Můj denní limit je 500 Kongů, řekl v rozhovoru [AT]elBunda_veteran

18.08.2015 13:22

 

    Zatímco počasí posledních dnů jde z extrému do extrému, zastavili jsme se na kus řeči s jednou z dlóholetých stálic naší oblíbené hry. Je to mimochodem jeden z členů naší přátelské a partnerské komunity - Alpha Team . Po delší době si tak můžeme přečíst několik následujících řádků a dozvědět se hodně zajímavých věcí. Mnozí z nás jistě neví, jakou střeleckou výdrž má host našeho rozhovoru [AT]elBunda_veteran .

V čem by tento článek; respektive rozhovor měl být trošku vyjímečný, než jeho předchůdci? Možná Vám napoví hned úvodní otázky. ElBunda je totiž jedním z lidí, jehož generace se zajímala počítačema v době, kdy začaly spatřovat světlo světa. Má rád moderní věci, od čehož se všechno odvíjelo až do dnešních dnů a proto se před několika lety rozhodl si pořídit Vietcong. A El ukazuje, že jeho krůčky s PC technologií nabraly rázný směr a je také vášnivým hráčem her. Na první pohled by to do něj možná nikdo neřekl, ale je to tak.

Ela můžete nejčastěji potkat jak jinak, než na Coop serveru. Nejčastěji na metodu znovuoživení Teamrespawn. Je dodnes aktivním hráčem, ačkoliv jak už mnozí z nás ví, tak situace kolem aktivní účasti Vietconga je již hodně špatná. Ale on ukazuje, že pokud ho nějaká hra opravdu baví, tak i když to není to ''pravé ořechové'', najde si čas a klidně i osamocený na herním serveru postřílí mnoho objevených žlutých cílů. Nicméně samozřémě hraje nejraději na serveru, který aktuálně už pár hráčů pojímá. No a když se velmi zadaří, tak i na plném.

Tolik by tedy bylo několik úvodních slov. V následujících mnoha řádcích si můžete přečíst mnoho zajímavostí. Bylo připraveno hodně otázek, takže dófáme, že pro Vás, čtenáře Vašich oblíbených rozhovorů uděláme radost a zabavíte se na několik minut kvalitním počtením. ElBunda kdysi dříve s rozhovorem váhal, nicméně nyní návrhu už s odstupem času vyhověl. Přejeme Vám zajímavé počtení!

 

 

Ahoj, na úvod rozhovoru bych se tě zeptal: Jak ses dostal do styku s počítačema a čím tě tyto nové objevené ''vymoženosti'' kdysi tenkrát zaujaly?

Můj první počítač byl Comodore 4, pak 64 a ten mi zničil vir zvaný ''větříček''. Bylo to hezký, jak padají písmenka až do úplného vymazání počítače. Pak jsem si koupil PS1 Windows 95, pak PS 3 Windows 98. Oba ještě mám a jedou. V roce 2004 jsem si nechal postavit PS s Win XP a ten mám dodnes.

 

Co se týče tvé generace, tak není mnoho takových nadšenců jako ty a tobě podobných, kteří by hráli na PC hry. Spíše je to rarita. Čím to, že ty patříš mezi tyto výjimky?

Ani nevím, vždy mě bavily moderní věci a dokázat jít stále dopředu. Poslední dobou ale přicházím na to, že nestíhám.

 

Měl si v minulosti oblíbené hry, které si hrával delší dobu?

Ano, mám spoustu originálek. Například Call of Duty, Snaiper, Brothers in Arms, Red Orchestra a především FárCry 1, 2. Musím podotknout, že pokud jsem tu hru nedohrál do konce, tak jsem od té hry neodešel. O těch skalních jako byl Sam, Wolfstein, Quark a dalších tisíc, které se ke mně dostali.

Nicméně byly i takové jako Vláček, který měl 50 úrovní a ten mi dal zabrat nejvíc. Někdy jsem jednu úroveň hrál i 200x, než jsem ji udělal. O těch hrách, které jsem už hrál a bylo by to moc dlouhé povídání a o tom čase, co jsem u tý bedny proseděl ani nemluvím.

 

Jakou sestavu PC vlastně máš? Máš už například LCD monitor nebo se držíš starších strojů, protože dokud mají dobrou životnost, tak není důvod je měnit za novější a lepší?

PC sestavu již mám 12 let a doposud jede k mé spokojenosti. Není to sice super, ale v době, kdy jsem si ji pořizoval mě přišla na 38 tisíc a byla to špička. Monitor mám 22 LCD. Doufám, že do roka si koupím zas něco lepčího, aby mi to utáhlo ty nejnovější hry.

 

Všeobecné otázky bychom tedy měli. A nyní přejdeme k Vietcongu. K tomu ses dostal jak a v kterém roce to bylo?

V roce 2006 jsem si koupil Vietcong 1, ale moc mně to nešlo. Pak jsem hrál jiné hry jako Farcry a jiné jako auta a motorky. Po roce jsem se vrátil k Vietcongu a začal jsem se učit. Nejdříve jsem projel celou hru na nejlehčí úroveň a pak mi kamarád poradil, že se to dá hrát přes internet.

Rok jsem se trápil, pak se mě ujal Mr. Mige a málem mě zlákal do jejich společenství. Pak mi bylo nabídnuto stát se členem Alpha Teamu. S Václavem, Petrem, Homim, Dragem, Bobem a dalšíma jsme hráli někdy až do rána.

 

Zkóšel sis zahrát příběh hry (Kampaň)?

Jasně, mockrát. Ty hlášky jsem si užíval a moje žena si ze mě dělá srandu dodnes. Hlavně jednu mě pořád připomíná ''Mám kulku s tvým jménem''.

 

Kdy poprvé si ochutnal prostředí Více hráčů? A bylo to při příležitosti domácího internetu?

Jasně, jen přes internet. A kdy, jo to už bude dávno.

 

Jak si přišel ke svému sóčasnému nicku? A používal si i nějaké dřívější před ním?

Na začátku jsem se jmenoval Honza. Pak po měsíci jsem si dal nick vrahoun. To se mi nelíbilo a tak jsem si dal dedek53. S tímto nickem jsem hrál asi rok a když jsem přecházel k AT, tak jsem se přejmenoval na elBunda.

 

Jak dlóho vlastně působíš u Alpha Teamu? Jak se to sešlo, že tě chlapi do týmu zlákali? Hrával si hodně Coop mód a díky tomu ste se potkali?

Ani nevím, ale dlouho... asi pět nebo šest let. Coop jedině. Semtam jsme utekli na CTF, ale jen zřídka.

 

A co jiné herní módy? Zalíbily se ti aspoň trošku nějaké kromě Coopu?

Jak jsem psal, semtam vlajky a CTF.

 

Ještě bych se na moment vrátil k tvému nicku. Všiml jsem si, že sis ho změnil na [AT]elBunda_veteran. Proč tato změna? Koresponduje to nějak s tvým věkem (nemyslím to nijak špatně) nebo si myslíš, že tvoje působení a zkušenosti ve Vietcongu tomu tak odpovídají?

Málo se nás scházelo a nakonec jsem tam zůstal sám. Když jsem se přidal k někomu už to nebylo ono. Pak jsem si změnil nick na elBunda_veteran. Poslední dobou se opět pár starých part'áků sešlo, tak jsem tam přidal i příslušnost k Alpha Teamu. A ten veterán je pro můj věk, Ps. na jaře mi bude 60.

 

Co tě na Coopu nejvíc oslovilo? A na kterých typech si nejčastěji při svých začátcích hrával? Bylo to hned natvrdo s Teamrespawnem nebo si zvolil volnější režim, kdy po zabití ses hned objevil na startu a mohl sis tak Coop rychleji ''ošahat'' a rozhlížet se?

Jak kdy... záleželo na lidech co tam hráli. Teamrespawn je výborný, ale jen, když nehraje Peter! :-D To pak někdy i hodinu jsme čučeli, jak se plazí a likviduje jednoho konga po druhém. ''Pokud se nám nedařilo a byli zabiti na začátku''.

 

Která mapa si nejvíce získala tvé sympatie a nejraději ju hraješ?

NvaBase, Halong a dalších 20.

 

Se kterou zbraní se ti nejlépe zachází a se kterou ti to nešlo? At' už se to týká US strany nebo VC...?

M16 je klasika, ale je mi to jedno. Záleží na mapě a chuti.

 

No a třetí taková základní otázka: Jaká je tvoje nejoblíbenější specializace vojáka?

Tak to vůbec neřeším. Za mě to řeší druzí.

 

V sóčasnosti hráváš jak moc často, když vezmeme v potaz, že Vietcong (objektivně si to přiznejme) je na tom už s účastí po netu špatně? A hráváš často dopoledne, odpoledne nebo večer až do noci?

Tak já mám denní limit 500 kongů a to vždy, když si jdu odpočinout od hokny. A hraju kdykoliv. Někdy mě zavolá Jarda a já už to zapínám.

 

Jak často hraješ s kluky Alpha Teamu? Už jsem tě dříve viděl z webu hrát samotného nebo s cizími hráči.

Jo poslední dobou málo. Semtam se sejdeme. Už to není co to bývalo.

 

Zkóšíš stále nové Coop mapy, které si ještě nehrál a třeba díky tomu si Vietcong zpestřuješ a baví tě tak stále?

Ano. Od Gonza, který je ještě aktivní a semtam nějakou mapku dá do placu.

 

Už tě někdy nějaký hráč rozčílil nebo seš spíše klidné povahy, protože nemá cenu se rozčilovat?

Ježiš, kdyby jsi mě u toho někdy slyšel, jak se směju, když mě někdo zabije. Mě to vůbec nerozčiluje. Jen, když to někdo přehání, tak ho upozorním a když to nepomůže, tak dám kick. Ban dávám jen vyjímečně.

 

Hraje ve tvé herní osobnosti roli i třeba oblíbená postava nebo je ti to úplně jedno, jakou si zvolíš? A co třeba pokrývka hlavy, platí to stejné?

Nehraje, je mi to šuma fuk.

 

Používáš podle potřeby granáty nebo radši vyřešíš střelbou většinu situací, když to touto cestou jde?

Granáty jen cíleně - to mě naučil Peter.

 

A co bajonet? Máš nastavenou klávesu k jeho používání a vyžíváš ho na zbraních jemu určených?

Ano mám, ale nepoužívám raději. Pokud to jde zapíchnu kukličkou nebo mačetou.

 

Už ses setkal s nějakou veselou nebo kuriózní situací při hře, díky které ses hodně zasmál?

Já se směji pořád. Ale jedno si nenechám vzít, když jsem vesničana nazval ''Vanišmenem''.

 

Zahrál sis už s nedávno novými tvářemi Alpha Teamu Sharkou a Axelem? Povídal sis s nimi i na TeamSpeaku?

Jo, ale na TS chodím málo. Nějak se mi to hádá, ale jen někdy a už jsem to řešil a nevyřešil.

 

Při tomhle se nabízí ještě otázka, jestli máš zvuk na reproduktory, aby tě atmosféra hry pohltila nebo užíváš sluchátka, abys domácnost výstřelama nerušil?

Jak kdy... když jsem doma sám, tak si to pustím přes repráky. Ale raději to mám přes sluchátka, abych slyšel, jak kongové špacírují.

 

Zaujalo tě zpracování džungle a dalších věcí na tehdejší dobu? A co třeba český dabing a nadávky vojáků? Slyšel si někdy hlášku, kterou sis okamžitě zapamatoval a líbí se ti dodnes?

Džungli nenávidím. Střílí se skrz křoví. Hlášky mně nic neříkají. Někdy jsou stupidní jako například ,,Jsem mrtvýýýýý''. 

 

Setkáš se semtam s Elit'áckým hráčem na Coopu? Využíváš občas Homiho Elit'ácký dedicated server?

Jo semtam s někým od vás hraju, ale je vás tolik jak nás. Jo a vlezu všude, kde je živo nebo dobrá mapa.

 

Hraješ nejraději s krajany nebo máš nějaké znalosti angličtiny a třeba se i zapojíš do komunikace?

Ne, anglicky neumím a se*e mě, že oni neumí česky.

 

Poslední otázka: Jak to vidíš v blízké době s Vietcongem? Myslíš, že sóčasná situace aktivity hráčů by se mohla ustálit nebo už se blíží definitivně konec? V souvislosti s tím - jak ty sám hodláš ještě Vietcong hrát?

Já si ty svý kongy postřílím i sám. Pokud mě to bude bavit, tak to vidím na hodně dlouho. A konec se blíží. Koupím nový kompl a tak to dopadne jak s Vietcongem 2. Já jsem byl poslední, kdo zakládal V2. Pokud by Homik udělal server na V2, tak bych raděj hrál dvojku.

Dvojka byla složitější na hraní a málo kdo jí měl rád pro rychlý výpady kongů. To je ale na posouzení každého individuálně. Tak a jdem na ně, už jsem toho napsal až moc...

 

PS.: Chtěl bych poděkovat Homimu za jeho přínos pro nás hráče Vietcongu

   ''Moc děkuji za servery a i za to ostatní''

    K tomu se přidávám! Díky za veškerý přínos a poskytování propůjčeného Elit'áckého dedicated serveru pro nás! Je to zlatý, že to provozuje, ačkoliv to vše jistě není finančně levná záležitost.

 

    Ele, díky za to, že sis našel čas k rozhovoru, aby i tebe měli hráči Vietcongu možnost lépe poznat! Hodně štěstí při dalších hodinách strávených s Vietcongem, přesnou mušku, mnoho dalších prožitků ze hry, zdraví at' slouží a mnoho osobního štěstí!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku