Kuriozity z kampaně ve Vietcongu 1 - mise Uteč!

15.04.2014 17:46

 

    Jen tak ze srandy sem zkóšel pár pokusů v misi Uteč! , kde hráč vyleze ze zatopených tunelů kopce Po Tlong Karai. Jeden z těch pokusů mě strašně baví dělat dokola, protože se u toho člověk nasměje. A všiml sem si pár kuriozit nebo spíše chyb - tzv. bugů, které usnadňují tento těžký začátek mise projít z vesničky obsazené Vietcongem.

Tak tou první zajímavou kuriozitou je, že pokud máte ve zbytku výstroje granáty (od jednoho ze zabitých Vietnamců v misi Zával u studny, který granáty má u sebe), můžete je z obou východů tunelů hodit na povrch země ke slaměným chatkám. Granát vybóchne a chatka začne hořet a Vietnamci se hodí do pohotovosti. A když se podaří takto rychle zapálit i další nejbližší chatky, máte větší šanci, že z vesničky bez problému vyjdete. Jak? Stačí jen chodit sem a tam v podzemí a Vietnamci budou chodit za Vámi, ale na povrchu. Nevlezou za Vámi dolů. Tím začnou chytat na své oblečení plameny hořících chatek, jak kolem nich chodí a v tunelech je pak slyšet jejich sténání bolestí. Až nakonec téměř všichni postupně vychcípají - shoří. A tím se vlastně sníží riziko, že Vás zabijou. Ubyde jich a Vy můžete snadněji utéct pryč. I když pár Kongů, co plameny přežilo nebo se k nim nepřiblížili Vás budou ještě otravovat.

Druhá dost zajímavá věc je, že když člověk vyleze tou levou dírou, kam chodí jeden z hlídkujících vojáků ke studni, tak stačí na něj počkat, až je k hráči zády. Hlavně je potřeba dávat pozor, aby se člověk neprozradil a Kong ho nezahlídl. A jak si Charlík klekne ke studni, tak stačí k němu zezadu příjít a nožem ho prostě kuchnót! V drtivé většině vždycky bolestí zaječí a ti Kongové, co sedí u ohně nebo spí v té chatrči hned u díry ho neuslyší.

Třetí snad největším překvapením, které u mě vyvolávalo úsměvy až smích je, že člověk může dávat příkazy (ačkoliv kolem sebe nemá svůj tým) a když jste blízko ohně, kde sedí Vietnamci a druhý hlídkující voják přesouvající se z místa na místo Vás nespatří, tak můžeme dát Agresivní mód a když Hawkins zařve jen opravdu pár metrů od nich: ,,Palte bez velení!'' nebo ,,Střílejte na všechno, co se hejbe!'' , tak Vietnamci sou v klidu a vůbec na křik nereagují. A to ani ti, co leží v chatkách.

A když sem tohle mačkal vícekrát, tak mi to přišlo v tý chvíli být tak strašně vtipný, jako by to Hawkins říkal Kongům, kteří ho stejně ignorují. A čtvrtá věc, která už mi neprocházela, se týkala baterky. Když ju člověk zapne, tak na to už Charlie reaguje, byt' někdy zpožděně. Chtěl sem se s těmito poznatky podělit s ostatními a zveřejnit to jako zajímavou Novinku.

Možná by to někoho vůbec nenapadlo dělat takovýhle pokusy, co se stane, když.. ale je to jen další důkaz toho a psal sem to už i v některých minulých článcích, že člověk si myslí, jak Vietcong zná mnoho let a zná ho dobře. No a stejně se vždycky najde v něm sebemenší překvapení, o kterém mnozí z nás dodnes netušili. Hlavně ti, co si prošli celou kampaň a trošku ju znají.

Toto skutečně bylo pro mě jen takové blbnutí a kdyžuž máme tento web, kde můžu zajímavé věci publikovat, tak proč toho nevyužít a nesdělit to? No, uvidíme s čím přijdu příště a nebo kdo z Vás ostatních na něco narazí. Pokud by jo, můžete mi o tom dát určitě vědět - budu rád!

A na úplný samotný závěr napíšu, který z těch pokusů mě tedy děsně baví: Zapalovat granátama chatky, které vzplanou a Kongové mě začnou hledat a od chytajících plamenů sténají, povzdychávají a to je mazec to poslóchat teda. :-)