Moje nejoblíbenější mapa je Havárie v džungli, říká Joe Crocker_cz

06.12.2015 19:37

 

    Ti z našich spoluhráčů a věrných návštěvníků, kteří poslali své otázky k rozhovoru směřující na mě, se nyní dočkali zveřejnění mých odpovědí! V minulých mnoha a mnoha týdnech byli hráči v rozhovorech zpovídáni ohledně situace kolem Vietcongu. Co si o ní myslí, jak hodnotí životnost naší oblíbené hry, jaké zážitky si ze hry odnesli, proč u hry vydrželi celé roky, proč jim hra přirostla k srdci a tak dále.

No a po pár oslovených hráčů jsem si říkal, že bych k tomu připočetl i sebe, aby se karta obrátila. Je určitě zajímavé nebo myslím si, že to je dobrý nápad, aby jste i Vy, čtenáři Vašich oblíbených rozhovorů měli možnost se v pár nebo několika otázkách sami zeptat na stejné téma.

Je pravdou, že tato aktivita nebyla nijak časově omezena, ale kdoví, kdy později ten čas budu mít, takže jsem se rozhodl Vaše rozhovory zpublikovat nyní. Není však problém ještě dodatečně některé další otázky od dalších hráčů ještě zakomponovat do již vydaných článků, pokud se někdo ještě rozhodne poslat. Jednotlivé rozhovory jsou seřazeny chronologicky tak, jak jste mi je každý přes E-Mail poslali. Určitě se není potřeba bát, že by se něčí otázky k rozhovoru ztratily. Některé otázky se opakovaly vícekrát mezi jednotlivými rozhovory, proto prosím omluvte, pokud si toho všimnete a budete nějakou svou otázku postrádat.

Snažil jsem se to udělat tak, že kdo poslal mnohem více otázek, tak u něj jsem otázku vyřadil z důvodu, aby hráč s méně nebo mnoha méně otázkami nebyl se svými otázkami ochuzen a tak totožná otázka byla použita od něj. Prozatím se zeptali 3 hráči a na základě množství otázek jsem se rozhodl rozhovor rozdělit na dva články. Na koncu tohoto článku můžete použít odkaz k přesměrování na článek číslo dvě, kde budou otázky od dalších dotazatelů s odpověd'mi. Závěrem předmluvy dófám, že každý bude s obsahem mých odpovědí spokojený a ostatní si tak budou moct počíst nejen odpovědi na své otázky, ale i rozhovory od jiných hráčů.

Přeju Vám zajímavé a radostné počtení!

 

 

[AT]Sharka_CZ: Z jakých zdrojů ses o Vietcongu poprvé dozvěděl? Jak ses dostal k hraní a jak už ho dlouho hraješ?

Jednou jeden soused z baráku přinesl kamarádovi bydlící ve stejným patře jako já nějaký CDčka s hrama v demoverzích. Zrovna byl doma brácha a tak to převzal. Mezi hrami byl i Vietcong s misí Havárie v džungli. Tak ho nainstaloval a pak, když jsem viděl, jak ho hraje, tak se mi to moc zalíbilo. Jednak čeština a český dabing a pak to relativně ponuré prostředí téhle mise a samotná džungle.

A taky se mi zalíbilo, jak je tam slyšet pokojně pískající ptáček a semtam zvuk prolétnutí mouchy. No, nebudu to vše vypisovat, ale okouzlily mě prkotiny a i celková atmosféra té džungle. To sem si moc oblíbil! A Vietconga hraju v sóčasné době už 12 let a nikdy jsem jinou hru dlóho takto nehrál (samozřémě s nějakýma těma týdenníma až měsíčníma přestávkama). Je to moje nej nejoblíbenější hra, kterou jsem kdy poznal a hrál.

 

Napadlo mě se zeptat na něco, co jiné lidi tady nenapadlo, a to sice v jakém roce sis založil svoje webovky? Ptali se Tě lidé, kdy si založíš stránky, jelikož Tě bavi psát nebo to byl čistě Tvůj nápad? Kolik času na něm trávíš v editaci? 

(Mimochodem, máš moc pěkný přehledný web a jsi šikovný v psaní článků. Neuvažuješ o tom, že by ses tím živil? :))

No je to napsaný přímo v sekci O webu. Bylo to 1. června roku 2012. No nikdo se mě na nic takovýho neptal, já sem byl totiž jakožto admin svého serveru pochopitelně ten, co se té iniciativy chytl, jelikož jsem měl svůj vlastní server. A to psaní je po pravdě někdy fuška, pokud si chcu dát záležet na tom, aby články a popisky v sekcích a podsekcích měly úroveň.

A k té editaci: Když zpracovávám rozhovor, tak mi to trvá tak hodinu a půl, možná i o nějakých několik minut dýl. Záleží na množství otázek a jak sesmolím předmluvu. A když jen něco poupravuju nebo aktualizuju, tak je to vše rychlejší s tím, že zůstávám prostě přihlášený.

Jinak díky za pochvalu webu. Su fakt rád, že se lidem líbí. Abych byl upřímný, podruhé bych už tenhle web tak rozsáhlý nedělal. No to nevím, já se snažím psát hezky a tak, jak su zvyklé, ale nemám na to žádnou školu, čili nějaký papír o vzdělání a navíc sám kolikrát na určitých místech ve větách nevím kam patří čárka. Nejsu zas tak dokonalý v češtině no. K tomu navíc píšu schválně ze srandy brněnštinó a to by se v redakci nemuselo někomu líbit.

 

Jak dlouho Ti trvalo sehnat Elit'áky? Bylo to postupně nebo se lidi podařilo rychle sehnat?

Elit'áky jsem ze začátku shánět nemusel. Za celý ty roky ke mně chodívalo na server hrát hodně hráčů a mezi nimi bylo i několik hodně stálých pařmenů. Nejdéle hrající a nejstálejší hráči u mě byli MUKADE-CZ A =MaNe=Yenda. S těmahle dvěma jsem si rozumněl a lichotilo mi, že se rádi ke mně připojujou. To bylo pochopitelně ještě před webem. Pak se později objevili parmen94[CZ], Fvr a {DMV}_Cpt-Intwernet, Nasch a další.

No a jednou jsem se asi já zmiňoval o tom, že toužím mít Vietcong web a Fvr se zmínil o poskytovateli Webnode. A byla to trefa do černého. Jednodušší a přehlednější editaci webu jsem si snad ani nemohl přát. No možná jsme přece jen někoho sháněli. Byl to Honza |Lord Elity|, který se dříve jmenoval jako Honza09 tuším a přišel za náma na mapu Stream. Pak sem pobízel ještě taky dlóze hrajícího hráče Vietconga Jethra a Michala-CZ.

Jako poslední člen, kterýmu jsme nabídli členství byl GamingGamer89. Takže z větší části se urodila Elita hráčů, kteří už spolu dříve hrávali, pak se mnohem později přidali ti další noví, později poznaní a tak vznikl náš kolektiv.

 

Myslíš si, že Elit'áci a Alpha Team táhnou za jeden provaz?

Tady si 100% myslím, že určitě spolu táhnou. Obě komunity se spřátelily (už ani vlastně nevím, jak k tomu došlo) a myslím si, že ačkoliv jsme každý odjinud a většina z nás se nikdy nesetkala osobně, tak je to v kruzích našich obou týmech takové.. řekl bych rodinné, pohodové. To jako fakt, takhle mi to tak nějak přijde.

Spojuje nás hlavně samozřémě Vietcong, ale je fajn, že když někdo potřebuje s něčím pomoct, tak se někdo ochotný ozve. Takže to není jen o tématu na Vietcong, což je fajn. A navíc bych ještě chtěl říct, že sem se v téhle hře nesetkal s podobným případem, jako sme my, že by dvě Coop komunity byly spolu tak svorné. Je to docela vzácný a unikátní.

 

Poslední dobou Tě už není moc vidět. Je to proto, ze Tě Vietcong baví méně nebo není na hraní čas?

Přesně tak no, je bud' méně času nebo už není vůbec. Nemůžu popravdě s jistotou napsat, jestli zase začnu hrát do měsíce, do dvou... nevím no. Nemůžu nic slibovat. Navíc na to není kolikrát i nálada z pár důvodů, ale úplně sem nepřestal s Vietcongem, páč webu se pořád věnuju. Takže aktivitu mám aspoň takovouhle, když jsem teda prozatím přestal hrát.

 

Z Peterova vyprávění vím, že herní účast už není taková, jaká byla dříve. Je tomu u Elit'áků taky tak? Taky už někteří Elit'áci nehrají vůbec?

Někteří Elit'áci odešli ještě před pádem GameSpye, aniž by napsali aspoň ''bů'' do knihy návštěv. Ale to ještě tenkrát nebyla herní krize. Takže jako jo - u Elit'áků tomu taky tak je jako u Alpha Teamu. Vlastně když si to tak vezmu, tak obě naše komunity jsou na tom tak zhruba stejně. Zůstali aktivní jak herně, tak návštěvama po webech už pořád ti stejní lidi. Nějaký čas to ještě bude takový, ale dlóho si myslím, že už to trvat nebude... bohužel to tak je a i nejspíš bude.

 

Jak to vidíš s herní aktivitou do budoucna?

Jak už jsem to nastínil v předchozí otázce, tak tomu dávám ještě několik měsíců, možná u těch nejvytrvalejších hráčů tak 2, maximálně 3 roky a potom asi šmytec - konec prostě. I když nikdo neví, co bude za rok, tak můj osobní pohled na věc říká, že Vietcong bude zanedlóho už jen vzpomínka a po netu bude nehratelný. Rád bych napsal něco pozitivnějšího, ale odpovědi by měly být upřímné a pravdomluvné.

 

Je smutné, jak lidé, kteří dříve hráli Vietcong, odcházejí hrát jiné, modernější hry, které ale nemají takové srdce. Není to škoda? Taky to tak cítíš?

Tak smutné... ono totiž jak se to vezme. Prostě je to tak, že ti hráči, co si Vietcong oblíbili to vidí tak, jako většina nejvěrnějších. A sou lidi, který si Vietcong zahráli dlóhý roky, ale už je omrzel a šli zkóšet nové a modernější hry. A neměl bych jim to nijak za zlé, je to vlastně jejich věc, že se rozhodli zkusit něco jinýho a Vietcong už nechají zaprášený. A že jich několik odešlo, tak noví hráči k VC po letech zase přišli. Takže ona to vlastně škoda je i není. Tohle je si myslím takové diskutabilní. Ale tak mně to může být fuk, jestli si přešli na jiný hry. Já zůstal u Vietconga a je to trošku i víc než hra.

 

Jaké herní módy nejraději a nejčastěji hraješ a které naopak nemáš rád a proč?

Nejvíc Coop a pak na odreagování DM, kde se člověk nemusí na nikoho vázat. Semtam jsem chytnul chut' i na CTF, jednou za uherský rok ATG, ale to mě nějak nechytlo. A nemám rád takový, jako je TDM. Jako mně tenhle mód přijde být trošku blbost a spíš takový náročnější. Člověk musí dávat pozor, aby nezabil svého spoluhráče. A pak jsem nikdy nepochopil takové módy, jako sou TT, LMS a podobně. A mám pocit, že tyhle nikdo snad ani nikdy nehrál.

 

Jaké mapy nejraději hraješ? Jsou to mapy typu města, vesnice, nebo něco úplně jiného?

Nejraději mám džungli, která ale není hustě zarostlá, jelikož Kongové sou tak pitomě naprogramovaní, že vidí hráče tak, jako by před sebou keř neměli. Tohle je jedna z mnoha velkých chyb vývojářů. Ale jinak ty vesničky taky můžu a města taky nejsou špatná, jako je pro příklad třeba mapa VET_BENTRE. Ale nejraději klasicky ty džungle nebo oblasti podél řek, potoků a podobně.

 

Už se Ti stalo, že Tě hráč rozčílil tak, nevydržel jsi to a musel ho zabanovat? 

Tak to bylo tolikrát, že není možný si na to číslo vzpomenót. Banuju například ty kre*ény, kteří se připojí na server a na startu hned pozabíjí svoje. Kolikrát já blbec jsem se rozčílil a zdržoval se, abych mu napsal, co to jako dělá?! Pak už jsem se dokopával k tomu, abych to rovnou banoval, protože kickování nemá cenu, když to tomu hráči nezakáže přístup na server. Nepárat sem s tím. No a pak ještě i různý provokatéry nebo inteligenty, kteří na startu natáhnou několik drátů pasti, aby se spoluhráči nemohli dostat pryč. A tak podobně. A taky nemělo cenu se psaním rozčilovat. Prostě ho vyhodit a hotovsson.

 

Hrát na Alpha Team nechceš z toho důvodu, že bys pořád umíral a musel čekat, až zemře ten poslední? Na Elit'áckém dedicated serveru je volnější styl hraní, že?

Že bych pořád umíral? :-) To bych musel hrát jako CTFkař, abych tam furt chcípal. Když mě Kong zabije, tak se stane no. Několikrát už jsem TeamRespawn hrál a naposled i na Alpha Team serverech s váma. Ale je to u mě asi fakt daný tím, že mám raději ten volnější režim. Ale když dojdu na TeamRespawn server, tak se musím zařídit podle něj. Ale né proto, že když chcípnu, tak musím prostě čekat. Ale když dojdu někam, kde sou nějak nastavená pravidla, tak se člověk musí přizpůsobit. Nedělá mi to extra problém, ale jen, když se plánuje, že se sejdou hráči z AT a jdu si za něma zahrát.

 

Myslíš, že máme šikovné mapaře? Je něco, co bys jim vytkl?

Po pravdě jenom tuším, kdo mapy dělal. Myslím, že to byl Vašek ( [AT]Vaclav_CZ ), který pár map vyrobil. Jestli se mýlím nebo sem na někoho zapomněl, tak se omlóvám. Nikdy jsem o mapařích z AT neměl moc přehled. Ale co jsem měl možnost si zahrát, tak šikovní určitě jsou. Nic bych jim nevytknul. Já sám bych nedokázal vyrobit žádnou mapu a to sem si kdysi zkóšel pohrát s editorem, ale byl jen v angličtině a byl k němu jen český návod. No takže sem udělal leda tak velký kulový - tedy žádnou mapu.

 

Se kterými zbraněmi nejraději hraješ? Střídáš s mapami zbraně, nebo máš po celou dobu stejnou zbraň?

Nejraději mám asi jako většina hráčů, co kdy Vietcong hráli, univerzální M16ku. Univerzální ju tak nazývám proto, páč má oba režimy střelby a dá se na ni nasadit i bajonet, který podle mě k zahození rozhodně není. Pak klasický Thompson, ačkoliv s ním něco na dálku trefit je často ''oříšek'' a posledních několik měsíců mi sedla karabina M14.

Tu sem si oblíbil a ty poslední měsíce sem s ní hrál nejčastěji. Semtam vyjimečně Stena a jednou za rok M1. A jak to střídám? No, jak kdy. Záleží na daném momentu, kdy si vezmu do hlavy, jestli by bylo dobré si od jedné zbraně odpočinót a vzít si jinou nebo na to kašlu a nechám si tu, co zrovna mám a sóstředeně v tom zápalu kropím olovo.

 

Zdravotníka si volíš proto, že je to tak pro tebe výhodné? Jinou profesi si ani nevolíš, že?

No, takhle bych to úplně specifikovat nechtěl, že výhodné. Joe Crocker je v kampani doktor a tak byla volba specializace vojáka jasná a hraju jako medik vlastně celé roky, co jsem začal hrát po netu. Prostě prezentuju tu postavu z kampaně a ten zdravotník ke mně patří a trófám si napsat, že su s medikem legendární. Navíc sem si na to obvazování spoluhráčů hodně zvyknul.

Si neumím představit, že bych hrál nastálo s jinou třídou vojáka. To by nekorespondovalo k úkolům a osobnosti Joea a nebyl bych to já sám. Když jsem se připojil třeba ale k noční hře na server Alpha Teamu za Váma a byli jste tam s Petrem, který stejně jako já si bere medika a máme dokonce i stejnou postavu i s pokrývkou hlavy, tak si vezmu vojáka, protože se jako host podřizuju. Ale Petr byl jaksi automaticky vždy ochotný povolit 2 mediky a tak sme takhle byli posíleni. A taky sme pak vypadali jak dvojčata. :-)

 

Jaký vzhled vojáka si volíš?

Tak dříve sem zkóšel nejčastěji Hawkinse, pak semtam Hornstera a nejednou i Deforta. Ale to je už dávno. Nejvíc sem si vybíral Crockera a dal si vzhled s čepicí, co nejpodobnější té jeho maskáčové v kampani, abych ho takto co nejdůvěrněji prezentoval a vypadal tak. I s jeho celým jménem plus k tomu označení cz. Bez toho ani rána. Je to každého věc, ale vždy jsem měl radši, když si hráč k nicku připsal cz, abych věděl, že pokud mu budu chtít něco napsat, tak jestli na něj mám automaticky psát anglicky, když tam nemá zkratku státu napsanou a tudíž teda nevím, jestli to je Čech nebo není.

 

Vzhledem k tomu, jak Petr dlouho hraje Vietcong a preferuje výhradně Coop módy, je velmi dobrým a zkušeným hráčem. Ale ty masakriózní odpovědi a i otázky, že? :-)

Pokud se ptáš na jeho typické elaboráty, tak Peter se umí rozepsat stejně jako já. Na hodně věcí máme stejné názory a v některých se zase malinko nebo více rozcházíme. Holt nemůžeme mít úplně na vše stejné názory. Ale obsáhlé odpovědi v rozhovorech máme téměř... nebo téměř, no stejné. O Petrovi můžu potvrdit, že je určitě velmi dobrým a zkušeným hráčem. Nastřádal hodně zkušeností, zážitků a hlavně poznatků ke hře, k systémovým, technickým nebo dalším záležitostem, které se vážou třeba k zajímavostem v herních mapách. Máme na ICQ hovorech za sebou nespočet hodin, kdy sme rozebírali prkotinky a detaily, nad kterými by se jiný člověk možná ani nepozastavil. Z těchto diskuzí s Petrem jsem zjistil, že si oba všímáme různých maličkostí a rád jsem si s ním vždy hlasově pokecal na různá témata.

 

Jaká videa se Ti nejvíc líbí ohledně Vietcongu?

Nejvíc se mi líbí Krátký Vietcong Film. A stejně k tomu připíšu i to (CZ). To je opravdu unikát a já su rád, že to byla právě naše komunita, která hru pojala v Příletu a jedné misi trošku jinak, než jako stereotypní ''Gameplay'', ale snažili jsme se to trošku oživit a poupravit a to tak, aby to bylo záživné. Takže přidat k tomu vtipné hlášky, které se budou hodit do situací. Nejvíc se mi líbí scéna se Seržantem Pohlreichem. :-) A nebo na střelnici ,,Hornstere?! Drž k*rva hubu.''

Pak se mi líbí i let na Po Tlong Karai v českém dabingu, Vietcong teaser trailer s klasickým songem, pak to video s Rammsteinem, ale to bylo ztlumeno správcem YouTube, což je škoda. Pak se mi ještě líbí Vietcong battle trailer, videoprezentace webu a závěrečné video Vietcong Blues. No je těch videí trošku víc, který se mi líbí, ale tak pár těhle vyjmenovaných nejvíc.

 

Nelze zapomenout ani na Ládíka z Hlučína. Jaké jeho perličky se Ti utkvěly v paměti? (smích)

Hmm, tak na toho zapomenu hodně rád... ale perličky měl fakt takový, který asi jen tak někdo nevymyslí... třeba kroketko maketko vole, že mám zk**** ovazy, nosím mékárničku a máme spoluhráče Šalamouna, Šampóna, Hablnnona, Šampulóna a Hamouna, který má kýbl plný kanón a podobně. Jo a hlavně to úchylný HAHAHAHAHAHA, no to byl už konec definitivní. A ještě sem nezažil, aby Vietcong hrála postižená cikorka a ke všemu po netu. Ale jinak k němu nemám co víc říct.

 

Poslední otázka: Je Vietcong dobrá hra a doporučil bys ji svému okolí?

No jako doporučil. Ale otázkou je, jestli by to mělo dneska už cenu? Spíš bych doporučil projít si kampaně Vietconga 1 i FA. Možná by se mohlo tomu člověku zrovna poštěstit, že by si zahrál někde na napůl plným serveru, ale nedával bych tomu moc velkou šancu. Ale tak pokud bych ho měl doporučit bez ohledu na herní online účast a jeho roky, tak určitě jednoznačně. Vietcong je podle mě a pro mě nejlepší (česká) hra v žánru střílečky na světě.

 

přejít na druhou část rozhovorů

zpět na Novinky