Mr. Mige: Hru som dostal od manželky na narodeniny a mám ju dodnes

06.12.2016 15:24

 

    Tolik času uplynulo od posledního rozhovoru a nyní je tu několik dní před Vánocema nový! Byl k němu pozván velmi a doslova známý hráč napříč celým hráčským spektrem Vietconga - včetně zahraniční (Evropské) herní společnosti. Na otázky pro naše čtenáře ve Vašich oblíbených rozhovorech odpovídal Mr. Mige a ti hráči, kteří ho dlóhodobě znají a hrávají s ním, si nyní o něm můžou po mnoha letech přečíst.

Migeho můžete potkat nejčastěji na Coopových serverech a to konkrétně na těch, které mají režim Teamrespawn. Není žádným tajemstvím, že si vybírá známé servery, na kterých pravidelně hraje a schází se tam se svými známými a oblíbenými hráči. Jak dlóho mu vlastně ovšem trvalo, než si našel ustálenou partu hráčů? ,,Asi dva roky,'' přemýšlí Mige.

Jako hráč Coopu patří mezi ty nejelitnější a už jenom z toho důvodu, že preferuje klidnou a spořádanou hru. Za ty roky nastřádal mnoho zkušeností, které by ostatním mohl rozdávat a zvláště těm hráčům, kteří by se v některých konkrétních mapách chtěli něčemu přiučit. Za tu dlóhou dobu, co ve Vietcongu působí má nárok se trochu ohodnotit, ale v tomhle směru je celkem skromný: ,,Sám seba nerád hodnotím. To nech posúdia ti, s ktorými hrávam. Žiadne špeciálne zvyky nemám, skôr je to dlhodobým hraním.''

K tomu, aby se hrál dobrý Coop, který je podepřený přísným režimem TeamRespawnu, je potřeba kvalitní tým kolektivu hráčů a to nejlépe s těma, které už hráč sám zná. Málokdy se stane, že by si člověk s náhodně připojeníma cizíma hráčema tak dobře pár hodin zahrál, jako se stálou gardou. S tou prožije hráč skutečnou kooperaci a má to podle Migeho své kouzlo, pokud hráč musí postupovat systémově tak, aby to vypadalo skoro jak ve skutečnosti? ,,Samozrejme, núti to hráča aby bol stmelený s kolektívom a prešiel mapu bez ,,smrti‘‘. Spolupráca v hraní Coopu musí byt‘ 100%, aby všetci prežili.''

Za tu dobu, co Vietcong dlóhé roky hraje toho dokázal nahrát hodně podobně, jako další jemu podobní stálí hráči, které člověk s jistotou označit za srdcaře téhle hry. A i když jich není zas až tak moc, tak je to pořád lepší, že se stále nějací najdou a to i v dnešní už relativně pokulhávané online aktivitě hráčů - když tedy započteme i ostatní herní módy, jako je i CTF, DM, ATG a podobně. Protože Vietcong není jen o Coopu, ale i o těchto ostatních módech a nutno dodat, že je dobře, že existujou. Hra má více možností, jaký typ hry si zahrát a ruku na srdce: Asi by to byl velký stereotyp a hra by neměla takový ohlas, kdyby byla pro hru Více hráčů o Coopu.

Tedy kromě toho, že odehrál nespočet hodin, dnů, měsíců a roků se samozřémě po celou dobu své herní aktivity nemohl vyhnót i semtam nějaké té legrační situaci, u které se hráč místy hlasitě nasměje a zvláště, pokud se jedná o případy, u kterých se Mige pobavil. ,,Tých je vel‘a, ale na konkrétnu si za tie roky nespomínam. Vel‘akrát sa zasmejeme na hráčoch, ktorí nevedia o čo v Coope ide. Napr. jeden sa minule rejoinoval 40krát a stále sa pchal dopredu a písal ,,pust‘ me na ne‘‘ a ked‘ som ho pustil, tak za každým dostal hedku. Na 41krát to konečne vzdal.''

No, neuvěřitelné číslo, že? Nevím, jestli to měl Mige až tak přesně spočítané, nicméně tohle číslo je vcelku ''mazec'', jak ho použil i sám Výcvikový Seržant ve 3. části výcviku těžkých pěchotních zbraní: ,,Ale proboha, pokud vám to nebude stačit a cíle budou ještě stát, na*eru se tak, že jste to ještě neviděli a to bude mazec! Budete mě prosit, at' vás radši zastřelím!''

40x se ''rejoinovat'' (připojovat se zpět na server), to už chce teda skutečně nutnou dávku výdrže tohoto ''hráče Coopu'' a pevných nervů tamního admina (nebo i více adminů) herního serveru. A tímto stručným a bezpochyby zajímavým legračním krátkým příběhem jsme zakončili předmluvu s naším hostem a Vy čtenáři se nyní můžete pustit do čtení hlavní části rozhovoru.

 

 

Ahoj, Migi! Na úvod se tě zeptám, jaké to je pro tebe být středem pozornosti ve formě rozhovoru? Zažil si už v oblasti Vietcongu podobné takovéhle povídání?

Ahojte všetci hráči Vietcongu. Takýto rozhovor som ešte nezažil a týmto by som sa ti Joe chcel poďakovat‘, že si mi to umožnil. Že si niekto všimol, po tol‘kých rokoch, že som dlhoročným hráčom Vietcongu. :D

 

Jaké prvotní rozdíly má tato hra oproti předchozím populárním střílečkám, jako jsou Return to Castle Wolfenstein, Medal of Honory a další? Jak tedy ty podle svých slov vnímáš to, v čem je Vietcong jiný?

Neviem to porovnat‘, lebo tie hry som nehral. Vietcong je moja jediná hra, ktorú hrám ale myslim si, že Vietcong oproti hram ktore si spomenul, priniesol pre mnohých revoluciu v ponimani FPS hier.

 

Dostal ses k němu náhodně přes někoho známého nebo sis jeho vydání zjistil? A kdy se tak stalo?

Našiel som demo verziu na nete. Stiahol som si ju a vyskúšal a povedal som si, že tú hru musím mat‘. Hru som dostal od manželky na narodeniny a mám ju dodnes. Bolo to v r. 2004. 

 

Tvůj nick je známý napříč celým hráčským spektrem ve Vietcongu. Jak si k němu přišel a hraješ s ním od samého začátku, co Vietcong hraješ?

Zo začátku som hrával pod menom ,,Poison Arrow‘‘, neskôr som si zmenil nick na Mr.Mige, podl‘a basgitaristu Migeho Amoura z fínskej rockovej kapely HIM.

 

Když vezmeme kampaň a hru Více hráčů, tak zaujalo tě moc od každé části něco?

Každá kampaň má niečo do seba. Ja som tieto kampane prešiel za pol roka vo Vietnam mode. Každá z nich je niečím specifická.

 

Zeptám se na český dabing. Překvapily tě některé velmi peprné nadávky vojáků z jednotky? Nejsprostější jsou podle mě P. J. Defort a CJ Hornster. A je dabing celkově povedený?

Hornster je najpeprnejší. :D Dabing určený postavám je jak šitý na mieru, páči sa mi.

 

A s tímhle slovníkem není pozadu ani Výcvikový Seržant. Co říkáš na něj? Je to spestřující populární postava pro Výcvikovou část?

Určite áno, je to drsňák. Nechcel by som mať takého seržanta pri výcviku.

 

Jakou máš oblíbenou zbraň a Coopovou mapu?

Thompson. A mapa: Fúúú, tých je viac. Napr.: DamNhaPhu, Intrusion beta, Canyon, [AT] Night Raid.

 

Která zbraň se ti naopak nelíbí a nesedla ti nějaká konkrétní mapa?

Nepáči sa mi Remington, na dlhšiu vzdialenost‘, slabá šanca zásahu. Nemám takú, ktorá sa mi nepáči. Zahrám si každú mapu.

 

A jaký typ map preferuješ? Rozhlehlé džunglovité, džungle se skálami, městečka, delty řek a tak dále...?

Mám rád rozl‘ahlé mapy a mapy, v ktorých sa plnia úlohy.

 

Řešíš zapeklité situace granátama nebo radši se držíš v pohotovosti se zbraní v ruce a řešíš to kropením olova?

To záleží od situácie. Ak hrám sám a niesom si istý či v kroví nieje nepriatel‘, tak hodím granát. Granát použijem aj v prípade, že je Vietnamec na vyvýšenom mieste a nemôžem ho trafit‘. Ináč používam jednoznačne môjho Thompsna. Ešte k tým granátom, je to neoddelitel‘ná súčast‘ výzbroja každého vojaka a v opodstatněných situáciách by sa mal použit‘. Samozrejme musí to hráč vediet‘.

 

Co jsem si hodně všímal přes weby se seznamy herních serverů, tak nejčastěji seš vidět na zahraničních TeamRespawnových serverech. Preferuješ je vzhledem k zahraniční komunitě komunikující anglicky?

Bolo to tak 5-6 rokov dozadu, kde som tam chodíval a tiež v začiatkoch. Pretože československých Coop serverov bolo málo. Ak vôbec nejaké boli. Najznámejší bol snád‘ Sq. Baker.

 

Máš tam zřejmě i hodně známých stálých hráčů, s kterýma tvoříte tradiční Coop tým?

V súčasnosti už nehrajú.

 

Také k Alpha Teamu chodíváš hrát. Vztahy s nimi máš nadstandardně přátelské na základě několikaleté známosti, že?

Ano je to pravda. Nakol‘ko s niektorými som sa spoznal ešte jako nečlenmi AT a napr. s Peterom, Homim, Spyrom, Dragom, tých poznám dlho. Dokazom toho je aj fakt, že som jako jediny nečlen AT timu, ktory disponuje heslom serveru za čo im vel‘mi d‘akujem.

 

Která uživatelská mapa se ti od AT nejvíce líbí?

[AT] Night Raid.

 

Jaká je tvá nejoblíbenější postava i s pokrývkou hlavy? A vydržel si celé ty roky hrát pořád s tou samou nebo si to občas prostřídal?

Americký vojak, maskovaný klobúk. Vo verzii 1.01 som hrával s postavou Hawkinsa.

 

Mimo jiné jsem si i všiml, že býváš, co se nastříleného skóre týče, pravidelně ve špičce tabulky. Jak to děláš? Není to dané tím, že seš vždycky na pozici ''pointmana'' ?

Niekedy ano, niekedy nie. Všetko záleží od spolupráce hráčov, ale je to aj skúsenost‘ami z tejto hry.

 

Která mise v kampani má podle tebe dobrý scénář, at' už je to Vietcong 1 nebo Fist Alpha?

Neviem povedat‘ jednu konkrétnu misiu, mne sa páči celá kampaň Vietcongu.

 

Má Vietcong jako celek zajímavý příběh rozdělený na dvě části? Ve Fist Alphě padne v akci seržant Warren Douglas a v další části (v původní Jedničce) ho nahradí štábní zpravodajský seržant Steve R. Hawkins. Je fajn, že se tam v celém příběhu hry prostřídají aspoň 2 hlavní postavy a hráč se pohybuje minulosti (Fist Alpha) a v současnosti (Vietcong 1) ?

Neviem, mne to pripadá akoby to malo byt‘ vydane naopak.

 

Prozradíš čtenářům, jak často Vietcong hraješ a kolik hodin vydržíš?

Často! :D Som maratónec! :D Hahaha!

 

Vzpomeneš si, kdy naposled si byl na zaplněném Coop serveru a hra se povedla natolik, že sis vzpomínky z ní uschoval v hlavě dodnes?

Naposledy tiež včera, hra sa naozaj podarila. S dobrou partiou je to často tak.

 

Kdy ses poprvé dozvěděl o Elit'áckém webu a přišel na jeho návštěvu?

Ten web registrujem už dlho. Neviem presne od kedy, ale chodievam k vám. Skutočne obsiahly web s množtvom informacii, videi jak pre začinajucich tak i stalych hračov.

 

Potkáváš se pravidelně na serverech třeba s karlosem.cz1 [Sq.Bakerem] ?

Ano, stretávám sa s ním, poznáme sa dlho.

 

A s kterýma dalšíma hráčama v okruhu Elit'áků a Alpha Teamáků se setkáváš?

Najviac s Axelom, Formanom a Peterom.

 

Měli jsme možnost se už setkat a popovídat na TeamSpeaku. Chodíváš pouze k [AT] se připojuješ i na jiné adresy?

Chodieval som len k AT, EBM a Vietcong Info. Skor 6thsense a Pixelhunter.

 

Mám dojem, že když =GONZO= oficiálně vypustí novou svou mapku, seš hned mezi prvníma, kdo si ju zahraje (otestuje). Sleduješ rád =GONZOvy= postupy při výrobě map a čekáš na jejich vydání?

S Gonzom sa poznáme najdlhšie, takže už dopredu mi posiela mapy, aby som si ich otestoval. Poznám jeho začátky v tvorbe máp a vel‘mi sa zlepšil, takže som rád, že mi to pošle skôr na test. Niekedy mu dám tiež nejaké návrhy, ktoré ale nikdy nepoužije. :D

 

Vlastně která mapa od něj je pro tebe nejoblíbenější? Popřípadě, pokud jich je oblíbených více...?

TunnelRats II, WarZone, Pueblo, Stronghold a vel‘a d‘alších.

 

Setkáváš se i se spoluhráčkama? Znáš například Kristýnku od Solopysků Angelkrist(Love Ai)?

Ano poznám ju, hrávame spolu. Je ich tam viac, napr. Ely, Atomic Sh4rk a Sharka samozrejme.  

 

Zkóšel si hrát i jiné herní módy, než tvůj oblíbený Coop? A jak moc tě oslovily?

Hrával som aj CTF, ale neoslovilo ma to nejak. Coop je moj najoblubenejší mod.

 

A pokud jde zase o Coop, seš vždycky na režim TR nebo si dáš pro relax i server s okamžitou metodou znovuoživení?

Jednoznačne TR (TeamRespawn).

 

Vietcong hraješ dodnes a jednou si mi psal ve hře, že každý den. Je to tedy tvoje nejoblíbenější hra?

Ano, je to moja srdcová záležitost. :D

 

Hráváš i pozdě v noci nebo je pro tebe běžnou rutinou denní hraní?

Niekedy som hrával aj do druhej rána, ale to je už minulost‘. Teraz hrám tak do tej 23-ej. Výnimočne s Axelom do 1-ej rána.

 

Poslední otázka: Myslíš si, že se v dnešní době ještě může pár hráčů k online hraní ve Vietcongu vrátit? Vždyt' tahle naše hra dokázala spojit a spřátelit mnoho lidí a dodnes jí mnoho zůstalo věrných. Prodlóží se tím pádem životnost Vietcongu?

Ak hrávaš každý deň, nemáš pocit, že by sa niečo zmenilo. Pár hráčov sa aj vrátilo, napr. Semtex alebo Mapc. Stretávám hráčov od teamu GW Frank, LFW atd… Všetci z nás, ktorí doteraz hráme túto skvelú hru a sme jej verní, veríme, že sa Vietcongu vráti zašlá sláva. Recept je jednoduchý: Ostat‘ verný tejto hre.

Dakujem za rozhovor, Mr.Mige

 

    Já taky díky za poskytnutí rozhovoru! At' se ti dál daří, Vietcong tě stále baví, zažíváš i nadále další a další fajn relaxační pařby Coopu se svými part'áky, se kterýma se setkáváš a také i s těma, které znáš v okruhu Elit'áků, členů Alpha Teamu a dalších, kteří se všichni spolu stýkáme!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku