Minirozhovory s autory log

23.11.2012 13:17

 

    I když máme jednu z největších akcí tohoto webu a našeho Elit'áckého kolektivu za sebou, dovolil sem si k tématu o Oficiálním Logu Elity se tak trošku ještě na chvíli vrátit. Abychom měli všichni zhruba představu a přehled o tom, kdo jak Logo vytvářel a čím se kdo nechal inspirovat, pozval sem zvlášt' autory jejich projektů k malým rozhovorům, aby poskytli nám ostatním pár zodpovězených otázek ohledně jejich píle a chuti si pohrát a vytvořit znak (nebo logo, jak kdo chce..) . Honzu |Metal Lorda|, MUKADEho-CZ, Nasche a parmena94[CZ]. Bude určitě aspoň z části zajímavé, co ke svým nápadům nám mohou autoři prozradit.

K logům se váže i jisté téma a to je výtvor videí. Zatímco u MUKADEho sem byl dopředu domluvený s jeho návrhem vyfešákovat Oficiální prezentační video, u Nasche jeho první video sklidilo pozitivní ohlasy. Takže pokud budeš Naschi chtít, můžeš klidně v tom natáčení ze hry a následného zpracovávání pokračovat. S tím, že u každého videa by mělo být vyhlášené Logo, link na stránky a jméno herního serveru. To stejně vpodstatě platí i u Oficiálního videa. Podrobnosti a detaily by mohly být v dalším článku.

Nicméně když se momentálně vrátíme k minirozhovorům, tak u každého dotazovaného stojí kousek tajemství jeho výtvoru. Za sebe můžu říct, že to tajemství od každého mě zajímalo a tudíž tento nápad uspořádat minirozhovor byl na místě. Myslím, že dotazovaní autoři projektů měli rozhodně co říct na otázky, které sem se snažil uspořádat na různorodé bázi. A Vy, respektive my všichni si otázky a odpovědi můžeme nyní přečíst!

 

 

Honza |Metal Lord| :

Seš vítězem ankety o Logo Elity. Jaký to je pocit? Sám už si zmínil, že nic podobného si ještě neabsolvoval.
Jo, moc dobrý. Jak jsem už psal, nečekal jsem to. No neabsolvoval a o to více si cením vítězství. I když i otatním patří dík za to, že si s tím dali práci a pomohli udělat soutěž zajímavější.

 

Jak si vlastně dospěl k té své podobě Loga? Bylo to čistě z tvé hlavy nebo ti i pomohly určité materiály?
No, původně jsem chtěl udělat logo úplně ručně. Ale ty programy byly k ničemu (aspoň teda pro mě určitě), tak jsem to udělal jednoduše. Našel jsem odpovídající logo na netu takové, které nikdo nepoužívá. Jak jste si všimli, našel jsem takové. Musím říci, že to bylo z mojí hlavy. Neměl jsem dopředu nic připravené, zkrátka čistá improvizace.

 

Dalo ti to hodně práce to zpracovat do finální podoby?
Lhal bych ti, kdybych řekl, že ano. :D Trvalo mi to se vším všudy asi jednu hodinu. Myslím, že ostatní si s tím dali více práce než já. :)

 

Pokud to není žádné tajemství, můžeš nám prozradit, jaké programy ti pomohly tvůj projekt zpracovat?
Tak tohle je velice snadná otázka, na kterou odpovím jen krátce: základní program na PC Malování.

 

 

MUKADE-CZ:

Tvé Logo je velmi slušná práce. Něco takovýho bych já sám v žádném případě neuměl udělat, tudíž ta gratulace všem byla na místě. Mně osobně se tvoje dílo líbí. Jelikož sis s tím opravdu vyhrál, bylo to těžké vypiplat?
Nic náročného to nebylo. Jednak jsem si zvolil 2 skvělé programy, ve kterých jsem pracoval a druhak tam nebyl až tak velký prostor využít efekty, které ty programy nabízejí. Respektive z těch, které umím. Nejvíc nezáživná práce ale byla maskování. Třeba právě stíhačky v rohu. Jelikož jsem nesehnal podklad, který by byl na průhledném pozadí, musel jsem onu stíhačku vytáhnout právě pomocí masky.

 

Dle mého názoru vůbec nemusí vadit, že Logo je nejednotvárné. Najdou se tam prvky - od každého něco. Jaký je tvůj pohled na tuto věc?
První chvíle jsem měl hrubou představu, co bych tam chtěl: Mapu, kterou známe z načítání misí v Singlu, skutečnou tvář představitele jednoho z vojáků a tank, nad kterým se tyčí stromy. Když jsem tyto nápady a pár dalších umístil na vrstvu (odborně řečeno "Template"), zbylo ještě spoustu černého místa, které jsem se snažil něčím zaplnit. Výsledným dojmem bylo skutečně poněkud přeplácané logo. Na druhou stranu je to zkušenost, kterou si odnáším
do dalších prací.

 

Jaký počet zúčastněných Log si odhadoval a popř. jesli tě nakonec zklamal nebo naopak překvapil?
Tipoval jsem 3 a jelikož bylo uchazečů víc, tak říkám, že to byla povedená věc.

 

Seš rád za umístění Vašich projektů na mým webu? Tady totiž musím znova poznamenat, že by mi bylo vyloženě blbý a nefér vůči ostatním stvořitelům, kdybych Vaši píli nenechal vyniknout na památku.
Určitě je to správná věc. Každý do svého projektu vložil úsilí a je fajn, že se na ostatní práce nezapomene.

 

 

Nasch:

Asi není náhoda, že tvoje dílo mělo dobový černobílý konstrast, jelikož seš příznivcem Války ve Vietnamu?
Líbí se mi černobílé fotky. A ty z Vietnamu mají opravdu takový divný kouzlo. Pravda je ovšem taková, že jsem to logo do toho obrázku dal jen jako pro představu. Logem měly být jen ty národní znaky se symbolem 25. pěší divize.

 

Imponovalo mi, že si vzal MENU Vietconga a poupravil ho pro Logo. Byla to práce těžká?
No hlavně se v rychlosti blesku alespoň trochu naučit s ACDsee. A byla to teda fuška :-)

 

Můžeš zkusit hráčům vysvětlit, co znamená to červené ovoce nad nápisem ''Coop přátelé''?
Je to list Kolokasie jedlé. Podle tohoto znaku byla 25. pěší divize ve Vietnamu známá. (kromě oficiálního názvu "Tropic Lighting") taky jako "Electric Strawberry".

 

Líbila se ti tato aktivita pro Elitu? Máš nějaký návrh, s čím dalším novým bychom mohli kdokoliv přijít?
Uděláme video soutěž :-)

 

 

parmen95[CZ] :

Díky za tvůj hezký návrh Loga! V jakým programu (programech) si ho dělal a jak dlouho ti to trvalo?
No protože jsem nikdy nic podobnýho nedělal a neumím s žadným graf. programem pracovat, zvolil jsem klasicky Malování ve Windows. Co se trvání týká, nemůžu to odhadnout, protože jsem to dělal po chvilkách.

 

Zvolil si přesně ten popis, který byl v požadavcích preferován. Pokud se budeme bavit o té orlí hlavě. Měl si ještě nějaký nápad, jak Logo ještě víc ''opepřit''?
To ani ne. Spíš ta orlí hlava byl takovej prvotní nápad, kterýho jsem se držel. A přemýšlel, kterou tam dát, protože jsem měl stažený asi 4 další.

 

Byl si hodně nedočkavý na projekty ostatních? A jaký počet zúčastněných log si čekal?
No nedočkavý bych neřekl, ale určitě mě zajímalo kdo další se zapojí. A vzhledem k tomu, že aktivních hráčů elity upřímně řečeno moc neni, tak jsem počtem moc překvapen nebyl.

 

Můžeš prozradit, kterému projektu si dal svůj hlas a jestli to byl dobrý nápad se ostatním ukázat, co dovedete každý vytvořit?
Komu jsem dal hlas bych si rád nechal pro sebe. A určitě to byl dobrý nápad ne proto ukázat ostatním co kdo dovede, ale spíš proto, že už jsme přece jenom jakási "parta" a nějaký znak/logo se určitě hodí.

 

Tímto díky moc všem dotazovaným za poskytnutí kratšího minirozhovoru!

 

Odkazy:

Oficiální Logo Elity

Loga autorů

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku