Návrat? Zločinec se vrací na místo činu, říká s úsměvem Elit'ák Nasch

03.03.2017 11:13

 

    Dnes Vám přínášíme rozhovor, který je sice o něco kratší, než je tomu u zdejšího standardu běžné, nicméně na jeho ''ceně'' určitě neklesne. Spíš naopak. Doba se mění a s ní i hráči. A mezi nima dokonce i ti, s kterýma jsme dříve rádi často hrávali. Vrátil se nám totiž náš Coopový Elit'ák Nasch !

Kdysi s ním byl rozhovor, jako i s dalšími Elit'áky. Někteří z nich nás už dávno bohužel opustili. Tenkrát se jednalo o povídání spíše obecná a tak tento článek se spíše věnuje tomu, proč se náš host ke hře vrátil. Člověk se dočte i po takové době čerstvé informace. Nutno podotknót, že pokud je to pár let, co je konkrétní hráč pryč mimo aktivitu Vietconga, tak o to větší je to vzácnost a pro některé hráče i překvapení jeho zničehonic se znovuobjevení se na scénu. Člověk ho najednou potká na herním serveru nebo ho najde na stránce vietcong.eu .

Ted' záleží na tom, jak se budeme na serverech a zejména těch Elit'áckých scházet. Protože každopádně díky tomu, že se Nasch po dlóhé pauze objevil, jsme naše aktivní řady zase o jednoho člena posílili. Jinak samozřémě, že v takových případech člověk vypadne z herního rytmu a tak je nasnadě věci pro hraní vypilovat. Což tedy nějaký ten čas a dávku trpělivosti zabere.

,,Hrnu to tak dlouho, dokud se mi jakž-takž daří a nebolí oči. Jak se začnu moc válet v krvi, nebo očička přestanou vidět, dávám pauzu,'' poznamenává náš host. Za tu dobu jeho odpočinku od Vietconga si zas vyzkóšel i něco jiného. ,,Něco málo RPG online a nějaký FP singl. Taky su ujetej na simulátory. Dodnes pařím starýho Silent Huntera II. Ten je můj nej.''

A k tomu nelze pro zajímavost opomenót i mimo počítačové aktivity. Je fajn si prožít hezké chvíle a výlety v rodinném a přátelském kruhu a pak zase zasednót ke svým dobrým přátelům z vietnamské džungle a oprášit staré kontakty a kvéry. ,,Republiky a cestování jsem si posledních asi 15 let užil až až,'' přiznává velký cestovatel ,,Ted' poznávám spíš humna své rodné hroudy s fot'ákem v ruce. Takže spíš příroda, nějaký městský akce, no a samo, že na konci je cigáro (pozn. - zřejmě velká chutná klobása) a škopek. :-) ''

Každý člověk se o něco zajímá. At' už se jedná o sport, umění, dějiny, historie a podobně. No a pro Nasche, jehož přezdívka je tzv. přesmyčkou jeho civilního křestního jména, je historie velmi zajímavá. A zrovna se to týká historie - světových válek. ,,Byly časy, kdy sem se ve válkách rýpal hodně. WW II. a Vietnam. To bylo dáno tím, že jsem od jinošských let lepil plastikové modely a tak to ani jinak, než zájmem o době a místech nasazení mnou vyráběných modelů, nemohlo dopadnout. Ku*va to je složitá věta.''

Nasch mi na Elit'áckém dedicated serveru psal, že jeho návrat je... prozatím dočasný. Nicméně pokud dočasný, tak že to bude trvat pokud možno co nejdéle. I tak si stejně myslím, že do sbírek našich rozhovorů se rozhodně hodilo zpovědět někoho, kdo se vrátil a to zejména pro ty Coop elitní hráče, kteří se s ním na serverech setkávali a prožívali s ním fajn hraní. Pojd'te se tedy započíst, co je u něj nového a proč smetl prach z naší oblíbené hry!

 

 

Ahoj! Jak se daří všeobecně?

Chlape, no živím se rukama. Tak to ti asi radši nebudu psát.

 

Jak je to dlóho, co si absentoval ve Vietcongu? Co tě vlastně přimělo si dát takovou pauzu?

Myslím, že jsem odstřihl Vietcong někdy v roce 2012. Dopomohla k tomu koupě naprosto nevhodnýho monitoru a rychle se zhoršující zrak. Taky do toho vlezla nějaká, pro mne novinka FP s lepší grafikou a tak sem se zasek' na ní. Taky proběhla přeinstalace systému a nějak jsem byl línej Vietcong znovu instalovat.

 

A proč ses posléze rozhodl pro návrat k této skvělé hře?

Zločinec se vrací na místo činu. ;-)

 

Chyběl ti Vietcong a hráči (ti nejznámější) s ním spojení?

No každopádně jsem minimálně vyhledával videa na YouTubu. U večeře super zábava. ;-)

 

Vzpomněl sis po celou dobu tvé nepřítomnosti na Elit'áky, jestli dodnes stále fungují?

To víš, že jo. Občas jsem lezl na web a prováděl špionáž.

 

Když ses vracel, vyhledával si své známé kontakty, jako například spoluhráče nebo weby? A zrovna třeba zjišt'oval si, zda sou Elit'áci na našem webu aktivní?

No, napadlo mě to. Ale věděl jsem, že to je zbytečný. Věděl jsem, že jak se přihlásím, budete tam. Nakonec jsem rád, že jsem potkal tebe. Stejně sou na tom kluci jako Mige, Gonzo, Int'ák, Marek a další. Prostě supr.

 

Člen českého Teamrespawn Coopového týmu Alpha Team [AT]Homi_CZ nám propůjčil dedicated Elit'ácký server. Byl ses tam podívat na nové mapy?

Jasně. Jen je tam díky Gonzovu serveru pusto. Ale to je dobře, stále je výběr. Někdy, když je nálada, si prolízám na Elitě mapy sólo. Sme se tam aji potkali, ne?

 

    Odpověd': Jojo, přesně tak. Stačilo se podívat přes web vietcong.eu nebo Alpha Teamu na seznam serverů, který Homi provozuje a během chviličky jsem tě našel. A tak sem si řekl, že se ti ukážu a navážu trochu komunikaci. A já su rád, že sem nebyl otravný a byl si pro konverzaci tak vstřícný, jako ted' při rozhovoru.

 

Vzpomeneš si, jaké další servery si navštívil po svém návratu?

Všechny nezamčený? Beze srandy, lezu tam, kde jsou lidi. To si to pak užiju. Přiučím se pozorováním hráčů, když zhebnu. Mám radost, když se daří (stává se to). A taky kouknu na ping. Mám tu doma dost bídný připojení.

 

Jak ti vlastně ta obnova tvého hraní šla? Bylo náročný si zase navyknót na určité věci, co se pohybů týče a podobně?

Jo, docela fuška to je, to ti povím. Doted' sem se nedostal dál v povelech, než ''Ókejj''! Sou ti naši kluci těžcí na ovládání. Novější hry sou v tomto tolerantnější. Ale až si člověk zvykne, jde to. Každopádně to byla nejspíš po Flashpointu první hra s plně ovladatelnou postavou.

 

Vysledoval si nějaké konkrétní Novinky u nás na webu? Třeba rozhovory?

Něco jsem pročet', ale ne vše. Vždy, jak je čas a chut', kouknu zas na něco jinýho. Ale opravdu sem-tam. Čtu to všechno na přeskáčku. Poslední byl s Gonzem?

 

    Odpověd': No, ještě v té době, co jsem zpracovával tento rozhovor do článku, to naposled opravdy s =GONZEm= bylo. Což je vidět i v sekci archívu Novinek.

 

Setkal ses už na herních serverech s našima ještě nedávno naráz nově přijatýma Elit'ákama DanyBoyemCZ a Glsem?

Popravdě, nevšiml jsem si. Ale to bude má chyba.

 

A co ve vodách našeho partnerského a přátelskému Coop týmu Alpha Team? Pamatuješ si ještě na Homiho a Petera Shannona? A nováčky jako jsou AxeL, Sharka a Forman si potkal?

Jasně, nerad bych někomu ukřivdil. Koukám, hrají staří veteráni i zobáci. Za nějakou dobu si je zapamatuju. Ke všemu začínám být sklerotickej. ;-)

 

A taky ze známé gardy všudeznámého karlose.cz1 [Sq. Bakera], pak =GONZA= a dalamanka?

Gonza každodenně, občas Migeho a tebe. Jo, dalamanka taky často. U karlose si nejsem jist.

 

Když si znova zas začal hrát, volíš si typ Coop serveru na TeamRespawn nebo se v rámci zatrénování připojuješ na herní servery s metodou okamžitého znovuoživení?

Okamžitý je fajn pro některý mapy, který gómu. Trénuju si tak zapomenutý reflex. Jinak spíš TR. Chápu, že pro někoho, někdy zvlášt' když není čas, je to opruz. A když víš, že všichni koukaj' na mne, coby posledního přeživšího, je pocit k nezaplacení. A s vědomím, že su lama! :-D Takže jednoznačně Teamrespawn!

 

Tvoje vytvořená videa, která si nahrával z mapy Ambush a Bridge, jsou na památku stále zakomponovaná u nás na web v sekci ,,Videa Elity''. Podíval ses zpětně na ty ještě v té době ,,Zlaté časy'', kdy sme tenkrát pařili?

Bez keců, jen sem si tak chtěl vyzkoušet, jak se dělá video. Nakonec i přes jejich bídnou kvalitu su rád, že jsou. Je v tom neviditelnej kousek mýho života. No a tuhle otázku si neměl dávat. Ted' jsem celé dojaté. To víš, věk je neúprosnej a tyhle videa mi připomínají dobu, kdy to se mnou ještě šlo. ;-)

 

Bavilo tě hodně dělat tyto sestřihy z online hraní?

Jo, bavilo. Jen jsem se (a asi stále) pral se softem na jejich výrobu.

 

A lákalo by tě zase nějaký ten záznam okořeněný fajn dobře zvoleným hudebním doprovodem sestříhat? (dnes se tomuhle říkává všudemožně''Gameplay her'')

Něco zmáknem. ;-)

 

Krom těchto záznamů ze hry sis sestříhal i jedno video, ve kterém se přímo ve hře Vietcong objevuje výhradně vtulník Bell UH-1 - tzv. ''Úháčko.'' Líbí se ti jako symbol války ve Vietnamu a proto sis ho natáčel?

Tak to je přesný. Iroquois je prostě krásná mašina a s dvouma trčícíma kulometama z boku a neřízenýma rachejtlema na nosičích je to prostě symbol války ve Vietnamu, tak jak M16.

 

''Oprášil'' si i kromě online části i nějaké mise z Kampaně, popřípadě Rychlé bitky?

Tak to mne čoveče nenapadlo. Nějak u mne vítězí Coop.

 

Zkusil sis po té době i nějakou úkolovou Coopu mapu s pár hráči? A pokud jo, bylo to další zpestření hry?

Jo, vždy se leknu, když to pípne a že pokračujem v úkolu. Zpestření je to určitě. Musím pořídit ale mikrofon. Kluci co to hrnou, přes něj si to užijou. Někdy je pozoruju a poslouchám jako krytí a líbí se mi to.

 

Když bys mohl mluvit sám za sebe, uvítal bys, kdyby se sešlo více navrátilců k Vietcongu, jakým seš ty sám?

Určitě, já su děsná lama. Vždy mě bavili ti ''profíci''. Jenže, z kluků sou ted' určitě tatínci s jinejma starostma. Myslím si, že občas zaskočí, ale většina pod jiným nickem. ;-)

 

Poslední otázka: Měl bys zájem někdy o komunikace na TeamSpeaku se známými hráči, včetně Elit'áků a Alpha Teamu?

TS není zlý, ale hlasová komunikace ve hře má cosi do sebe. Hlavně nevíš, co se děje, když se vzdálíš. Uslyšíš štěkat flinty a nevíš, jak to dopadlo (teda, když nenakoukneš na tabulku). Když nehraješ zpaměti (jako já), je to fajn. Takže za mne: TS ne. Krade zážitek a jakousi originalitu hry.

 

    Tak díky, že sis našel čas a chut' na uvítací rozhovor! At' ti to hraní zase pěkně jde, at' ti to střílí, Vietcong tě zase pohltí a samozřejmě se daří nejen ve hře, ale taky i v osobním životě! Měj se hezky!

 

 zpět na Novinky 

zpět na Úvodní stránku

 

válet v krvi, nebo očička přestanou vidět, dávám pauzu.