Kuriozita z mapy TMG-BigRiver_part1_v1

13.08.2017 12:56

 

    Tak tohle mi nedalo, abych tuhle záhadu nezveřejnil. Hráli jsme takhle chvilku ještě s Elit'ákem DanyBoyemCZ mapu TMG-BigRiver_part1_v1 a stala se nám taková věc, jako tomu bylo už v Kampani při misi ''Velký bahenní úklid''. Tenkrát, jestli si to dobře ještě pamatuju, jsem prolítnul bránicí zónou blízko přistávací zóny pro Úháčka a došel k dalšímu většímu ostrůvku, kde se nacházeli další žlut'áci.

Pravda je taková, že jsem dělal prostě pokusy, co se co stane a taky se stalo. Respektive se nestalo, aby mě jeden z Vietcongů u kraje ostrůvku chtěl zastřelit. A kupodivu po něm nešli ani vojáci z Hawkinsovy jednotky a ani krvelačný kapitán Rosenfield. Hmmm, docela zvláštní bug. Poté, co člověk toho Vietnamce píchl lehce jako takový pokus nožem, pak teprve se probral a začal po postavě Hawkinse střílet a vojáci z jednotky byli stále duchem nepřítomni, nijak nereagovali a nezlikvidovali ho (včetně krvežíznivého CJ Hornstera).

Dost možná škoda, že jsme ho s Danym taktéž jako pokus lehce nezranili. Až když už je pozdě, tak by mě zajímalo, jestli by se tenhle zabugovaný Vietnamec taky probral a šel by po nás obou. Celá tato kuriozita se sešla tak, že jsme s Danym hráli tuto mapu a pročistili ju celou až do konce, kde bývá kolize a nelze se dostat do řeky a v ní na místě trčí lod'ka, z jejíž motorku se černě kouří.

A za touhle lodičkou je břeh a povětšinou tam sedí odstřelovač s SVD Dragunovem. Ten byl tedy sejmut a stále se neobjevovala známá hláška ukončující kolo US ARMY VÍTĚZÍ. To nám bylo divné a byly jasné 2 možnosti: Bud' byla mapa už celá vyčištěna, ale stala se chyba, jako se stává někdy i u mapy SerpentUST2S a nebo byl záhadně někde nějaký Vietcong zapomenut. A to si vezměme, že tato mapa je taková, řekněme tomu ''hadovka'', kde se prostě jde stále kupředu a prostě se čistí oblast od nepřítele.

No nicméně nám nic jiného nezbylo, než se podívat, kde je ten poslední žlut'ák. DanyBoyCZ z konzole zjistil, že chybí ještě jeden, takže první možnost chybně neukončené mapy se mohla vylóčit. Šli jsme tedy opačným směrem jakoby zpátky na startu. Sem tam jsme stříleli do vzduchu, abychom toho posledního šmejda vystrašili a on se nám výstřelama ozval. Přešli jsme lávku u osady, která se u řeky Khe Bana nachází a pár desítek metrů za ní ho DanyBoyCZ našel klečícího u klády a to byl Kong ještě obličejem natočený k ní.

Byl jsem upozorněn na to, at' nestřílím, že ho už našel a v prvních sekundách mi bylo jasný, že ten Vietnamec nereaguju. Že prostě nestřílí. A to jsem ho ještě měl pod horizontem, ale tušení tam už bylo. Neskutečně hluchý Vietcong. To se mi snad ještě v Coopu nestalo. Nereagoval vůbec ani poté, když se mu člověk vnutil před ten jeho žlutý xicht. Říkal jsem si, že to snad ani není možný. Ale je. A důkazem toho je i fotka ve Fotogalerii kuriozit.

 

Odkaz: Fotogalerie kuriozit - DanyBoyCZ a Vietcong