Kuriozita z mise Noční hlídka ve Fist Alphě

16.02.2016 21:17

 

    Již dříve jsem se ze zvědavosti nebo z pokusů ''o něco'' št'óral snad v úplně všech misích z kampaní, které má jak Vietcong 1, tak i datadisk Fist Alpha, ale také i Red Dawn . Napsal jsem o tom už i mnoho opakovaných frází, že tahle legendární hra na bázi těch pokusů už člověka nemůže nic překvapit. Že zkrátka hru zná od začátku do konce a zná i všechna její tajemství. A stejně pak časem zjistí, že se mýlil.

Jak už je o mně známý, tak semtam si spustím nějakou tu misi a dělám doslova a do písmene blbosti a dělám je i několikrát znova a znova, což možná mnozí asi nepochopí, PROČ to dělám, nicméně to nevadí. Ale na druhou stranu tím, že provozuju různé zajímavosti a pokusy, se pak stanou překvapivými objevy. A jednou z nich je mise z Fist Alphy - Noční hlídka .

Kdo tuhle misi zná, tak by si nejspíš řekl, že co by se v ní dalo kuriózního najít a jestli je tohle vůbec skutečně mise? Vždyt' se v ní nic podstatného neděje. Jo, to opravdu neděje. Jen jdete se stopařem Nguyenem za Kpt. Rosenfieldem do TOC a pak vystřídat na stráži Hornstera. To celé pak zakončuje krátký dialog v bunkru na stráži mezi Dougem a Nguyenem.

No a ted' trošku víc k věci: Na heliportu kolem cesty, kam jde hráč s Nguyenem za kapitánem, sedí Crocker s kytarou a Bronson ve stoje hraje na malý dechový nástroj. A tady se dá objevit ta kuriozita, o které jsem sice už pár let nazpátek věděl, ale neměl sem ju prostudovanou až tak dobře. Tady stačí vzít nůž a letmo kolem nohy nebo ruky Joea píchnót. Ve většině případů se objeví hláška ''Mise byla neúspěšná'', ale někdy to hru neukončí a co se rázem potom stane? Joe Vám vynadá a okamžitě i s Bronsonem vytasí Colty a začnou do Vás střílet!

Mimochodem, pochopitelně na různé objevování těchto kuriozit je potřeba mít zapnutou nesmrtelnost, aby člověk vůbec mohl většinu věcí vyzkómat v klidu. Ve chvíli, kdy do Vás oba začnou tedy pálit, se přiřítí na Vás i Nguyen a začne pálit ze svého Remingtona 870. A aby toho nebylo málo, tak ostatní LLDB a CIDG vojáci se z celého tábora k Vám seběhnou a většina jenom míří. A k tomu se přidá i kapitán, který vyběhne z TOC a rovněž jako Crocker a Bronson začne po Vás zuřivě střílet.

No popravdě to obvyklé není, aby vlastní vojáci stříleli do svého seržanta. Jenže to celé není všechno. Jen tak ze zajímavosti jsem zmáčknul klávesu ''X'' na příkazy a objevila se mi tabulka: Stát, Za mnou, Rozptylte se a Agresivní/Tichý mód. No a když jsem jednu z možností zvolil, tak už jsem možná i pochopil, proč po píchnutí do vlastního mě chce celý tábor sejmót. Z Douga se totiž stane Vietcong! Ale né tak úplně, hlavně né svým vzhledem, že by se proměnil ve žlut'áka.

Jenom se změní jeho hlas z dabéra Lud'ka Čtvrtlíka na vietnamský a miniatura pozice vojáka (vlevo dole u stavu zdraví), jestli stojí, klečí nebo leží, se z americké mini postavy najednou promění ve vietnamského černopyžamáka! A kam se hnete, tam za Vámi celý tábor půjde a budou Vás ostatní otravovat. Teda... skoro celý tábor. Mezitím, co se Doug promění v nepřítele tábora, tak v nedodělaném sektoru, kde stojí na stráži Hornster, zmizí zátaras a člověk má tu možnost přijít až k němu. Ale nedoporučoval bych to.

Hornster je totiž rázem proti Vám taky a pokud se mu dostanete do trajektorie střelby, začne jako největší drsňák po Vás vzteky ze své M60tky vestoje a od boku zběsile střílet a přitom se mírně pootáčí neustále do prava, jak ta známá americká ''sviňovka'' kope! A přitom nešetří ani svými vyhlášenými známými hláškami, které si oblíbilo mnoho a mnoho hráčů.

A co stane pak ještě dalšího? Vlastně už nic, co by za zajímavost stálo. Jen člověk proti sobě poštve celý tábor. Hlavní postavy do Vás střílí, včetně olověného koncertu z Hornsterovy M60tky a šikmoocí spolubojovníci jsou v pohotovosti a nedají Vám pokoj. Celé to však lze zakončit hozeným granátem do davu nebo vytáhnót oblíbenou hračku Výcvikového Seržanta a prostě tam tu jednu výbušnou střelu pustit a všichni jsou na ......

Mimo to nelze z rozestavěného sektoru utéct dál do lesa do pozic, odkud pak ráno organizuje Vietcong ranní přepad Nui Peku, jelikož jen pár metrů před bunkrem jsou neviditelné kolize. Ale co se týče samotné kuriozity, které je věnován celý tento článek, tak můžu tuto skutečnost doložit obrázkem jako důkaz. Najdete ho v níže uvedeném odkazu, který Vás přesměruje na podsekci Fotogalerie kuriozit. Přeju Vám tímto obrázkem zajímavý, netradiční a úsměvný pohled a dojem na tuto kuriozitu!

 

Odkaz:

Noční hlídka - kuriozita z FA - Fotogalerie kuriozit