech projitím tunelu a po pár zatáčkách byste s vysokou pravděpodobností měli narazit na jedno z těl mrtvých dvou Vietnamců. A další a snad největší kuriozita je, že mrtvé tělo nejde rozkuchat a ani ho prohledat (většinou mívají často Kongové v tunelech u sebe aspoň obvazy) , protože se tam zobrazuje nehmotně.

A když to tedy stručně zrekapitulujeme: Procházíte tunelem, blížíte se ke dvou místnostem (asi sou to takové malé muniční sklady), uslyšíte Vietnamce krátce promluvit, vystřelíte ze své pistole, granát vybuchne a oba Charlíky zabije. Ale místo toho, aby mrtvoly zůstaly ležet odmrštěné jen pár metrů od místa, kde byla past umístěná, tak zůstanou po nich jen bóchačky, jedno z těl většinou zmizí úplně a druhé lze najít relativně o dost dále v tunelu. Je to spíše ale taková chyba.

Je totiž nesmyslné, aby se jedna mrtvola jen tak vypařila a druhá se proletěla takto daleko. Zkrátka je to jen jedna velká kuriozita, i když na druhou stranu hodně zvláštní. Nicméně která kuriozita není zvláštní nebo aspoň přinejmenším zajímavá?