Můj nick vznikl nezávisle na jmenované doručovací službě, prozrazuje Gls

24.12.2016 10:17

 

    Krásný Štědrý den všem! Jestliže jsem v naší Knize návštěv předeslal, že ze strany Elit'áckého webu se nestihne pomyslný Vánoční dárek, byt' v tomhle případě klasický, který všichni znají, tak nyní je opak pravdou. Původně byl opravdu v plánu na později, ale rozhodl jsem se přesto, že to zkusím časově zvládnót a opepřit Vám, našim čtenářům, tento sváteční den - respektive Štědrý večer rozhovorem, což se mimochodem myslím nestává tak často. A musím hned na úvod poznamenat, že rozhovorem, který je docela obsáhlý.

Je tomu pár týdnů, co byli do Elit'áckého Týmu přijati hned zaráz dva noví členové Gls a DanyBoyCZ . Tuto informaci místní (zpravidla většinou místní veřejnost) už zná. Nicméně právě první jmenovaný hráč střídá pomyslné ''křeslo'' pro hosta v rozhovoru místo DanyBoyeCZ. Na kus zajímavé řeči byl pozván sympatický fajn hráč se zajímavým nickem :-D Gls .

V relativně rychlém sledu si můžeme během tohoto měsíce přečíst již v pořadí třetí rozhovor! A já su rád, že Vám ostatním můžu Vánoce touto navyklou Novinkou nevšedně zpestřit. Ačkoliv je pravda, že tenhle kósek mi dal a ještě dá pěkně zabrat, tak pak nejspíš později večer se možná sám zapasuju do role návštěvníka - čtenáře, abych si to taky užil. Zkrátka přečíst si to pěkně ve vydaném článku.

O situaci kolem sóčasné aktivity hráčů toho bylo všemožně a všudemožně již napsáno dost. Hodně toho bylo také zmíněno ve článku při rozhovoru s Danym, takže bych se víceméně stále opakoval. Takže tím nebudu nikoho zatěžovat a uvádět sem tak stereotypní informace, zastaralé poznámky a podobně. Začneme tedy pomalu, ale jistě k věci k samotnému předmětu rozhovoru.

Je známé, že naše rozhovory se kdysi staly všeobecně vůbec nejoblíbenější Novinkovou aktivitou a tento trend a popularita se drží dodnes. No a tak není tím pádem nic trefnějšího, než si právě toto další a jedno z mnoha povídání přečíst. Stejně tak si je s chutí četl i sám Gls, což ostatně potvrzují jeho slova: ,,Rád jsem si je pročetl. Někdy jsem se i docela divil co se dočtu.''

Pro něj jako nováčka taková aktivita znamená hodně informací, které jsou pro něj zajímavé. Nemluvě také o tom, že se dozví (a vlastně nejen on) i zajímavé poznatky od ostatních hráčů, na které ostatní hráči ve Vietcongu nenarazili. S některými zážitky se dá pak tedy slušně naložit a rozvíjet informace dále. A to je právě výhoda rozhovorů.

,,Já se dozvím například, jaké módy hrají a proč. Aktivita na mě dělá dojem tím, že svým způsobem stmeluje hráče Vietcongu a to jak staré pardály, tak i případné nováčky, kteří se prostřednictvím tohoto webu hodně dozví.'' A o tom, že by ještě v dnešní době byl členem nějaké komunity, zejména Coopové, neměl představy. ,,Nikdy jsem nad tímhle popravdě nepřemýšlel. Ale ted', když jsem, tak jsem rád. Vždy je dobré hrát s nějakým společníkem. Zvláště v těchto temných dobách,'' pochvaluje si.

Taktéž přiznává, že si pochvaluje například zpracování celého tábora Nui Pek, což hlavně v tehdejší době muselo být pro každého hráče něco neobvyklého: Přiletět někam jako nový voják a pak se na základně seznamovat s ostatníma vojákama a ještě v českém dabingu. A k tomu přidat i nějaké ty vtipné nebo úsměvné hlášky, což třeba říkává trápící se Thomas Bronson, který se snaží opravit poróchaný džíp.

A pozadu nezůstává ani CJ Hornster, který na střelnici cepuje vesničana Minga z řad LLDB, ale posléze i Vás jako Steva Hawkinse. Můžete se mimo jiné pochopitelně projít i po táboře a procházet místnosti v dřevěných chatkách. Tyhle návštěvy Hawkins zpestřuje svýma rozhlížejícíma se komentářema a postřehy. Celkově udělal tábor na našeho hosta dojem.

,,Tábor jako takový se mi velmi líbí. Zvlášt' ta část, kde si ho můžu prolézt skrz naskrz,'' vyznává se ,,akorát mi přijde poněkud menší na to, kolik tak chodí vojáků. Například tím, že je tam dohromady docela málo postelí. A jídelnu sem taky nenašel. Na druhou stranu se mi hodně líbí pokoj, ve kterém si můžu poslouchat rádio, či si číst a tato možnost se ve hrách taky jen tak nevidí,'' uzavírá Gls svými slovy předmluvu.

Celou ji však zakončíme tím, že Vám, čtenářům popřeju zajímavé Vánoční počtení! Pokud byste někde našli nějaké pravopisné nebo gramatické chyby, tak se dopředu omlóvám. Bylo toho hodně, tak je možné, že sem po určitých korekcích textu něco přehlédl. Jak už totiž bylo v pvním odstavci napsáno, budete mít rozhodně si co počíst. Tak se pohodlně usad'te, občerstvěte se dobrým cukrovím a pitím k tomu a sváteční čtení může začít!

 

 

Ahoj! Na úvod přichází otázka: Jaké to je pro tebe být středem pozornosti ve veřejném rozhovoru pro naše zvědavé čtenáře?

Dost zvláštní! :D Hraji Vietcong už docela dlouho, ale nikdy jsem nebyl až tak známý. Ano, když jsem přišel do hry, zpravidla mě vždy někdo pozdravil, protože mě už přeci jen trochu znají. Ale že by jsem byl někam zván (týmy, turnaje, rozhovory), tak to ne.

 

Pojd'me pomalu, ale jistě přímo k tématu o hře: Co tě na Vietcongu uchvátilo jako první? A kde si k němu přišel?

Přišel jsem ke hře u kamaráda, když mi bylo asi 11. Chytla nás hlavně tím, že na nás byla v té době hrozně vulgární a celkově uplně o ničem jiném, než například Call of Duty. Moje první mise byla z Fist Alphy záchrana pilota. Když někdo z týmu řekl nadávku (zpravidla Defort), tak jsme valili oči a říkali, že musím ztlumit zvuk! :D

Ale když jsem už byl větší a hledal dobrou hru na pařbu, tak jsem si řekl, že zkusím VC (už jen proto, že jsem se o válku ve Vietnamu zajímal celkově dříve) a zalíbilo se mi prostředí, krásná a rozmanitá příroda. A taky to, že to není pořád jen dokola bezhlavé střílení.

 

Líbí se ti i některé songy nebo třeba i hudby z Hawkinsova rádia?

Ano, vlastně všechny. Ale moje nejoblíbenější je Sun Set Fine. Vietcong rádio mám taky jako budíček na telefonu a taky si ho rád pustím, když čekám, až se někdo připojí nebo když umřu v Coopu! :D

 

A co takhle nějaké videosekvence přímo z kampaní? Je nějaká, která se ti líbí hodně a nabírá třeba na vážnosti situace?

Videosekvence mě hlavně navnadí a vtáhnou do dané mise, takže je mám hodně rád hlavně, když je v nich dobrej song. Moje nejoblíbenější je asi let před Po Tlong Karai a obě Vesnice Bahnar.

 

Jak a kdy ses k němu vlastně dostal? Bylo to prostřednictvím ''Zlaté Edice'' Vietcongu?

Jak už jsem psal - poprvé sem se z Vietcongem seznámil u kamaráda, od kterého jsem si ho taky následně půjčil. Bohužel jsem nesehnal originální CD i s obalem za rozumnou cenu a tak VC 1 na PC nemám, ale abych si to vynahradil, mám na poličce aspoň verzi na Playstation Purple Haze. Asi nebudu vyjímka, ale jako první jsem hrál Vietcong 2. Mermomocí jsem chtěl Battlefield Vietnam, ale počítač by mi to nerozchodil (myšleno bad company). A tak sem si v regálu všiml VC 2 za pár stovek a vzal jsem jí. Protože jsem ji hrál ještě před jedničkou, tak jsem si jako jeden z mála hráčů VC vybudoval k ní dobrý vztah.

Pro mě byla zajímavá a v hodně věcech povedená, i když ano, krátká a hodně věcí tam bylo nedodělaných - to nepopírám. Ale i tak se mi líbila a líbí. Po odehrání VC 2 jsem si řekl, že by bylo docela super si zahrát jedničku a taky jsem tak učinil. Protože mi nejprve nefungovala (padání při rádiosekvenci), tak sem to odložil. Ale ne nadlouho. Přišel jsem na to, jak to rozjet a hned mě hra vtáhla do děje a doted' je na mém žebříčku jako nejoblíbenější hra.

 

Tvůj nick jsem si zafixoval v sóvislosti s doručovací službou Gls. Dobírají si tě tímhle i hráči jinde než třeba jen já nebo naši známí spoluhráči?

Ano! :D Ale chci upozornit, že tento nick vznikl nezávisle na jmenované službě a to ještě před tím, než vůbec jezdila po republice. Ano, napadlo mě si zažádat o autorská práva, ale myslím, že by mi to nevyšlo! :D Jak jsem psal - ještě před tím, než služba byla, jsem neměl žádný problém, ale hned potom si mě dobírali i hráči, kteří se mnou hráli dlouho před tím. Jo a hlavně momentálně na TS to slýchávám aspoň jednou během hry. Ale co by to bylo, kdybych si neudělal sám ze sebe srandu a rád doručím každému hráči v týmu proti mně dostatek olova a to bez poštovného.

 

Stejně jako u DanyBoyeCZ bych se tě chtěl zeptat, jak si přišel k tomuhle jednoduchému nicku?

Abych řekl pravdu nejsem si jist, jak to přesně bylo, ale když jsem jako malý hrál na zabijáka upírů, tak jsem si chtěl dát iniciály svého jména a to LS, ale nevím jak se mi to podařilo. Napsal jsem nakonec Gls (nevím, jestli už velké nebo malé písmo) a uložil to.

Po následném breku, že jsem si jméno zkazil, jsem hrál a neřešil to. Po delší době jsem se chtěl zaregistrovat na jedné online hře a nevěděl, jaké jméno no a tak sem si vzpomněl na své super jméno a vylepšil ho do dnešní podoby a to Gls. (Během hraní jsem měl různé podoby jako Gls1, Gls12, Gls123, ale to spíš proto, že mi daná hra nevyhověla s délkou). Měnit bych ho rozhodně nechtěl už jen proto, že mě pod tímto jménem všichni známí znají.

 

A právě v sóvislosti s tvým nickem se pojí to, že sem si tě začal pamatovat u mě na herním serveru. Co konkrétně se ti u mě zalíbilo, že tvá připojování se byla docela častá?

No tebe a tvůj servr jsem znal už daleko dříve. Ale přiznám se: ze začátku jsem hrál spíše CTF a Coop jen, když bylo připojeno málo lidí. Ale postupem času se mi Coop zalíbil a začal jsem ho tedy více vyhledávat. Po úpadku GameSpy, když jsem znovu našel cestu k VC jsem to měl vyrovnané, ale později přišel Win 10 a najednou to šlo z kopce.

Hra se mi začala drhat a nic na její opravu nepomáhalo (ostatně dodnes jsem nenašel pro mě funkční startér, který by to vyřešil na 100%) a to způsobovalo to, že jsem už prostě nebyl v CTF tak dobrý (rychlost, protože než se otočím, tak se to docela drhá a to je na rychlost zásadní vliv). Neříkám, že by někdo s tímto hrál stejně dobře jako předtím nemohl, ale já si na to prostě nezvykl.

Trochu jsem odbočil, ale stále k tématu..... to, že jsem nebyl až tak ''dobrý'' jako dříve mě vedlo k tomu, že se budu více věnovat Coopu a zkoušet trénovat. Chodil jsem na různé servry. Spíš podle mapy, kterou daný servr nabízel. Po chvilce jsem si dal s VC pauzu a to z důvodu hraní jiné hry. Po tak půlroční pauze (bo trochu více), jsem se opět na VC podíval a nevím proč, cítil jsem se divně.

Přišlo mi, že vidím hrozně málo známých jmen. chybělo spousty ''původních'' hráčů a místo toho samá neznámá jména (ano, možná to byli hráči, kteří po dlouhé době zapli VC) a to mi přišlo nepříjemné! :D Né že bych nechtěl nové lidi atd., ale chtěl jsem někoho kdo si mě pamatuje a tak dál. Mému pocitu přidávalo taky to, že spousta z těch nových hráčů mělo jiné chování. Ano, všude se najdou blbci, ale u VC byla jistá nepsaná pravidla a přišlo mi, že se na ně po konci Gamespy a ještě více po mé pauze začlo kašlat.

Šlo hlavně o to že se v chatu místo domluv objevovaly hloupé nadávky a obviňování, že tenhle a tamten je cheater. Dokonce (nevím, zda-li to byl Forman nebo PanTher), byl jeden starej pardál obviněn z cheaterství a následně vyhozen partou nic mi neříkajících týpků. Následně jsem byl obviněn i já a tak jsem radši odešel.

Šlo o to, že daní hráči byli neschopní nám zabránit ve výhře a tak nás obvinili z podvodu (asi byli tak dobří, že nikdo nemohl být více). Jde o to, že to by se to za ''starých časů'' nestalo. Prostě jsme se všichni znali a nebylo možné se bezdůvodně vyhazovat. Ostatně mi přijde, že někteří hráči bud' začli nebo hráli dříve velmi známý CounterStrike a to chování přenáší do naší hry. Ale podle mě sem takové věci nepatří.

A pak jsem se jednou připojil na tvůj servr a tam viděl konečně staré známé tváře. Vmísil jsem se do tématu a tak jsme započali konverzaci. A tím jsme se vlastně blíže seznámili. No a protože mi bylo mezi starýma hráčema dobře, tak jsem se připojil i zítra. Pak jsem dostal pozvánku na tvoji stránku a nakonec jsme skončili na TS. A od té doby se vždy na tvůj servr rád připojím. Když to shrnu - na tvém servru se mi nejvíce líbil kolektiv.

 

Díval ses na náš Krátký Vietcong Film (CZ)? Pokud ano, jaký dojem na tebe udělal a vypsal bys, jaké konkrétní záležitosti se ti tam líbily nejvíc?

Ano, Vietcong Film jsem viděl a dojem na mě udělal tím, že se dobře hodí jako upoutávka pro někoho, kdo VC nehrál a tímto se nechá navnadit. Jak jsem už psal - film je vhodný jako upoutávka a líbilo se mi na tom, že to byl komplet začátek a ke konci trochu toho boje. Takže když chci někomu ukázat, co je VC, pustím mu právě tenhle film. :)

 

Taktéž bych se ještě zeptal na na Sestříhané Vietcong Hlášky. Spolu s Elit'ákem MUKADEm jsme na nich spolupracovali a stejně tak na Krátkém Vietcong Filmu (CZ). Co říkáš pospojené hlášky coby do sóvislé vtipnosti v rámci příběhu?

Hlášky bývají mnohdy to nejlepší, takže takže za mě rozhodně palec nahoru!

 

U těchto sestříhaných hlášek jsem se inspiroval sestříhanýma hláškama ze hry MAFIA 1 (zdroj videa na YouTube ). Myslíš, že je dobré mít vždy nějaký takový podklad nebo by měl být člověk originálnější a mít vlastní fantazii? Jaký je tvůj názor?

Tak být originální je určitě dobré, ale ani náhodou bych neřekl, že je špatné mít podklad. Za prvé jsi originální v tom, že si udělal toto sestříhání ke hře VC a právě díky tomu si pak někdo najde hlášky z Mafie a řekne: ,,Ty jo hele, VC. Ten sem taky hrál.'' A aspoň si díky tomu připomene nejlepší momenty.

 

    Odpověd': Sestříhání udělal Elit'ák MUKADE-CZ. Já vtipnost spojení hlášek vymýšlel a posílal mu je přes Poznámkový blok mailem. :-)

 

Přejděme blíže ke hře. Máš svou oblíbenou postavu nebo patříš mezi hráče, kteří si je čas od času mění?

Za Vietcong si postavu měním celkem často a za US... nevím. Prostě nejradši hraji za US vojáka, než za některou přímou postavu z kampaně. Za sebe bych ocenil nějaké globální rozšíření pokrývek hlavy a postav. Prostě větší výběr. Ano vím, že od toho jsou různé módy, ale to pak vidí jen daní hráči, kteří ten mód mají stáhnutý, ale já bych chtěl něco jako celkovou aktualizaci.

 

Z Kampaně máš nějaké oblíbené postavy? Popřípadě oblíbeného dabéra, který ju svým hlasem namluvil?

Z VC 1 by to byl nejspíše Rosenfield a to i v případě jeho dabéra. Ve VC 2 by to byl Cobber.

 

Co ty a oblíbené/neoblíbené mise v Kampani? Zahrál sis semtam i ''Rychlou bitku'' ?

Když nejsou online žádní hráči bo se mi nelíbí dané mapy, tak si dám misi nebo Rychlou bitku rád. :) Nejoblíbenější mise bude potok u vesnice Bahnar. Je tam skvělá příroda a celkově to procházení různých lokací, než přijdu k vypálené vesnici mě vždy baví. Že bych měl neoblíbenou misi se říct nedá. Možná snad mise Po Tlong Karai v chrámu, ale jen kvůli tomu, že se mi nikdy nepodařilo zachránit oba zajatce.

 

    Odpověd': No to nebudeš jediný, komu se to nepodařilo. Já si navíc myslím, že ono to ani nejde zachránit oba. Vždycky těsně při příchodu do té vyhrabané místnosti už jeden US voják leží a ten druhý teprve jednou bud' padne na zem a umírá nebo člověk stihne zabít toho šmejda s Děgtarjevem a ten druhý voják většinou přežije a poděkuje ti.

 

Jak seš na tom s výběrem svých zbraní? Které rád často používáš? Nebo lépe se zeptám, jaká(é) jsou tvoje vůbec nejoblíbenější?

Za mě M16. Je přesná a celkově se mi líbí zvuk i vzhled. Měl jsem hroznou radost, když se mi podařilo v kampani (noční přepad tábora) ukořistit od mrtvého vojáka M16 a pak ji nosit na mise kde ji běžně nedostanete. Jinak v multiplayeru je to podle mapy. Když je to zástavba nebo něco, kde potkám více nepřátel blízko beru určitě Thompsona... například Midi, (škoda že má bubnovej zásobník jen v modu).

Na delší vzdálenosti hlavně Stena. Je přesný a rychlý (například Halong Port). Na mapě NVABase je to jak u VC tak u US brokovnice. Docela mi to tam s ní jde a už jsem si díky tomu přizpůsobil hraní. Jinak za VC je to většinou AK a nebo Škorpión, popřípadě když je na to mapa vhodná beru si PPŠ-41 atd... (například Midi). Jinak jako odstřelovač jsem jen vyjímečně. Jde o to, že na některých mapách jsem se naučil super úkryty a jen tak někdo mě tam nedostane. Ale když přijdu na jiné mapy, tak je to bud' a nebo. Nesmí tam být někdo, kdo to s ní umí lépe! :D

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku

 

Co říkáš na legendárního Výcvikového Seržanta a jeho hlášky? A jaká výcviková část tábora se ti nejvíc líbí?

U mě velmi oblíbená postava a jsem velmi rád, že tréning u hry VC je takto dělaný. Hlášky jsou nezapomenutelné a často je s kamarády používáme nejen při hraní. Moje nejoblíbenější část bude asi střelnice. Nesnáším část těžkých zbraní a konkrétně volání podpory! :D Skoro nikdy se netrefím, což mi připomíná jakto, že mi v Coopu dávaj' radistu?? :D

 

Myslíš si, že ve střílečkách převažujou hry s tématikou 2. světové války a ostatních je mnohem méně, včetně konfliktu ve Vietnamu ze 60. let?

Určitě ano, ale že by mi to vadilo to ne. Aspoň pořád VC zůstává jako nejlepší hra o válce ve Vietnamu (můj názor - Battlefield Bad Company jsem nehrál, ale z videí mě to nezaujalo. A válka ve Vietnamu v podání CoD Black ops mi přišlo jako s*ačka). Spíš bych hodně uvítal Vietcong 3 nebo aspoň další datadisk od vývojářů, ale bohužel.

 

Četl sis i ostatní staré rozhovory? Co na ně říkáš? A našel si třeba otázky, které ti přišly být zajímavé?

Ano, četl. A říkám si jen že je to dobře. Prostě něco jako síň slávy starých hráčů VC! :D Je dobré tu mít takhle hráče pohromadě a číst si jejich názory, které jsou za tu dobu určitě dost zajímavé. :)

 

Za jakého se považuješ hráče? Kolik herních módů máš rád a které ti přijdou být zbytečné nebo vyloženě nesmyslné?

Já a hráč?? No....jak jsem se výše vymlouval poslední dobou se mi to kvůli technickým problémům nedaří, ale dříve bych se označil za lehce nadprůměrného hráče. Přeci jenom jsem trénoval (a trénuji) s mistry a něco mi to určitě dalo a to nejen umění využít mapu ale i ostražitost.

Protože hraji již trochu déle, tak přeci jenom v sobě něco mám. Někdy se připojím a i přes svůj problém s počítačem dokážu pěkně zatopit třeba sám proti 3. :) Ne že bych byl nesmrtelný, ale když proti takovým lidem hraji, tak si řeknu že přeci jenom jsem ve hře lepší hráč. Zkráceně vždy si najdu hru, kde mě označí za cheatera, protože i přes veškerou snahu mě ne a ne dostat (viz. kamarád Saslik :D - ber z humorem). Ale můj názor je, že je vždy zdravé dostat řádně na p*del a to se mi stává ještě častěji, než mé super vítězství! :D

Nejraději mám módy Coop a CTF, ale v obou případech záleží hodně na mapě a na lidech, kteří se na mapě sejdou. Chci tím říct, že když půjdu hrát sám na servr, kde běží Coop a budou tam nějací nepříjemní lidé, tak si zajdu na CTF, kde je pohoda a hraji celý večer. To samé platí naopak. Musím říct, že jsem se divil, kolik druhů modů VC má a právě proto nevím, jaký bych označil jako zbytečný! :D

Snad skoro všechny, které se nikdy nehráli. Tím ale nechci říct, že uplně všechny. Jde o to, že u některých módů je mi líto, že se nehrají a to například: RW, ATG Pilot (je tam postava pilota a tu mám rád), Realmod a další. Byl bych rád, kdyby se podařilo spustit menší projekt a to servr s méně tradičními mapami a módy (například Thundercreek + ATG Pilot). To by mi přišlo zajímavé. Ale protože mi přijde, že se lidé bojí hrát nové a neznámé mapy, tak by to asi rychle skončilo. Ale kdo ví.

 

Je pro tebe osobně fajn si zarelaxovat při hře a být přitom s ostatníma hráčema na TeamSpeaku?

Dříve jsem na TS vůbec nechodil a hrál jen tak. Ale postupem času mě to samotného tolik nebavilo a vždy sem rád na TS přišel. Dnes je pro mě delší hraní bez kamarádů na TS těměř nemyslitelné. :)

 

Jak snášíš to, když ti dá někdo úmyslně TK (TeamKill)? Mávneš nad tím ledabyle rukou nebo je to ve Vietcongu jedna ze situací, které tě dovedou rozčílit? A jakým způsobem to řešíš?

Když mi někdo dá úmyslně TK tak se nejdřívě divím, ale čekám chvilku na případnou omluvu. Když se hráč omluví (i když mě střeli úmyslně), jen ho upozorním, že takhle ne a jdem dále. Pokud se hráč neomluví, tak to se potom lehce nakrknu a zeptám se. Nejvíce mě dokáže rozpálit něco jako debilní frajírkovské kecy typu: ,,Se nepo*er, trhni si, seš noob, Tak si mě vyhod' '' atd...

To mě pak hráč vytočí docela dost a bud' s ním započne hádka nebo následné odpojení (nemám prostě chut' ). Jedna z dalších možností je, že mám přeci jen známosti a zrovna je ve hře admin, kterého znám a on to pak rychle vyřeší. Další věc, které mě naštvou, je bezdůvodné nařčení z podvodu (kdyby aspoň jednou, ale když to nějaký blb cpe pořád a dává to blbé hlasování, začne se mi vařit krev!).

Taky mě dokáže naštvat, když přijdem s kamarádem na prázdnou mapu a chci mu jen něco ukázat, poté se někdo připojí a my ho slušně požádáme, aby počkal, než tak učiníme....

Ale on ne - začne nadávat, brát pořád do kola vlajky a zabíjet a to i jako TK. Když se přepojíme, jsou někteří taková hovada, že naschvál přijdou za námi a kazí to dál... na to řešení nemám, protože přeci pravidla servru neporušuju a já nejsem admin, takže se na to většinou vybodnem.

Další věci jsou například V CTF 2 VC proti 10 US... ne že by to někdo balancoval - oni chodí dále pro vlajky, dále si nás podávají a odmítají naše prosby o balanc. To pak je jediné a odpojím se. Nemá to cenu. Pak je tu nesmyslné chování na Coop servrech a to typu, že někdo běhá a střílí do vzduchu a pořád opakuje jeden a ten samý rozkaz! Ano, sranda musí být, ale v těchto případech šlo o ničení hry ostatním.

 

Které postavy se ti v kampani nejvíc líbí? A je dejme tomu i nějaká, která se podle tebe vývojářům moc nepovedla at' už vzhledem nebo hlasem?

Nejvíce se mi líbí asi Douglas nebo Defort a to jak mluvou, tak vzhledem. Postavy mám rád všechny, ale vzhledově mi přijde být divný Hawkins. Ve VC 2 by to pak byl Cobber a ''neoblíbený'' Tommyboy.

 

Co ty a užívání granátů a bajonetů? Řadíš se mezi hráče, kteří je užívání s rozvahou a pouze, když je krajní potřeba?

Když hraji CTF mám bajonet zpravidla vždy. Několikrát se mi moc hodil. V Coopu to mám tak, že si ho nasazuji jen když cejtím potřebu (džungle, útok na pozici). Ale spíše ne. Jde taky o to, že se málokdy dostanu do blízkosti bota, abych ho zabil bodákem.(Nevím, jak to jeden nejmenovaný hráč ''ehm ehm'' [AT]Forman_CZ dělá, ale vždy si pobíhá po mapě a zabijí si jen tak nožem! :D To se mi zřídka kdy povede).

Granáty?? Upřímně... jedna z věcí, které mi vadí je, když někdo hází granáty naslepo. Chápu, že při CTF zkusíte hodit granát na místo, kde by mohl někdo být a taky se vám to podaří, ale když tam pak lidi stojí a celou hru vyhazujou granát za granátem, tak to je potom pro mě hrozně otravné.Mám skóre 4:16 a z toho 8 úmrtí granátem! :D To mě potom odradí.

Ano, mohl bych jít a házet je taky a nestěžovat si, ale mě to prostě štve, tudíž mě to ani nebaví. Granát házím zpravidla jen když vím, že tam někdo je (at' už CTF či jiné nebo Coop). A nebo když je přede mnou křoví, dveře atd. ..., tak tam ho pro jistotu hodím. :) Ale jak už jsem psal - bud' vím, že tam někdo je nebo to aspoň tuším. Bud' a nebo neházím.

 

Hráváš pouze o víkendech nebo tě hráči na serverech můžou potkat i ve všední dny?

Můj herní čas je hlavně v pátek večer! O víkendech spíš sobota a neděle zřídka. Potom ostatní dny hraji spíš pouze po domluvě s jinými hráči, ale sám od sebe opravdu jen kolem toho víkendu. Ale co já vím - občas mě přepadne chut' a jdu a je jedno co je za den.

 

Hráváme u mě docela často HamburgerHill, který není u většiny hráčů příliš oblíbený. Jak ty se na něj díváš, na tuhle propršenou zabahněnou mapu?

Jelikož jí mám rád už z kampaně, tak tuhle mapu v Coopu podporuji. Akorát by bylo dobré občas více koordinovat útoky. Jde mi o to, že si tu mapu užiji mnohem více když střílíme pohromadě, než když někdo běží prostředkem a někdo po boku (pokud je nás dost, dá se to udělat na 2 týmy, ale v tomhle případě mluvím o samotných jednotlivcích). Jinak nejvíce preferuji zarostlé mapy, ale Hill je pro mě vždy vítaný a už jen proto že kdysi zarostlý byl! :D

 

Kvituješ jako nový Elit'ák stálý dedicated Elit'ácký server o [AT]Homiho_CZ, že si máš kde zahrát s ostatníma známýma hráčema?

Ano, servr mám rád už jen kvůli tomu, že jsem na něm administrátor! :D Nejvíce jsem rád, když není na jiném servru mapa, která by mě zaujala a tak si jdu na Elit'ácký a vždy si mohu vybrat z nemalého výběru. Nejraději však hraji s někým a v případě Elit'áckého servru je jedno jestli ho znám nebo ne. Tak jako tak hraji v ''mém'' prostředí, kde se hraje vždy dobře. Prostě když se o servr můžete i starat je to o něčem jiném.

 

Zahraješ si rád i Coop za Vietnamce? Není to třeba nezvyk, když se běžně hraje za Američany?

Nezvyk to není, ostatně jsem kolikrát rád, protože mně to dává jiný pohled a atmosféru, což je super. Dokonce mám pro hraní za VC i jinou taktiku.

 

Co říkáš na mapu Club69? Je sice CTFková, ale těch krásných obrázků že tam je, co? :-)

Club69 je moje velmi oblíbená mapa. Akorát mě občas štve, když si jen tak prohlížím mapu a kamarád Dany mě pořád ruší... Přijde mi dobré mít na konci Coop seznamu takovou ''blbinku'' na vyřádění. Na téhle mapě je prostě pro zábavu veliký prostor a vždy si ji rád po hraní Coopu zahraji, byt' jen na chvilku.

 

Byl si pro zajímavost někdy v nějakém CTF Vietcong klanu?

Byl, ale nebylo to nic oficiálního. Jen jsem byl přijat do jakéhosi klanu a hned na to konec Gamespy a pak už sem ty hráče neviděl. Poté jsem si s kamarádem založili vlastní, ale jak říkám - nic oficiálního. Ale ke klanům nebo skupinám mám kladný vliv. Jsem prostě rád, když se s někým připojím na hru a hned je vidět, že patříme k sobě a tak vůbec.

 

Co si obecně myslíš o cheaterech? A zkóšel si někdy ty sám nějaký cheat prostě jen tak právě na ozkóšení, ale pak si opět zase hrál poctivě?

Myslím si, že když hraje parta kámošů a někdo si dá létání, tak je to sranda. Ale jen v případě, že s tím všichni souhlasíme. Pokud tím někdo vědomě kazí ostatním hru a ani přes opakované výzvy a dokonce i prosby neukončí podvádění, tak je to u mě č...k a zaslouží si minimálně hodinový ban.

A když tak přemýšlím, tak jsem nikdy žádný nevyzkoušel. Musím se ale přiznat, že jsem aktivní bugger! :D Hlavně na mapách jako 3SF-BRIDGE a =A=STREET využiji toho, že mapa je něčím nododělaná a například vylezu na skálu, kde měnikdo nehledá. Nebo vlezu za zed', abych následně vylezl jinde. Občas se mi stává, že jsem obviněn z cheatu, ale já necheatuju nikdy. Protože ale vím, že to je v podstatě podvod, provozuji to vždy jen velmi krátkou chvilku a pak jdu zase normálně hrát. Není to tak, že bych v =A=STREET lezl za zed' permanentně. To vůbec ne.

 

Už sis zapamatoval nějaké nicky našich známých hráčů, kteří s náma občas hrávají? (vyjma Elít'áků a Alpha Teamáků)

Samozřejmě. I se s nimi pravidelně stýkám bud' ve hře nebo na TS.

 

Doporučil bys Vietcong i přes jeho věk i svým dalším kamarádům nebo známým? A proč vlastně Vietcong hrát? Na co bys ty lidi nalákal, aby ho začali hrát?

Doporučil a taky jsem to udělal! :D Po mém náborování jsem ke hře dostal celkem 3 kamarády ze školy a ted' v novém prostředí se pokusím ukázat hru dalším. Hlavně se kamarádům líbilo, že maj' v kampani si možnost zahrát řekněme reálnější střílečku, kde se pořád jenom neběhá a střílí ze 6 zbraní v inventáři (neříkám, že je to špatné, sám si rád zahraji Wolfensteina). A hlavně se sejít a dát si hru společně. :)

 

Chtěl bys poznat aspoň některé dlóholeté Elit'áky v nejbližší době na našich dvou Elit'áckých serverech? (Crocker's Public Server. [CZECH] a Elit'acky Server. [CZ-SK] ? )

Určitě ano. Už jen kvůli radám, protože jsem se nedávno seznámil s novými hráči, od kterých se na TS dozvím plno rad, tipů a méně známých informací o hře, za což jsem velmi rád.

 

Poslední otázka: Těšíš se vždy na hru a zejména, pokud se organizovaně sejde více domluvených lidí, třeba na komunikaci přes TeamSpeak a o to to zážitek celkově vygraduje?

Když se domluvíme a sejdeme se na TS, tak je to vždy zábava dlouho do noci, takže těším. Jediné, co mě trošku negativně naladí je, když hrajeme Coop a hned ze začátku svojí nepozorností umřu a pak čekám na další hru někdy i 45 minut. A právě proto nehraji vždy na Teamrespawnu, ale tím nechci říct, že by mě to s ním nebavilo! Pořád mám na přijmu kamarády, se kterými si rád pokecám. :)

 

    Díky, že si věnoval čas tomuto rozhovoru! Přeju hodně štěstí, až si zas půjdeš ve Vietcongu zastřílet! Dále přeju mnoho ukořistěných žlut'áků v Coopu, požitek ze hry a také mnoho osobních úspěchů! Pořádně si užij klidné Vánoční svátky!

 

zpět na Novinky

zpět na Úvodní stránku

 

že svým způsobem stmeluje hráče Vietcongu a to jak staré pardály, tak i
případné nováčky, kteří se prostřednictvím tohoto webu hodně dozví.